• Ogłoszenie:

Płyta główną podłączenie kabelków do obudowy

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Płyta główną podłączenie kabelków do obudowy

Postprzez ogień 30 Lis 2008, 00:14

reklama
Niedawno wymieniłem w płycie głównej wejście na klawiaturę. Odpiąłem wszystkie kabelki(oczywiście przed tym zrobiłem zdjęcie wszystkiego), niestety mojej uwadze umknęły kabelki do obudowy. Próbuje podpiąć je (znalazłem wskazówki na jednej ze stron), komputer sie uruchamia słychać sygnał głośniczka i dysku. Na mojej obudowie znajdują się dwie diody zielona i czerwona( zielona zawsze świeciła się bez przerwy a czerwona zawsze migała) teraz obie przez cały czas świecą po chwili czerwona sie wyłącza. monitor w tym czasie jest w stanie czuwania nic się na nim nie wyświetla. Czy możecie mi opisać jak mam poprawnie włożyć te kabelki jeśli to jest ich wina.
Moja płyta główna to MSI P8383- V
Ostatnio edytowany przez MaTi, 30 Lis 2008, 08:28, edytowano w sumie 1 raz
Powód: zła nazwa tematu
ogień
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 24 Sty 2008, 02:28



Płyta główną podłączenie kabelków do obudowy

Postprzez dfmce 30 Lis 2008, 22:24

To na 100% nie jest wina złego podpięcia diód.One mogą być nawet odłączone a komp ma chodzić dobrze.Co do Twojego problemu to standardowo posprawdzaj podłączenie wszystkich kabli,zresetuj BIOS,sprawdź bez podpiętych dysków i napędów itd.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Płyta główną podłączenie kabelków do obudowy

Postprzez sharp1 03 Gru 2008, 19:18

a więc tak.. tez zmieniałem płyte i na według starej MSI NEO(....) opisze to tak:
poszczególne wiazki kabli idą tak ze masz +(jest to kabelek czerwony lub niebieski lub inny, nie biały), zas - to przewód biały;na kabelkach masz opisane odpowiednio HDD (dioda czerwona)
LED zielona dioda, PWSW -start, RST reset, głośnik już podpiąłeś i słychać go to jest ok;
i teraz podpinasz odpowiednio: przewód kolorowy na + zaś bialy na -;
to tyle co do podpiecia;
a wypnij jeszcze raz grafike i ram; jezeli masz sprężone powietrze przeczysc gniazga i powciskaj dokladnie;
Awatar użytkownika
sharp1
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:49
Miejscowość: rzeszów
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości