• Ogłoszenie:

Problem z odzyskaniem danych z dysku ata

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z odzyskaniem danych z dysku ata

Postprzez AmAtoR 23 Wrz 2008, 17:30

reklama
witam
posiadam dwa dyski jeden "systemowy" działa bez zarzutu,a drugi
podlłączony przez ATA jest to segate 250 gb( z danymi które chciałbym odzyskac)
jest on widoczny w Biosie podczas startu komputeraz ale gdy następuje załadowywanie Windowsa komputer potrafi sie uruchamiac nawet godzinę
gdy juz uruchomi sie windows dysk 250 gb nie jest widoczny
chciałem oddac go do serwisu ale niestety serwis nie dopowiada za dane ktore znajdowaly sie na nim a bardzo mi na nich zależy
dowiadywałem sie jak jest z odzyskiwaniem danych w sklepach komputerowych jest to kwota rzedu 200-300 zl
czy moglby ktos wprowadzic mnie krok po kroku jak Laika w ten temat jakie narzedzia zastosowac i jak ich używać
z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
AmAtoR
~user
 
Posty: 338
Dołączenie: 17 Sie 2004, 22:38
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 10



Problem z odzyskaniem danych z dysku ata

Postprzez kahoona 23 Wrz 2008, 19:44

Zacznij od najprostszych rozwiązań:

1. Wymień taśmę IDE - 80-cio żyłową. Skoro BIOS go widzi - znaczy, że elektronika działa, a są jedynie problemy z odczytem partycji i danych z niej w windowsie.
2. Sprawdź zasilacz - za pomocą programów EVEREST lub Speedfan.
3. Użyj programów do odzyskiwania danych - Odzyskiwanie na programosy.pl
4. Przepnij dysk - w ostateczności - do innego komputera. Być może problem jest po stronie systemu - dla testu ODINSTALUJ kanały IDE, po restarcie windows zainstaluje je sam. Sprawdź efekty.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Problem z odzyskaniem danych z dysku ata

Postprzez AmAtoR 23 Wrz 2008, 20:20

kahoona,
taśmy sprawdzone zasilacz daje dobre napięcie sprawdzałem dysk przeminany do innych komputerów wiec tez odpada
programy które podales mi na stronce sa pod windowsa a nie moge użyć żadnego bo windows nie widzi wiec tu sie schody zaczynają
jedyne co przychodzi mi do głowy to program w DOS-ie ale jak i co tego nie wiem dlatego napsialem na forum
Awatar użytkownika
AmAtoR
~user
 
Posty: 338
Dołączenie: 17 Sie 2004, 22:38
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 10



Problem z odzyskaniem danych z dysku ata

Postprzez kahoona 23 Wrz 2008, 20:53

Wymień taśmę - chociażby na tą z CD/DVD. Dla pewności.

Poza tym - zainteresuj się Active Partition Recovery.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Problem z odzyskaniem danych z dysku ata

Postprzez AmAtoR 23 Wrz 2008, 22:08

taśme wymieniłem ...
Active Partition Recovery.
zrobiłem dyskietke bootowalną pod Dosa wszystko fajnie pieknie kernel sie załadowal niestety dos zaczął sie ładowac tak samo jak windows niestety nie zalodowal sie ...
Awatar użytkownika
AmAtoR
~user
 
Posty: 338
Dołączenie: 17 Sie 2004, 22:38
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 10



Problem z odzyskaniem danych z dysku ata

Postprzez kahoona 23 Wrz 2008, 22:20

Spróbuj ponownie - odczekaj ZNACZNIE dłużej. Program analizuje partycję.

O ile coś się da zrobić z dyskiem - po analizie powinien "zaskoczyć". Nie wykluczam, że dysk jest uszkodzony mechanicznie (powierzchnia) i nic się z nim nie da zrobić ( a już na pewno nic za rozsądną cenę).

Pytanko - czy BIOS widzi poprawnie dysk (łącznie z pojemnością)? Jeśli tak - spróbuj Hiren's Boot CD lub 210 Utilities CD (obydwa w wersji live CD) - są tam programy do odzyskiwania partycji. Dysk z systemem ODEPNIJ, uszkodzony ustaw jako MASTER.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości