• Ogłoszenie:

Problem z komputerem - zacinające się gry

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z komputerem - zacinające się gry

Postprzez GSE 18 Mar 2013, 14:48

reklama
Witam mam od dłuższego czasu problem z komputerem. Niby wszystko jako tako dział, ale nie do końca.
Nie ukrywam, że mój komputerek lata świetności ma już za sobą i raczej powinienem go zezłomować niż się z nim użerać, ale na chwilę obecną mi jeszcze wystarcza.
A prezentuje się tak:
Płyta główna ASUS P4P800
Pentium 4 3,0GHz
1,5 GB DDR
Radeon HD 3850 1GB
Win XP (reinstalowany niedawno)
Ostatnio zrobiłem format i wgrałem wszystko nowe(również nowe sterowniki) i problemem jest to że od czasu do czasu mam ochotę sobie popytać w COD:MW lub COD1 oraz C&C Generals, i obydwie te gry powinny działać przynajmniej płynnie na ponad średnich detalach, natomiast obie gry się potwornie zacinają! tak że się nie da grać, a ustawienia są 1024x768 i reszta na minimum bez żadnych bajerów.
Tak jak przeglądam coś w internecie jest w miarę, ale jak włączę filmik na youtube z np. muzyką i przejdę do innej zakładki dźwięk zaczyna się zacinać :( i jak powrócę cały filmik się przycina(w grach nie ma problemu z dźwiękiem)
Jeżeli chodzi o inne gry to AoE 2 oraz Commandos 2 działają super no ale chyba nie ma komputera na, którym by się cieły.
Więc teraz chciałbym się poradzić, w czym może tkwić problem. W dysku? Ma ponad 7 lat i był już kilkanaście razy formatowany, może RAMY, albo karta graficzna? Płytę główną z procesorem wykluczam bo niedawno wymieniałem gdyż stare padły.
Jest może jakiś program diagnostyczny który by mógł stwierdzić w czym problem? Wiem, że czas pomyśleć nad nowym kompem, ale na razie nie potrzebuje nie wiadomo czego i ten mi wystarcza
PS.
Robiłem:
-defragmentacje
-czyszczenie systemu RegCleaner'em, CCleaner'em
Dziękuję za pomoc.
GSE
~user
 
Posty: 348
Dołączenie: 26 Mar 2006, 17:59



Problem z komputerem - zacinające się gry

Postprzez Gizmo 19 Mar 2013, 19:14

Zainstaluj sobie Windowsa Viste. Na twoim sprzęcie pójdzie, ostatni na prawie takiej samej konfiguracji instalowałem uruchamia się 5sek dłużej ale za to szybko działa (nie musiałem żadnych sterowników insatlować a C&C działa idealnie) +SP1 do niego.

Jeżeli nie chcesz instalować nowego systemu to zainstaluj SP3 do windowsa XP jeżeli go nie masz. Potem DirectX 9.
Sprawdź jakie masz programy uruchomione w autostarcie (URUCHOM>MSCONFIG), wyłącz wszystkie które nie są niezbędne.
Napisz jakiego masz antywirusa bo zazwyczaj on bardzo spowalnia system , polecam (avasta free)
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości