• Ogłoszenie:

Padła płyta główna? komputer się wyłącza

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Padła płyta główna? komputer się wyłącza

Postprzez mateusz624 09 Mar 2013, 12:12

reklama
Witam, zmagam się dość trudnym przypadkiem. Od ponad roku komputer czasami zarzuca fochy(wyłącza się w trakcie działania, potem przez jakiś czas nie chce działąć, nie ma żadnej zależności, żadnego wytłumaczenia). Ostatnio jednak problem sie nasilał, a wczoraj już w ogóle nie odpalił. Dziś tylko na pare chwil. Gdy włączam komputra jedynie wiatraczki na procku, w zasilaczu i karcie graficznej obkręcą się3 razy i tyle. Nie słychać dźwięku uruchomienia dysku twardego. Nie włącza się bios. Nic.

AMD Phenom II X4 945
AsRock M3A770DE
Gigabyte GeForce GTX 460
OCZ StealthXStream 500W

Proszę o pomoc. Pozdrawiam


EDIT:

To na 100% coś z płytą główną, rozebrałem wszystko i testowałem z innym komputerem. Wszystkie podzespoły działają prawidłowo. Odziwo po złożeniu wszystko sie prawie dobrze uruchamia, po za tym że nie ma żadnego sygnału z karty graficznej(działa na 100% sprawdzana na innym kompie). Czy ktokolwiek wie co może się dziać? Da radę naprawić? Borykał się z podobnym problemem?
mateusz624
~user
 
Posty: 177
Dołączenie: 15 Gru 2007, 20:20



Padła płyta główna? komputer się wyłącza

Postprzez Gizmo 09 Mar 2013, 22:02

miałem coś podobnego. Wina tego był włącznik na obudowie powodował czasami wyłączanie i reset (dziwne zwarcie albo uszkodzenie), ja zamieniłem przycisk włączenia z przyciskiem resety (zamieniłem kable na płycie głównej) i teraz włączam komputer resetem a resetuję włącznikiem .
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Padła płyta główna? komputer się wyłącza

Postprzez mateusz624 09 Mar 2013, 22:15

Hmm pod tym kątem nie sprawdzałem. Póki co znowu ruszył jak padnie znowu (jezeli padnie) to spróbuję zamienić :)
mateusz624
~user
 
Posty: 177
Dołączenie: 15 Gru 2007, 20:20




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości