• Ogłoszenie:

Restartujący się komputer

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Restartujący się komputer

Postprzez lipcos 22 Lut 2013, 02:36

reklama
Generalnie chciałem się przywitać, bo to pierwszy post na tym forum.
Wiem, że było już sporo wątków na ten temat i możecie mi wierzyć że sporo z nich prześledziłem, jednak ja ze swoim kompem użeram się naprawdę o dłuższego czasu i końca nie widać:) Więc teraz garść informacji, gdyby ktoś miał pomysł to byłbym wdzięczny za pomoc.
Sprzęt:
    Procesor: Intel Core Quad Q8300 2.50 GHZ
    Płyta Główna: Asus P5N-E SLI
    RAM: 5 GB [OCZ 3x1GB DDRII 800MHZ + Goodram 1x2GB DDRII 800MHZ]
    Karta Graficzna: Geforce GTX260
    Zasilacz: Chieftec gps-550ab
    Dyski: SSD Trancendence 64GB + Hitachi 500GB
    System: Windows 8

Konkretnie: Komputer restartuje mi się średnio raz/dwa na godzinę, czasem częściej gdy oglądam filmy albo gram w gry

Co w tej sprawie już robiłem: Z tego powodu, że denerwuje mnie to niezmiernie był on dwa razy w różnego typu serwisach i mam pewność, że nie jest to na pewno:
    • Zasilacz – wcześniej miałem 500 Modecom, ten jest dosłownie 3 tygodniowy i zdecydowanie mocniejszy
    • Kości RAM – wcześniej miałem 4x1 OCZ i rzeczywiście jedna z nich powodowała zawiechy (średnio, co 15 min) ale po jej wywaleniu i dołożeniu 2 GB goodramu sytuacja się poprawiła. Na pewno nie jest to kwestia dodatkowej kości, ponieważ sytuacja jest taka sama przy włożeniu tylko 3x1GB OCZ jak i tylko 2GB goodramu
    • Karta Graficzna – ze znajomymi sprawdzaliśmy trzy różne, które chodzą u nich bez żadnego problemu, sytuacja się nie zmieniła
    • Płyta główna – dostałem zapewnienie, że była sprawdzana w serwisie i z płytą jest ok – wskazali mi wtedy tą jedną kość ramu, której wywalenie poprawiło sytuację.

Nie wiem, co z samym oprogramowaniem. Wydaje mi się, że sytuacja była lepsza przed zainstalowaniem Microsoft Silverlight i kodeków K-Lite razem z Iplą, ale po ich wywaleniu nie widzę żadnej poprawy. System – to samo działo się zarówno na XP, 7 jak i 8. Więc tu nie widziałbym problemu, chodź rzeczywiście „zaraz” po instalacji systemu sytuacja wyglądała lepiej(potrafił pochodzić i dwie godziny bez zawieszania)
Pozdrawiam i mam nadzieję że znajdzie się jakaś złota dusza która w końcu wpadnie na to o co może chodzić...
lipcos
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 21 Lut 2013, 16:24



Restartujący się komputer

Postprzez Gizmo 22 Lut 2013, 07:12

Może być kilka przyczyn
1: wysoka temperatura (procesora, karty graficznej) wymiana pasty na procesorze może pomóc sprawdź jaką temperaturę mają te podzespoły w sytuacjach stresowych wymagająca gra fil blu ray itp program EVEREST
2. może dziwne ale kilka razy mi się zdarzyło (uszkodzona obudowa a raczej przycisk do włączania), powodował co pewien czas samoczynny reset lub wyłączanie
3. sprawdź czy sytuacja będzie się powtarzała jeżeli włożysz tylko jedną kość pamięci (po kolei sprawdzaj różne wejścia) może na jednym jest jakieś zwarcie.
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Restartujący się komputer

Postprzez lipcos 23 Lut 2013, 19:51

Przepraszam że późno odpisuję ale sprawdzałem wszystkie możliwości i długoterminowe działanie.

Ostatnie za co się zabrałem i w co najmniej wierzyłem to odłączenie przycisku restartu i o dziwo objawy ustąpiły:)
Także wielkie dzięki za pomoc! Naprawdę męczyłem się z tym od dłuższego czasu.
lipcos
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 21 Lut 2013, 16:24




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości