• Ogłoszenie:

Co się spaliło? płyta główna czy procesor

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Co się spaliło? płyta główna czy procesor

Postprzez Vansher 21 Lut 2013, 17:39

reklama
Witam. Mam dość nietypową lokalizację pracy komputera, bo stoi bez obudowy, płyta głowna z podzespołami na ławie. Miałem pare razy tak, że ruszyłem płytę i komputer zgasł, ale włączał się normalnie. Musze go włączaj na kabelki, poprzez styknięcie ich (jak auta na filmie) bo włącznik mi sie zepsuł. Natomiast, wczoraj znowu mi sie to przydarzyło i odpaliłem na kabelki, ale tym razem komputer włączył się i natychmiastowo zgasł, czyli działał 1 sekunde. Potem już nie idzie go odpalić, ale dioda na płycie głownej sie swieci. (nie wiem czy to ma jakies znaczenie)
Ktoś wie jaka to może być przyczyna?

Wybacznie może niespojność tekstu, ale jestem cięzko zdenerwowany powyższym faktem, dotego napisałem wczesniej posta dosyć dokładnie i zamknąłem przeglądarke... (KUR...)

Z niecierpliwością czekam na jakąś odpowiedź, co to może być i jak z tego wybrnąć...
Pozdrawiam, Vansher.
Vansher
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 21 Lut 2013, 17:22



Co się spalło? płyta czy procesor...

Postprzez Gizmo 21 Lut 2013, 18:21

miałem identyczny problem też włącznik się spalił (a raczej dziwnie działał) i komp się włączał na 1sek się sam wyłączał i nic nie chodziło. Spróbuj tak jak ja zmienić kable na płycie zęby komputer włączał się przyciskiem reset. Jeżeli nie to sprawdzaj po kolei zasilacz, ram, procesor (w szczególności pasta), reset biosu,.
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Co się spalło? płyta czy procesor...

Postprzez Vansher 21 Lut 2013, 18:28

Dobra... coś ruszyłem i wszyystko zgasło, ta dioda na płycie głownej też... kosz?
Vansher
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 21 Lut 2013, 17:22



Co się spalło? płyta czy procesor...

Postprzez Gizmo 21 Lut 2013, 18:32

Więc może zasilacz , jak uruchamiałeś na kabelki to zrobiło lekkie spięcie i BUMMMM
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Co się spalło? płyta czy procesor...

Postprzez Vansher 21 Lut 2013, 18:35

Całkiem prawdopodobne, ale juz mi rece opadaja, wydam znowu 10f na zacilacz i wyjdzie lipa. Z zasilacza zadne dymki ani smród nie poszedl, więc sam nie wiem co jest, wtyczki posprawdzałem, ale jak wkladam wtyczke do zasilacza, to zawsze tak brzęczał prąd, wiesz o co chodzi, teraz tego nie ma.
Vansher
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 21 Lut 2013, 17:22



Co się spalło? płyta czy procesor...

Postprzez Gizmo 21 Lut 2013, 18:40

jak brzęczał to się spalił też tak miałem i zasilacza nie uratowałem słychać było podczas próby uruchomienia brzęczenie w zasilaczy (spalenie). Dwa razy w tym przypadku udało mi się uratować zasilacz ale robisz to na własną odpowiedzialność , rozkręcamy zasilacz i lutujemy po kolei luty na płytce od zasilacza (mój zasilacz miał 5 lat więc nic nie ryzykowałem i dwa razy mi się udało)
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Co się spalło? płyta czy procesor...

Postprzez Vansher 21 Lut 2013, 18:42

Znaczy nie o to mi chodzi, chodzi o to, ze przy wsadzaniu wtyczni, zawsze mialem coś takiego, takie sekundowe "dzy", teraz tego nie ma, ponadto, zawsze tak samo coś piszczało, jak w uszach nie raz, tego tez nie ma... no nic trudno, nie zawracam głowy. Może sie zdecyduje zaniesc do serwisu, ale zobacze dopiero. Dzieki za chęci, pozdrawiam :)
Vansher
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 21 Lut 2013, 17:22



Co się spalło? płyta czy procesor...

Postprzez Sh@m@N 21 Lut 2013, 23:00

W zasilaczu istnieje coś takiego jak bezpiecznik, zlokalizowany zaraz przy wtyczce. Kawałek drucika w tym miejscu, odłączenie płyty i urządzeń od zasilacza, zwarcie kabla czarnego i zielonego z wtyczki 20+4 - i będzie wiadomo, czy zasilacz umarł, czy coś innego.
Bo rzecz jasna podłączenia wszystkie inne sprawdziłeś (kable, karty pci, grafikę, wentylatory, pamięci) pod kątem ewentualnego zwarcia?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości