• Ogłoszenie:

Filtr na wentylator - jak zamontować.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Filtr na wentylator - jak zamontować.

Postprzez arak 08 Lip 2012, 12:40

reklama
Witam serdecznie.
Likwidowali u mnie sklep komputerowy i przy tej okazji nabyłem 2 wentylatory 120 mm i jeden filtr anty kurzowy aluminiowy.
Wentylatory chciałbym zamontować na przodzie i na tylnej obudowie.
Nie wiem,niestety w jak zamontować ten filtr.Czy montując go na przednim wentylatorze jego aluminiowa ścianka ma znajdować się od strony podzespołów komputera cz po drugiej stronie?
Dzięki wielkie.
Pozdrawiam.
arak
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 20 Sty 2011, 12:47



Filtr na wentylator - jak zamontować.

Postprzez blasterplaster 08 Lip 2012, 15:57

Ogólnie powinna być po tej drugiej stronie, bo wtedy sam wentylatorek będzie zbierał mniej kurzu, ale nic poważniejszego się nie stanie jak zamontujesz go od strony podzespołów.
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Filtr na wentylator - jak zamontować.

Postprzez arak 09 Lip 2012, 16:42

Witam ponownie.
Udało mi się zamontować wentylator na froncie obudowy i dobrze się w tej roli sprawdza.
Niestety na tylnej ściance obudowy nie ma miejsca na zamontowanie drugiego wentylatora 120 mm(który by wydmuchiwał ciepłe powietrze),gdyż jest tam miejsce co najwyżej na wiatrak 70 mm.Wystarczająco dużo miejsca natomiast jest na bocznej ścianie obudowy.
Czy zda egzamin drugi wentylator,gdy przykręcę go na boku,czy dać może dużo mniejszy na tyle. Czy np. zupełnie zrezygnować i pozostawić tylko ten cenzura!ący wentylator na froncie?

Dzięki wielkie z góry.
Pozdrawiam.
arak
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 20 Sty 2011, 12:47



Filtr na wentylator - jak zamontować.

Postprzez blasterplaster 15 Lip 2012, 00:12

Jaki model obudowy masz?
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości