• Ogłoszenie:

Radeon hd4870 wysoka temperatura w spoczynku

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Radeon hd4870 wysoka temperatura w spoczynku

Postprzez Ante 22 Kwi 2012, 19:57

reklama
Witam.Od pewnego czasu mam problem ze swoją kartą a polega on na tym że: temperatura w Windowsie bez żadnych aplikacji jest taka jak na screenie. W stresie nie da się sprawdzić bo komp gaśnie. Ciekawą sprawą jest to że wskaźnik prędkości wiatraka jest na 100% a on zupełnie nie przyspiesza tylko kreci się tak jak się kręcił czyli powoli.W czym może być problem?Z góry dzięki.
Image
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Radeon hd4870 wysoka temperatura w spoczynku

Postprzez Mikou@j 22 Kwi 2012, 20:05

Kiedy czyściłeś kartę ?
Nie odkleja się przypadkiem wiatrak ?
Jaki masz zasilacz - marka i moc ?
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Radeon hd4870 wysoka temperatura w spoczynku

Postprzez Ante 22 Kwi 2012, 20:29

MODECOM Zasilacz 500W - zasilacz.
No około 4 miesięcy temu ostatni raz ale jest to spowodowane tym ze podczas jakichkolwiek prób czyszczenia.Gdy później chcę odpalić kompa to się nie włącza nie m TEGO charakterystycznego pyknięcia.Podejrzewam że to coś na styku grafiki z płytą.W ogóle z tą kartą miałem wcześniej również problemy z "brakiem kontroli nad wiatrakiem" i błędem VPU RECOVER.
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Radeon hd4870 wysoka temperatura w spoczynku

Postprzez Mikou@j 23 Kwi 2012, 07:05

Ante napisał(a):MODECOM Zasilacz 500W - zasilacz.

Jaki Modecom?
Ante napisał(a):No około 4 miesięcy temu ostatni raz ale jest to spowodowane tym ze podczas jakichkolwiek prób czyszczenia.Gdy później chcę odpalić kompa to się nie włącza nie m TEGO charakterystycznego pyknięcia.Podejrzewam że to coś na styku grafiki z płytą.W ogóle z tą kartą miałem wcześniej również problemy z "brakiem kontroli nad wiatrakiem" i błędem VPU RECOVER.

i nie reklamowałeś jej ?

Jest kilka możliwości. Zasilacz pada, karta graficzna pada, złącze PCI-E x16 uszkodzone, lub czujnik temperatury uszkodzony. Nie sprawdzisz tego inaczej, jak podpinając kartę pod inny, sprawny komputer.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości