• Ogłoszenie:

Jakość dźwięku w komputerze nagle się pogorszyła

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Jakość dźwięku w komputerze nagle się pogorszyła

Postprzez kamiledi15 27 Wrz 2011, 16:53

reklama
Mam kartę Realtek HD Audio. Dotąd wszystko było dobrze, ale ostatnio coś mi się chyba przestawiło - dźwięk brzmi tak, jakby był zbyt głośno ustawiony, jest zniekształcony przez to. Dzieje się to na przykład z muzyką i filmami odtwarzanymi na komputerze. Co ciekawe, te same filmy i muzyka, odtwarzane np na Youtube, brzmią bardzo dobrze, ale gdy otwieram je np z płyty, brzmią właśnie kiepsko. Tak, jakby dźwięk został zbyt mocno podgłośniony, a potem ściszony. Jak znacie darmowy program Audacity, to spróbujcie zwiększyć w jakiejś piosence czułość na maksa, a potem zapisać, otworzyć jeszcze raz i ściszyć - tak to właśnie brzmi, może nie aż tak źle, ale podobnie. Próbowałem różne źródła dźwięku (podłączanie do telewizora, słuchawki, głośniki) i różne odtwarzacze (Windows Media Player, AllPlayer, Media Classic itp) i wszędzie to samo. Gdy otwieram test Audio 3D w menedżerze ustawień dźwięku, jakość jest bardzo dobra. Co się mogło stać i jak to naprawić? Czemu te same piosenki odtwarzane z poziomu internetu brzmią dużo lepiej, niż te same otwierane na komputerze? I to nie jest tak, że pliki są słabej jakości, bo jeszcze tydzień temu brzmiały bardzo dobrze.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Jakość dźwięku w komputerze nagle się pogorszyła

Postprzez MUTOPOMPKA 27 Wrz 2011, 18:56

Wejdź w opcje sterownika dźwięku i popatrz na aktywne WEJŚCIA. Będzie tam CD_AUDIO bądź zbliżona nazwa. Popatrz na ustawienie poziomu głośności tego strumienia. Na pewno jest na 100% bądź coś koło tego. Weź zmniejsz poziom głośności tego wejścia i problem zniknie. Po prostu masz przesterowane wejście w karcie od Audio_CD

Gdy robisz test dźwięku nie korzystasz z tego wejścia, lecz z wyjścia na głośniki i tam będzie wszystko ok.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Jakość dźwięku w komputerze nagle się pogorszyła

Postprzez kamiledi15 27 Wrz 2011, 19:51

Gdzie to jest? Regulator głośności?
To się dzieje nie tylko z płytami, muzyka zgrana na komputer też brzmi kiepsko.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Jakość dźwięku w komputerze nagle się pogorszyła

Postprzez MUTOPOMPKA 28 Wrz 2011, 23:46

Nie wiem dokładnie, gdyż siedzę na lunuksie a nie windowsie :) Poszukaj właśnie tam.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Jakość dźwięku w komputerze nagle się pogorszyła

Postprzez kamiledi15 04 Paź 2011, 00:46

Nic to nie dało, bo tak jak pisałem, problem dotyczy filmów i muzyki zgranej na komputer, nie tylko z płyt. Dziwne jest to, że dźwięk z internetu (Youtube, Wrzuta) brzmi idealnie, dźwięk z gier też bez problemu, ale odtwarzanie filmów i muzyki niestety skutkuje fatalnym dźwiękiem. Nie wiem, co się mogło stać. Wgrałem nowy sterownik do dźwięku i bez zmian. Z tydzień temu wszystko było dobrze, nie mam pojęcia, co się stało. Dźwięk brzmi tak jakby został zbyt mocno podgłośniony, a potem ściszony i przez to brzmi gorzej niż powinien.

EDIT

Ciekawa sprawa - kiedy odtwarzam film lub muzykę wszystko jedno jakim programem do odtwarzania, zapisaną na płycie lub na komputerze, dźwięk jest fatalny. Ale gdy ten sam plik z muzyką wrzucam do programu Audacity, nagle zaczyna brzmieć idealnie. O co tu może chodzić? Tak więc żeby odtworzyć muzykę z normalną jakością, muszę ją odtwarzać przez program Audacity, co jest średnio wygodne, albo wrzucić ją do internetu...
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości