• Ogłoszenie:

Uszkodzony kabel w monitorze crt

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Uszkodzony kabel w monitorze crt

Postprzez Marffi 25 Sie 2009, 21:34

reklama
WItam
Mam pytanie czy idzie naprawić sam kabel w monitorze CRT (Kabel nie jest niestety odłączany :( ) uszkodzeniu uległ jeden z pinów we wtyczce łączącej go z kartą grafiki - wyleciał i pozostała po nim tylko pusta przestrzeń.
A jeżeli się da to jaki będzie mniej więcej koszt naprawy w serwisie (chodzi o to żeby nie było to nieopłacalne)
Pozdrawiam
Marffi
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 23 Sie 2009, 11:39



Uszkodzony kabel w monitorze crt

Postprzez Lecter 25 Sie 2009, 21:38

Którego bolca nie ma?
Jak nie ma żadnych niepożądanych efektów to nie musisz wymieniać kabla.
Image
Image
Awatar użytkownika
Lecter
~user
 
Posty: 4616
Dołączenie: 26 Gru 2005, 17:00
Pochwały: 303



Uszkodzony kabel w monitorze crt

Postprzez Marffi 25 Sie 2009, 21:43

9 bolec wyleciał.. tzn jest tak że jak podepnę monitor to nie odbiera w ogóle sygnału z kompa a jeszcze jakiś tydzień temu (ostatnio wtedy włączałem bo ejst to komputer zastępczy) było ok wszystko a bolce były na miejscach.

czytałem trochę i dowiedziałem się że w niektórych kablach 9 pinu w ogóle nie było więc tak doi końca nie wiem czy tu był i wyleciał czy go nie było...
Wiem natomiast że jak podłącze monitor do prądtu to prawidłowo wyświetla wszystkie kolory i jest ok a gdy podłączę kabel również do grafiki to nie dzieje się dosłownie nic.. czyli uszkodzony może byc tylko kabel (no chyba że się mylę to mnie poprawcie) i powiedzcie czy można naprawic taki niewyciągany kabel w serwisie
Marffi
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 23 Sie 2009, 11:39



Uszkodzony kabel w monitorze crt

Postprzez Mike 25 Sie 2009, 22:12

Zacznij od sprawdzenia tego monitora na innym kompie.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Uszkodzony kabel w monitorze crt

Postprzez Marffi 25 Sie 2009, 22:16

sprawdzałem, w prądzie kolory wyświetlane poprawnie po podłączeniu kabla zero efektu, kolory już nie wyświetlane ale pulpitu ani nic takiego nie widac...
Marffi
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 23 Sie 2009, 11:39



Uszkodzony kabel w monitorze crt

Postprzez Mike 25 Sie 2009, 22:19

Mike013 napisał(a):Zacznij od sprawdzenia tego monitora na innym kompie.



Poza tym podaj markę i model tego monitora.


Dodatkowo luknij na fotkę => http://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector i powiedz, czy na pewno mowa o pinie nr. 9
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Uszkodzony kabel w monitorze crt

Postprzez Marffi 25 Sie 2009, 22:24

jest to dość wiekowy monitor 15" LG 520Si
no na wtyczce mam zaznaczone rzędy przy których jest napisane 5, 10, 15 więc w tej kolejności chodzi o 4 pin z 2 rzędu patrząc od lewej( 1 i 3 rząd cały jest w 2gim są trzy pierwsze potem przerwa i 1 ) mam nadzieję ze nie zagmatwałem ;)

Dodano Dzisiaj, 09:08:
To co, da się naprawić taki kabel? i jaki byłby koszt? bo zważywszy na to że podobne CRT mogę miec w cenie ~50zł chcę wiedzieć czy jest to opłacalne, pomóżcie.
Marffi
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 23 Sie 2009, 11:39




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości