• Ogłoszenie:

Problem z geforce'm gtx 260

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z geforce'm gtx 260

Postprzez bachrain 15 Sie 2008, 17:25

reklama
Wydaje mi sie ze to takze problem z ta cudna karta tak jak w tym temacie => problem-z-geforcem-gtx-260-vt99776.html

Jakies 2 tygodnie temu kupilem sobie nowy sprzet -podaje parametry.
GeForce GTX 260
Intel Core Quad q6600(2,4 Ghz)
2x2 Gb ram (800Mhz)
Asus P5N-D (z mozliwoscia sli)
Dysk 500 giga
Zasilacz Corsair 1000 W (tylko taki wydoli jak dołoze druga karte)

Mam 2 systemy operacyjne, windows xp z sp2 oraz windows viste 64 bit,zebym mogl grac w starsze ale tez w gry pod dx10.
Wszystkie sterowniki mam najswiezsze , dx itd.

I pytanie, czy mozliwe ze na windows xp wybija mi 3dmarkiem 06 jedynie 12900 pkt a na windows vista 12400?
Podczas testu crysisa jego wbudowanym benchmarkiem na full detalach najmniej wyszlo 19 fps , jednak po wlaczeniu AA x8 najmniej wybilo 11 fps i zazwyczaj ponizej 20 czyli granicy plynnosci.Dziwi mnie to poniewaz widzialem w necie wiele przechwalek innych ludzi majacyh slabsze sprzety ze idzie im na full razem z aa crysis ktorzy maja teoretycznie slabszy sprzet ode mnie...Jest to dla mnie irytujace poniewaz kasy malo nie dalem , a w tym momencie nie mam mozliwosci dokupienia drugiego geforce'a...Crysisa podaje jako przyklad bo jest chyba w tym momencie najbardziej wymagajaca gra na rynku.
Ale porblem mam takze(i tu szok) z gothiciem 3.Jednak tutaj nie jestem pewien czy nie sa to tak bardzo krtytykowane bledy.Gra wyglada jak powinna wszystko ok no ale czasami potrafi sciac , nie wiem czy nie jest to po prostu doczytywanie.bo zmniejszylem detale raz i tez wsytepowalo to irytujace doczytywanie.

Bylbym bardzo wdzieczny gdyby osoby ktore maja oczywiscie pojecie o sprzecie wypowiedzialby sie na temat tego sprzetu i ewentualnie doradzily mi czy cos da sie z tym zrobic czy tak ma po prostu byc.
PS czy jest sens podkrecac w tym momencie ram, proca i grafe? Z gory dziekuje,pozdrawiam.



Edit by Mike013
Wydzieliłem post do nowego tematu, następnym razem załóż swój temat


Dodano Dzisiaj, 23:47:
Tak sie zastanawiam czy nie jest to może wina ramu?Jest to ram ddr2, wziąłem go szczerze żeby polecieć troche już po kosztach.
Teraz mam okazje dość tanio kupić 2x1 ddr3 1800 Mhz.Co wy na to ludzie?
bachrain
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 15 Sie 2008, 15:22



Re: problem z geforce'm gtx 260

Postprzez Trans33 22 Sie 2008, 16:03

Taa tez mam podobny sprzet ale troche lepsza karte graficzna bo Radka 4870 i widze ze crysis na bardzo wysokich z AAx8 na DX 9.0c nie wyciaga wyciaga wiecej niz 15 fps ;p :2:
Awatar użytkownika
Trans33
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 30 Lip 2008, 18:11



Problem z geforce'm gtx 260

Postprzez huvvy 22 Sie 2008, 18:37

bachrain napisał(a):Dodano Dzisiaj, 23:47:
Tak sie zastanawiam czy nie jest to może wina ramu?Jest to ram ddr2, wziąłem go szczerze żeby polecieć troche już po kosztach.
Teraz mam okazje dość tanio kupić 2x1 ddr3 1800 Mhz.Co wy na to ludzie?


Pisz posty, nie edytuj pierwszego!
1. Nie jest to wina ramu
2. Twoja płyta główna nie obsługuje pamięci DDR III

Crysis jest bardzo wymagającą gierką, z włączonym antyaliasingiem i na najwyższych ustawieniach nawet na najlepszej karcie graficznej, którą na dziś dzień mamy (Radek 4870X2) często przycina, można nawet powiedzieć że jest więcej ścin niż normalnego grania.
Jeśli chcesz zwiększyć wydajność w Crysisie, jest na to tylko jeden sposób - overclocking twojego sprzętu. Kupno nowych części niewiele zmieni. Czyli jeżeli chcesz podkręcać to bierz się za to, ale nie przekraczaj krytycznych napięć i temperatur, poczytaj o tym kilkanaście artykułów i je przeanalizuj, bo zawsze można coś zepsuć.
Co do twojego wyniku w 3DMarku, jest on na właściwym poziomie.

@edit
btw. do SLI złożonego z dwóch kart Geforce GTX260 starczyłoby ci pożądne 600W
Awatar użytkownika
huvvy
~user
 
Posty: 72
Dołączenie: 02 Mar 2008, 20:38
Miejscowość: Gdańsk
Pochwały: 6



Re: problem z geforce'm gtx 260

Postprzez Patriota 24 Sie 2008, 14:15

Ja mam podobny wynik, tylko 13700. I tutaj tez mam pytanko, bo wszystkie testy w tym 3dmarku 06 smigaja elegancko oprocz tych dwoch GPU, gdzie fps wynosi 0,1 w porywach 2. Co jest grane? Jakim programem moglbym podkrecic wiatrak na karcie?
Image by patriota.
Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz @ 3.6Ghz + Silentium PC Spartan, Gigabyte GF GTX 260, Asus p5q Pro, OCZ Reaper HPC 4GB, Samsung SP F1 640Gb + 320gb, Tagan BZ 600W(Niah Niah :P), NZXT Apollo (taty córeczka :P).
Awatar użytkownika
Patriota
~user
 
Posty: 482
Dołączenie: 29 Sie 2006, 18:10
Miejscowość: Wiocha nieznana Tobie...
Pochwały: 7




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości