• Ogłoszenie:

Problem z pamięcią

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z pamięcią

Postprzez baldor44 09 Wrz 2014, 18:21

reklama
Witam
Mój laptop to emachines e730, który może obsługiwać do 8GB ramu. Fabrycznie jest w nim 2 GB. Dziś kupiłem 4GB, miałem zainstalowany system 32bitowy, BIOS widział 6 GB system też no ale wiadomo, że system 32bitowy takiej ilości ramu nie obsłuży więc postanowiłem zainstalować wersję 64bitową, jako że jestem studentem i mam licencje darmową to nie było problemu.
Niestety już przy próbie instalacji nie dało się odpalić samej instalacji... Więc wyciągnąłem tę kość 4GB ramu i zainstalowałem system, po skończonej instalacji systemu i wszystkich sterowników włożyłem ponownie cały ram. Bios widzi 6GB a system nie chce się uruchomić. Z samą kością 4 GB również nie chce się uruchomić, tylko z samą 2GB działa...
Mam nadzieję, że w miarę wszystko jasno napisałem. Ale jestem trochę podenerwowany.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
baldor44
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 09 Wrz 2014, 18:12



Problem z pamięcią

Postprzez fibi07 10 Wrz 2014, 10:49

a kości pamięci mają takie samo taktowanie? najlepiej podaj dokładne modele tych dwóch pamięci.
wyjmij tą 2 gb i wsadź tylko tą 4 gb i zobacz czy działa.
Awatar użytkownika
fibi07
~user
 
Posty: 2008
Dołączenie: 21 Maj 2006, 12:55
Pochwały: 58




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości