• Ogłoszenie:

Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Postprzez Demon254 12 Kwi 2008, 16:40

reklama
Ja mam taki problem, że kiedy klikam "RUN BIOS" to wyskakuje mi coś takiego
http://img524.imageshack.us/my.php?image=beztytuujk0.png
i nie wiem co mam robić ;/


doczytałem na forum że był już taki problem, zrobiłem jak było i wszystko działa :)
Demon254
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Kwi 2008, 16:26
Miejscowość: Białystok



Postprzez Uszol 12 Kwi 2008, 20:10

sciagnełem dirvera, zrobiłem z tych plików obraz, ale to nic nie daje prosze o pomoc, zmiaeszczam screena, jak to uruchomic?albo jakz robic obraz?


Image
nigdy nie mów nigdy...
Awatar użytkownika
Uszol
~user
 
Posty: 110
Dołączenie: 23 Mar 2008, 10:07
Miejscowość: ja to mam wiedziec?^^
Pochwały: 1



Postprzez Creative 13 Kwi 2008, 02:06

Uszol z jakich plików i po co, zrobiłeś obraz?
Spokojnie opisz problem.
Awatar użytkownika
Creative
~user
 
Posty: 1853
Dołączenie: 08 Kwi 2006, 13:12
Pochwały: 65



Postprzez Uszol 15 Kwi 2008, 12:28

a wice tak jak na screenie dałem, mam tylko takie pliki, i nie moge ich odpalic, niech mi ktos powie jak to odpalic?przekonwertowac te pliki czy cos, rposze o pomoc

[ Dodano: Dzisiaj o 11:35 ]
i wogle jak próbuje włonczyc prze run ISO to nie wykrywa tego

[ Dodano: Dzisiaj o 17:07 ]
dla tych którzy widzieli powyższego mojego screena odpowiadam ze metodą prób i błedów udało mi sie to otworzyc :P poprostu trzeba kliknąc na ten plik COSI i wypkaowac to <lol> bez rzadnych obrazów iso itp. <lol> zabawne ale prawdziwe..
nigdy nie mów nigdy...
Awatar użytkownika
Uszol
~user
 
Posty: 110
Dołączenie: 23 Mar 2008, 10:07
Miejscowość: ja to mam wiedziec?^^
Pochwały: 1



Postprzez piotr0 30 Kwi 2008, 20:43

Mam problem grałem sobie w Medievil i crash basch. jutro wchodze do gry i cała gra chodzi jak w matrixie XD (rozumiecie?) prosze o pomoc z góry thx.
piotr0
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 30 Kwi 2008, 20:35



Postprzez Dead 06 Maj 2008, 13:52

Witam! Skonfigurowalem all poprawnie.. ale teken mi tnie jak szalony. Zacian sie strasznie. Mam 1,8 ghz, 512 ram gf 440 64 mega.. prosze o pomoc ;/
Awatar użytkownika
Dead
 
Posty: 346
Dołączenie: 11 Sie 2006, 15:47
Pochwały: 5



Postprzez fluid 06 Maj 2008, 16:26

Skonfigurowalem all poprawnie


jakbys tak zrobil to bys nie mial


ale teken mi tnie jak szalony


:roll: :roll:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Dead 06 Maj 2008, 16:48

Eh, skonfigurowałem wszystko dokładnie jak napisałeś. Nie sądzę iz to kwestia konfiguracji :wink:
Awatar użytkownika
Dead
 
Posty: 346
Dołączenie: 11 Sie 2006, 15:47
Pochwały: 5



Postprzez fluid 06 Maj 2008, 19:10

Nie sądzę iz to kwestia konfiguracji


a ja sadze ze tak
jakos kilka tysiecy osob (jak nie wiecej) nie ma problemu z tekkenem na tej konfiguracji plus twoj komp spelnia wymagania emulatora i chyba ze masz taki syf w systemie ze rpzez to sie wszystko krzaczy to nie widze innego wyjscia jak bledna konfiguracja
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Dead 06 Maj 2008, 20:35

Pogrzebałem troche w opcjach i płynnie działa.. Jednak jestem 1% dla której te ustawienia nie są uniwersalne. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dead
 
Posty: 346
Dołączenie: 11 Sie 2006, 15:47
Pochwały: 5



Postprzez fluid 06 Maj 2008, 20:41

Jednak jestem 1% dla której te ustawienia nie są uniwersalne.


faktycznie o tej opcji zapomnialem :mrgreen: :mrgreen:

pozdr
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Pomocy!

Postprzez kalekk 22 Maj 2008, 12:09

Mam taki problem.Skonfigurowałem wszystko zgodnie z instrukcjami,a gdy chce wlaczyc BIOS to wyskakuje mi blad o tresci: "error loading [plugins/TK3Ocpka.dl].POMOCY,bo chce juz zagrac w gt2 :) pzdr
kalekk
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 22 Maj 2008, 12:04



Postprzez kierek 22 Maj 2008, 15:21

Witam,

Mam problem z grą , nie wiem dlaczego ale nie chce mi jej odtwarzac. Pliki gry mają rozszerzenia .psp .psar .sfo. Sam nie wiem który otwozyc , probowałem kazdy ale zaden nie dziala. POczatkowo gra była spakowana w RAR i PBP.

Proszę o pomoc.
kieras
kierek
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 22 Maj 2008, 15:17



Postprzez Kapucino 22 Maj 2008, 16:39

kalekk napisał(a):Mam taki problem.Skonfigurowałem wszystko zgodnie z instrukcjami,a gdy chce wlaczyc BIOS to wyskakuje mi blad o tresci: "error loading [plugins/TK3Ocpka.dl].POMOCY,bo chce juz zagrac w gt2 pzdr


musisz wylaczyc opcje netplay czo cos takiego, tez mialem z tym problem. problem powinien zniknąć :)
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



SPYRO 1 i 2 (3 pewnie tez)

Postprzez Hokurn 27 Maj 2008, 11:04

Witam... pobralem emulator ten co podales i opisales na stronie 1wszej. Jego nie trzeba kongigurowac praktycznie bo wszystko jest juz zrobione, ale nie o to chodzi. Jak w temacie mam niesamowity problem z odpaleniem tej gry. Pobralem rozne wersje emulatorow, nawet najnowsza epsx 1.70 no i przy kazdej wersji mam ten sam blad.

Zaczynam dopiero "zabawe" z emulowaniem psx na pc i strasznie chcialbym zagrac sobie i przypomniec stare dobre czasy gdy mialem pozyczona konsole.

Gdy uruchamiam gre pokazuje sie to okienko powitalne mozna powiedziec... "Sony... present" i wylacza sie i w konsoli wyskakuje blad (w innych wersjach wyskakiwal w okienku, ale ten sam) mianowicie: SPEC Opcode 1f UNK <PC....>
dalej chyba nie trzeba pisac.

Bardzo prosilbym o jaka kolwiek pomoc.

Ps: obrazy jakie mialem (oryginalnie mdf -> przerobilem na ISO (nic)->img (nic)->Bin (także nic)... a oryginalnego mi nie czyta (nie pojawia sie nawet to "sony..."
Hokurn
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 27 Maj 2008, 10:56



Postprzez Creative 28 Maj 2008, 17:31

Hokurn napisał(a):Bardzo prosilbym o jaka kolwiek pomoc.

Na dobry początek zaneguj to zdanie:

Hokurn napisał(a):Jego nie trzeba kongigurowac praktycznie bo wszystko jest juz zrobione,

Następnie weź sie za konfigurację i potem wróć na forum z problemem.
Sądzę, że nie bedzie to konieczne.
Skonfigurowany emulator, dobrze skonfigurowany to podstawa jakiej kolwiek emulacji. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Creative
~user
 
Posty: 1853
Dołączenie: 08 Kwi 2006, 13:12
Pochwały: 65



Postprzez Hokurn 29 Maj 2008, 11:40

Creative... mnie chodzi o to ze ja szedlem z konfiguracja tak jak opisal admin na poczatku i w wiekszosci nie mowie ze we wszystkim (niektore rzeczy faktycznie musialem zmienic) bylo wszystko juz tak jak mialo byc. Wiele zatem nie musialem zmieniac.

Wszystko co powinienem opisac opisalem nic wiele nie moge zmienic. Na kazdym emulatorze epsx dzieje sie to samo. Dochodze do momentu ze uda mi sie "odpalic" gre i gdy pojawia sie napis "Sony entertiment (czy jakos tak)..... present" wypala mi ten blad ktory juz napisalem. Z tego co czytalem ten blad lubi wyskakiwac gdy obraz jest niepoprawny... ale ja robilem kilka innych i no opala, ale blad nadal ten sam.
Hokurn
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 27 Maj 2008, 10:56



Postprzez Felta 29 Maj 2008, 11:44

Mam problem z emulatorem: otóż nie odtwarza mi częściowo dźwięku. Najpierw nie odtwarzał go wogóle (postępowałam wg instrukcjii!) ale pokombinowałam i teraz lecą dźwięki. Problem w tym że nie ma muzyki szczególnie w wyścigach i w filmikach. dzieje się tak zarówno jak gram z płyty jak i obrazu. Co więcej zauważyłam iż nie leci w większości muzyka, która jest odtwarzana na innym sprzęcie (np wieża). Próbowałam coś z tym zrobić ale nic to nie dawało. Oto moje pytanie: czy można to naprawić odpowiednio konfigurując czy też nie?

drugim problemem jest to iż niektóre gry np Oddworld mają jakby "rozmyty" tj. zapikselowaty obraz. a postacie są przeżroczyste. Dodatkowo w Crash Bandicoot pierwsze ściany przepaści też są słabo widoczne.
Czy można coś na to poradzić? Mi to by tam na wet nieprzeszkadzało ale psuje to strasznie gre (Oddworld).
Proszę o pomoc
i zgóry przepraszam jeśli powtarzam temat ale szukałam i nie znalazłam.
Felta
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 29 Maj 2008, 10:55



Postprzez dawid_zk 31 Maj 2008, 14:31

skonfigurowalem emulator na 100% tak jak napisales to w faq sprawdzalem to juz doslownie kilkanascie razy jednak emulator nadal nie dziala probuje dac run bios to pojawia sie czarne tlo i na dole pojawia sie jeszcze pasek startu a gdy wchodze w menadzera zadan stan brak odpowiedzi gdy uruchamiam gre gt2 robi sie dokladnie to samo gran turismo sciagnalem z torrentow ale wg mnie to i tak nie ma znaczenia skoro bios tez nie chodzi a moze to wina sprzetu?

amd athlon(tm) xp 2000+ 1.67 ghz
256mb ram
system windows xp home edition
radeon 9000 family czyli ati

konfiguracja tak jak w faq na 100% to jest pewne !!!
dawid_zk
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 30 Maj 2008, 18:32



Postprzez oris 08 Cze 2008, 10:32

Witam !

Gdy chce zagrac sobie w crasha <TR, Bash, Bandicot> pokazuje sie takie cos:

http://images29.fotosik.pl/226/1a7323cb4ae56f34.jpg

I niewiem co zrobic ;/

// edit by kajtekjr
// Uzywaj miniaturek bo rozwalasz układ strony !
oris
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 08 Cze 2008, 10:12



PoprzedniaNastępna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości