• Ogłoszenie:

emulator gba - gry zwalniają :p

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Emulator GBA - gry zwalniają :P

Postprzez Elias 05 Gru 2007, 18:52

reklama
Witam wszystkich serdecznie na wstępie. A teraz przejdę do problemu. Otóż dziś odkryłem przykre i dziwne zjawisko - gry na GBA mi zwalniają. Nie wszystkie, ale taki np. Harry Potter i Czara Ognia - wolno chodzi, a jeszcze gorzej gdy w pobliżu są np. potwory albo woda. Zauważyłem, że mają na to wpływ chyba "efekty" :P Mój sprzęt raczej powinien dawać rade chociaż z tym emulatorem - Celeron 2,2Ghz, 640ram i gf4mx. Może mam coś źle ustawione ? Pomocy, bo chyba wywalę komputer przez okno :)
Awatar użytkownika
Elias
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 14 Sty 2007, 22:41



Postprzez Kapucino 15 Gru 2007, 23:29

Grafa cienka, ale na takiej grafice 256 MB ram i gorszym procku śmigałem, może inny emu? VBA 1.7.2 mam chyba obecnie i śmigało na nim dobrze, normalnie zawsze 100% bylo. moze opcja wylacz "efekty specjalne" cos pomoze, w "obraz / tryb wyświetlania" możesz coś pogrzebać, może przyspieszy, może starszy emulator pomoże? sprubuj moich rad i powiec czy cokolwiek pomoglo.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Postprzez kajtekjr 16 Gru 2007, 19:49

Kapucino napisał(a):Grafa cienka

Haha.. Ja na kompie Athlon 1000 MHZ, 256 MB RAM i GF MX440 64 MB nie miałem problemow z emulacja PSX'a wiec nie gadaj głupot :roll:

Moja rada: Zmien emulator.. ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez fluid 16 Gru 2007, 20:20

Kapucino napisał(a):Grafa cienka


czlowieku jak sie nie znasz to nie pisz bzdur
ja odpalalem pierwszy emulator PSX (bleem) na celku 333 i 64MB ramu i dzialal dobrze :roll:

co do emulatora GBA to polecam tylko i wylacznei VBA
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez kajtekjr 16 Gru 2007, 20:30

łap emulator ktorego sam uzywam ;) 100 % jest ok ;)

:arrow: http://rapidshare.com/files/77018907/VisualBoyAdvance.zip.html
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez Kapucino 16 Gru 2007, 22:39

Kapucino napisał(a):Grafa cienka


Napisałem, że ogólnie karta jest cienka, ale że nie powinno mieć znaczenia, gdyż na takiej idealnie mi gry chodziły. Emulacją długi czas się zajmowałem, byłem redaktorem na Emu-Info. Conieco się znam na emulacji ;) VBA także moim zdaniem to najlepszy wybór.
Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, może jakis program( np. przeglądarka internetowa) masz uruchomiony w tle co zjada ram i procek?

Więc ściągnij VBA i zobacz, powinno na domyślnych ustawieniach chodzić bez problemów, ja osobiście w nim już nic nie konfigurowałem

Tak przy okazji:
kajtekjr napisał(a):Ja na kompie Athlon 1000 MHZ, 256 MB RAM i GF MX440 64 MB nie miałem problemow z emulacja PSX'a

Ja z 600Mhz, 192 MB ram(SDR), GF4 MX440 też nie narzekałem na emulacje PSX'a :)
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12




Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości