• Ogłoszenie:

Nowa płyta główna am3+ (do 250zł) i ssd

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Nowa płyta główna am3+ (do 250zł) i ssd

Postprzez zlamek 03 Mar 2016, 16:31

reklama
Witam, ostatnio spalił mi się zasilacz. Kupiłem nowy ale okazało się że jeszcze płyta główna jest jeszcze do wymiany. Posiadałem Gigabyte 970A-DS3, chciałem zakupić taką samą ale jest mało dostępna. Poszukałem po internecie i znalazłem takie:
http://olx.pl/oferta/plyta-am3-gigabyte-ga-970a-ud3-box-w-100-sprawna-CID99-IDei86D.html
http://olx.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-ga-870a-ud3-pod-podstawke-am3-am3-CID99-IDdLkun.html#ed4555e3b4
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-980de3-u3s3-593708/

Proszę naprowadźcie mnie na najlepszy wybór nie chce by ona zaraz się zepsuła.

Pasowałby mi również jakiś mały SSD tak 100GB+. Najlepiej wydajny i jak najtańszy. Proszę o pomoc w wyborze.
Ostatnio edytowany przez zlamek, 03 Mar 2016, 17:25, edytowano w sumie 1 raz
Jakieś Nokie >> LG GT540 >> LG L5 >> LG 4xHD >> Huawei Ascend Y635
Awatar użytkownika
zlamek
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 29 Sie 2012, 17:18
Miejscowość: Rzeszów



Nowa płyta główna am3+ (do 250zł) i ssd

Postprzez ozi1024 03 Mar 2016, 17:23

Dosłownie tydzień-dwa temu zmieniałem płytę główną (z Asusa ze złączem AM3, którego chcę sprzedać) i wybór padł na Gigabyte GA-970A-DS3P. Jest co prawda o 50zł droższa, niż Twój limit, ale według mnie zdecydowanie warto dołożyć. Zyskujesz nowy produkt, który bazuje na nowym chipsecie AMD 970 (i jest de facto bezpośrednim następcą tego modelu płyty, który miałeś).

Z tych trzech, które wymieniłeś, ewentualnie interesowałbym się tylko tą pierwszą pozycją (choćby ze względu na chipset i zaawansowanie tego modelu), natomiast prywatnie ufam używanym podzespołom komputerowym tylko w ostateczności. Wydaje mi się, że dołożenie tych 50zł i kupno nowej i dobrej płyty będzie ciekawszym rozwiązaniem.

Co do SSD (nie sprecyzowałeś limitu pieniężnego) - obecnie kupno tak małej pojemności jest raczej nieopłacalne i mało uzasadnione: weź pod uwagę, iż obecnie system waży sporo, a do tego, żeby rzeczywiście korzystać z pełni wydajności, przynajmniej najczęściej używane programy również należałoby instalować na SSD. W cenie ok. 200zł poleciłbym np. takiego HyperX'a 120GB - zbiera pozytywne opinie. Prywatnie używam Samsungów 850 EVO i Kingstona V300 - różnica w wydajności pomiędzy nimi jest spora na korzyść Samsunga (choć jeśli dotychczas nie korzystałeś z SSD i przesiadasz się ze zwykłego dysku, to nawet stosunkowo wolny SSD będzie pozytywnym zaskoczeniem, jak system może sprawnie śmigać) :D
ozi1024
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 28 Lip 2015, 12:55
Pochwały: 2



Nowa płyta główna am3+ (do 250zł) i ssd

Postprzez zlamek 05 Mar 2016, 15:53

Dzięki bardzo, dysk ssd już mam od znajomego bo kupił sobie nowy a stary sprzedał mi za grosze. Dokładnie Plextor PX-128M5S,
Co do płyty jak najszybciej potrzebuje takiej samej albo podobnej ale pewnie w przyszłości zakupie tą co doradziłeś.
Jakieś Nokie >> LG GT540 >> LG L5 >> LG 4xHD >> Huawei Ascend Y635
Awatar użytkownika
zlamek
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 29 Sie 2012, 17:18
Miejscowość: Rzeszów




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości