• Ogłoszenie:

Laptop ~3000zł

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Laptop ~3000zł

Postprzez Michał22 21 Mar 2015, 19:05

reklama
Witam,

zdecydowałem się na zmianę laptopa. Na laptopie będę głównie siedział na Linuxie (mint chyba) i używał tam programów typu Pycharm, Eclipse, Android Studio lub innym "potężnym" IDE. Teraz głównie Pycharm plus z 2 przeglądarki z paroma zakładkami plus skype plus oDesk team, oraz praca na 2 monitorach. Niestety połączenie tego wszystkiego na moim obecnym laptopie robi z niego momentami komputer nienadający się do pracy. Dodatkowo od czasu do czasu potrzebuje włączyć photoshopa i pociąć jakąś grafikę (zabawa na warstwach, zwykłe wycinanie)- pliki nieduże raczej do 20MB. Gier na laptopie nie zamierzam odpalać, jak już to tylko starcrafta 2 ale na minimalnych ustawieniach graficznych (więcej się widzi na minimalnych, niż na wyższych). Oczywiście od czasu do czasu jakiś film, office i inne biurowe programy.

To co bym chciał w laptopie:
-15,6 cali (nie chcę 17, za duże do transportu, mniejsze za małe do wygodnej pracy)
-rozdzielczość HD
-Procek jak najwydajniejszy do tego co opisałem wyżej, myślę o jakimś nowym i7
-RAM minimum 8GB, ale coś więcej może się przydać, jeśli 8GB to z możliwością rozszerzenia w przyszłości (żeby miał jeden zlot wolny)
-Grafika myślę że zintegrowana powinna od biedy starczyć.
-Bateria żeby chociaż te 2-3 godziny trzymała, więcej czasu nie jest priorytetem, ale może się kiedyś przydać :) możliwość wyjęcia baterii (żeby się szybko nie skończyła pracując na kablu) bardzo mile widziana.
-Dysk SSD marzenie :lol: ale jakby dało rade 128GB albo chociaż żeby była możliwość włożenia w przyszłości jako dodatkowy
-Dysk HDD 500GB starczy, ale im więcej tym zawsze lepiej :wink:

Dodatki:
-podświetlana klawiatura
-czytnik kart pamięci
-kamera

Sklepy:
-Allegro bo do końca marca jest możliwość wziąć na raty 0%
-inne sklepy z możliwością rat 0%

To co mi wpadło w oko:
Toshiba S55T dobry procek, RAMu bardzo dużo, rozdzielczość HD.

Bardzo proszę o różne propozycje, rozumiem że duże wymogi jak na cenę, ale liczę na super oferty :banan:
Awatar użytkownika
Michał22
~user
 
Posty: 685
Dołączenie: 29 Paź 2005, 21:04
Miejscowość: Sopot
Pochwały: 10



Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości