• Ogłoszenie:

Nowy procesor - czy jest sens ?

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Nowy procesor - czy jest sens ?

Postprzez michalek 05 Cze 2014, 15:57

reklama
Witam, drodzy forumowicze i moi przyjaciele.
Mam do was prośbę, nie jestem niestety jakimś bogaczem, jednak potrzebuje zmodernizować nieco mój komputer.

Posiadam Płytę główną Asus Striker Extreme, niestety jak każdy wie nie podejdzie do niej nic pokroju i3 w górę...
ponieważ mój procesor E6600 Core 2 Duo nie wydala juz z niektórymi w miare nowymi gierkami ostatnich lat, pokroju BF3
postanowilem kupic nowy i tutaj mam pytanie bo wiem, ze najwiecej co moge zdziałać to dobry Quad, jednak czytajac opinie i patrząc na porównania O DZIWO
na testach nie ma zbyt duzych różnic jezeli chodzi o 2 rdzenie dual a quada, np
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q9550-vs-Intel-Core2-Duo-E6600]

co byście mogli mi polecić ? jezeli chodzi o moją grafikę tez nie jest zbyt dobra i trzeba bedzie zainwestować, jednak trzeba zdawać sprawę sobie z faktu ze wiele osób poleca mi sprzedac płytę z prockiem, ale wtedy
moje pamięci ram też do nowej płyty już praktycznie nie podejdą a na wieksze zakupy nie mam pieniażków, chce krok po kroku :)

prosze o pomoc
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Nowy procesor - czy jest sens ?

Postprzez Bambosz 05 Cze 2014, 16:02

Jezeli koniecznie chcesz zostac na 775 to IMO jedyna sensowna opcja to mod na 771 i jakis Xeon np E5440/E5450. Nie dawalbym za nie jednak wiecej jak jakies 200zl.
Asus Crosshair IV Formula|AMD Phenom II X4 955 3,2GHZ@4,03GHz|Asus Radeon HD7870 DCUII V2 2GB GDDR5|Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Red|Corsair AX-750|Thermalright True Black|Eizo Foris FS2333
Bambosz
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2647
Dołączenie: 12 Mar 2006, 20:00
Miejscowość: Strzałkowo
Pochwały: 284




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości