• Ogłoszenie:

Zakup czytnika ebook'ów

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Zakup czytnika ebook'ów

Postprzez STRINGER 08 Wrz 2013, 22:56

reklama
Cześć!
Postanowiłem na nowy rok akademicki sprawić sobie takie małe cudeńko. Nie chcę kupować od razu Kindle, a raczej coś tańszego. Na rynku widzę urządzenia w stylu tableta, ale raczej poszukiwałbym czegoś z ekranem e-ink. Jeszcze wcześniej pytanie: jak sprawdza się w praktyce ekran 6 cali? nie wydaje mi się za duży, no ale widzę, że to standard w tego typu urządzeniach..

Przymierzam się do zakupu Nook simple Touch.
Czy może ktoś polecić to urządzenie? Albo zaproponować coś konkretnego w podobnej kwocie (200 zł)

jak sprawdza się czytanie zeskanowanych do pdf dokumentów na tego typu urządzeniach? (tekst jaki obraz)
dzięki :)
Image
Awatar użytkownika
STRINGER
~user
 
Posty: 1546
Dołączenie: 01 Maj 2006, 19:51
Miejscowość: z B(rz)ydgoszczy
Pochwały: 85



Zakup czytnika ebook'ów

Postprzez adashko 08 Wrz 2013, 23:36

STRINGER napisał(a):Nie chcę kupować od razu Kindle, a raczej coś tańszego.

Szybkie info przed przejściem do meritum - jest w tej chwili promocja w niemieckim Amazonie, więc gdybyś znał kogoś u naszych zachodnich sąsiadów kto udostępnił by Ci swój adres wysyłkowy to Kundla można dostać za 200zł :wink:

STRINGER napisał(a):Na rynku widzę urządzenia w stylu tableta, ale raczej poszukiwałbym czegoś z ekranem e-ink.

Zdecydowanie, bardzo dobra decyzja jeśli jesteś ukierunkowany na czytanie, i tylko na czytanie :wink:

STRINGER napisał(a):Jeszcze wcześniej pytanie: jak sprawdza się w praktyce ekran 6 cali? nie wydaje mi się za duży, no ale widzę, że to standard w tego typu urządzeniach..

J.w :arrow: do czytania, i tylko czytania - wystarczający w zupełności.

STRINGER napisał(a):Czy może ktoś polecić to urządzenie? Albo zaproponować coś konkretnego w podobnej kwocie (200 zł)

Przyjemności z owym nookiem nie miałem, aczkolwiek jako posiadacz klasycznego Kundelka od niecałego roku, przewertowałem masę testów/recenzji, i myślę że mogę względnie autorytarnie stwierdzić że to będzie dobry wybór.

Na co bym zwrócił szczególną uwagę to ekran, a akurat nook pod tym względem nie różni się niczym od Kindle'a - oba posiadają ekran Perl firmy E-ink, czyli w tej chwili absolutnie nr. 1.
Bardzo dobry kontrast, miałem do czynienia z Onyx Boox A62S z podobnej półki cenowej, gdzie już tak dobrze to nie wyglądało

Nook jest w sumie głównym konkurentem Kindle'a, więc czytniki zbytnio od siebie nie odbiegają :arrow: porównanie, tutaj akurat z bliższym modelowi o którym mówisz ze względu na dotyk - Kindle Touch

STRINGER napisał(a):jak sprawdza się czytanie zeskanowanych do pdf dokumentów na tego typu urządzeniach? (tekst jaki obraz)

Powiem krótko - źle :wink:
Od początku nie nastawiałbym się na PDF, akurat Nook szczególnie słabo radzi sobie z tym formatem:
samego pliku PDF nie można powiększyć – mamy więc do wyboru – powiększenie tekstu i rozjechanie pliku, albo czytanie przez lupę
czytnik nie ma trybu landscape - czyli nie można przekręcić czytnika i czytać poziomo.
nie działa zaznaczanie słów, ani słownik
:arrow: dodatkowy teścik

Ale w rzeczywistości ŻADEN czytnik nie radzi sobie dobrze z PDF (no może stary Kindle DX, który miał prawie 10'' ekran).
Jest jeszcze dużo do zrobienia w tej kwestii i na tę chwilę lepiej od razu sobie odpuścić.

Autor postu otrzymał pochwałę
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Zakup czytnika ebook'ów

Postprzez STRINGER 09 Wrz 2013, 08:17

Dzięki bardzo, leci WIELKI plus ;)
chyba na dniach sobie zamówię tego Nooka, obejrzałem kilka filmów porównawczych z Kindlem i te drobne różnice mi nie przeszkadzają, a nie będę bawił się w ściąganie sprzętu z zachodu - za dużo zachodu :D
Image
Awatar użytkownika
STRINGER
~user
 
Posty: 1546
Dołączenie: 01 Maj 2006, 19:51
Miejscowość: z B(rz)ydgoszczy
Pochwały: 85



Zakup czytnika ebook'ów

Postprzez fibi07 09 Wrz 2013, 14:03

co do Nooka, bawiłem się już zrootowanym - czyli, Nookiem który ma na swoim pokładzie androida :) Angry Birds się zacinało, ale przeglądanie pdfów przez jakieś programy na androida trochę się poprawiło. do tego internet w miarę normalniej chodził (wystarczyło się połączyć i wejść w przeglądarkę)

co do pdf - też mam ten problem, wiele książek ale nie za bardzo da się jakoś je odczytać na einku. wtedy z pomocą przychodzi ABBYY FineReader :) z tabelkami czy obrazkami sobie gorzej radzi, ale jak pdf jest ładny, to i ładnie do doca przerzuci. a z doca już łatwa droga :)

Nook bardzo staniał, bo 220zł~ za Nooka to w sumie tanio (jak za tablet z biedry), ja bym się ew. zastanawiał nad kundlem z amazona jak adashko napisał, bo oferta bardzo ciekawa, ale cenowo pewnie wyjdzie tyle samo co za Nooka.
Ja bym brał Nooka i sam chyba tak zrobię ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
fibi07
~user
 
Posty: 2008
Dołączenie: 21 Maj 2006, 12:55
Pochwały: 58



Zakup czytnika ebook'ów

Postprzez STRINGER 10 Wrz 2013, 17:29

zamówiłem Nooka, najwyżej będę musiał się zaprzyjaźnić z edytorami PDF :)
Image
Awatar użytkownika
STRINGER
~user
 
Posty: 1546
Dołączenie: 01 Maj 2006, 19:51
Miejscowość: z B(rz)ydgoszczy
Pochwały: 85




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości