• Ogłoszenie:

Komputer do produkcji muzyki, do 1000zł.

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Komputer do produkcji muzyki, do 1000zł.

Postprzez lcaise 19 Lis 2012, 02:21

reklama
Witam,

czas upływa nieubłaganie i na mnie przyszła pora. Wysłuzony 5 letni lapek z core2duo odchodi do lamusa. Niestety programy których używam potrzebują więcej mocy obliczeniowej.
Wybór padł na desktopa, i stąd kilka pytań:

- czy do obróbki dźwięku, do programów typu DAW lepsze są procki Intela, czy AMD? Lepiej 4rdzenie, czy 2?
- potrzebuję sprzęt bez super wydajnej karty graficznej, jedyne na czym mi zależy to wyjście na 2 monitory
- czy da się coś zaradzić w budżecie do 1000zł?

Pozdrawiam

Dodano Dzisiaj, 01:37:
ok może sprecyzuję jeszcze, tak więc ma to być blaszak typowo do produkcji muzyki. Co za tym idzie, grafika jest mi obojętna, za wyjątkiem obsługi 2 monitorów. Może być na płycie głównej, ewentualnie mogę dokupić później jakąś kartę.

Fajnie byłoby, jakby dało się wrzucić na PCI kartę przelotkę a SCSI. Mam ZIPa w tym formacie na którego jestem skazany i to by mi ułatwiło pracę. Wiadomo, można kupić nowy napęd na USB ale po co mi dwa [potrzebuję na SCSI do współpracy z samplerem]. No chyba, że to komplikuje sprawę.
Dysku nie mam - nie musi byc wielki, priorytetem może być prędkość.
Ram - im więcej, tym lepiej :)

Mam w domu u rodziców starego celerona 3Ghz, nie wiem, czy ta obudowa by się nadała ? Komp raczej leciwy i zasilacz "szumi" i wchodzi na obroty podczas wysiłku procka, np na youtube jak się ładuje jakiś lepszy film.


to tak precyzując ;)
lcaise
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 19 Lis 2012, 02:17



Komputer do zprodukcji muzyki, do 1000zł.

Postprzez piotrplenzler 19 Lis 2012, 19:38

Sam używam FL Studio, i wg mnie. Intel i AMD będzie dobre, im więcej rdzeni tym lepiej, jak odpalisz np. 4 sylenthy to się rozdzielą tak jakby i każdy inny rdzeń będzie obciążać tak wiec można więcej pluginów uruchomić bez zacięć. Osobiście mam Pentium Dual Core 3Ghz i mogę odpalić do 14 pluginów typu Massive, Nexus czy Sylenth bo jak więcej to mam zacinki

Polecam Ci kupno jakiegoś Athlona II X4 jako procesora, ram 4GB chyba ze uzywasz jakis żarłowatych pluginów to wtedy 8GB.

Ale jest problem dysk możesz jakiś załatwić, bo nówki są póki co drogie, można jeszcze do poczatku wakacji poczekać i będą może w normalnych cenach.

Ja złożyłem takie coś:
Koszyk
Płyta główne ma wyjścia DVI i VGA więc powinny 2 monitory działać. Za resztę możesz dokupić sobie dysk jakiś/Dołożyć do lepszej płyty głównej. ;)
To nie słup ogłoszeniowy, Mike
Awatar użytkownika
piotrplenzler
~user
 
Posty: 336
Dołączenie: 26 Lut 2009, 14:41
Miejscowość: Środa Wielkopolska
Pochwały: 4



Komputer do produkcji muzyki, do 1000zł.

Postprzez lcaise 19 Lis 2012, 21:31

Dzięki!

Ta płyta rozumiem z grafiką?
Nie lepiej Phenoma Quada jakiegoś ? Athlon chyba starszy jest ? Fajnie by było, jakby można płytę rozbudować o nowszy procek za np 2 lata. Kiedyś byłem biegły w temacie informatyki, ale zakończyłem ten etap na prockach i sprzętach klasy AMDk6 200Mhz ;)! I raczej teraz sie nie wyznaję, stąd trywialne pytnia ;)
lcaise
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 19 Lis 2012, 02:17



Komputer do produkcji muzyki, do 1000zł.

Postprzez piotrplenzler 22 Lis 2012, 20:16

Tak, ma HD 3200 bodajże, lecz jeśli chcesz kupować lepszego procka to trzeba zabrać coś z chipsetem 970 ale tam nie ma grafy i musiałbyś dokupywać np HD 5450. ;) Athlon i Phenom różni się jedynie, że Phenom ma pamięć cache L3. Można dołozyć jak chcesz :D
To nie słup ogłoszeniowy, Mike
Awatar użytkownika
piotrplenzler
~user
 
Posty: 336
Dołączenie: 26 Lut 2009, 14:41
Miejscowość: Środa Wielkopolska
Pochwały: 4



Komputer do produkcji muzyki, do 1000zł.

Postprzez lcaise 24 Lis 2012, 00:30

ok super, a może się wypowiesz [i inni się wypowiedzą] na temat takiego zestawu:

- CPU Sockel 775 CPU Intel Core 2 Quad Q8300 4 x 2,50GHz
- Sockel 775 CPU box chłodzenie
- MOBO BioStar G31-M7 TE Sockel 775
- Dysk HDD S-ATA 500GB
- 2 x 2GB = 4GB RAM
- NVIDIA GeForce 9400 GT 1024MB RAM / PCIe / DVI / VGA / TV-Out
- DVDRW - DVD / CD Brenner 20x Multi-Format Dual-Layer
- czytnik kart zamiast fdd: MircoSD / SD / XD / CF / MD / MMC / MS
- 420 WATT zasilacz jakś ultra cichy :)

hmmm ?? Ile taki sprzęt byłby wart na dzisiaj? Powiedzmy kupiony jako używka...

pozdro
lcaise
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 19 Lis 2012, 02:17



Komputer do produkcji muzyki, do 1000zł.

Postprzez fibi07 24 Lis 2012, 13:26

lcaise napisał(a): 420 WATT zasilacz jakś ultra cichy :)

sprzęt jako zestaw z allegro?
Chcesz kupić gotowy zestaw komputerowy?koniecznie przeczytaj

dobry zasilacz to podstawa, pamiętaj o tym.

imo, lepszym wyborem będzie podany wyżej złożony zestaw przez piotrplenzler
Awatar użytkownika
fibi07
~user
 
Posty: 2008
Dołączenie: 21 Maj 2006, 12:55
Pochwały: 58



Komputer do produkcji muzyki, do 1000zł.

Postprzez piotrplenzler 30 Lis 2012, 01:16

Zasilacz kupuj firmy np. Fortron, są tanie i bardzo dobre, ja osobiście zawsze miałem Fortron'y i nigdy się na nich nie zawiodłem. Polecam Ci też marki: XFX, OCZ i CoolerMaster, dobre zasilacze w niskich cenach.

Co do procesora to git, płyte polecam Ci ASUS P5N-E SLI, są one po 110zł na Allegro, sam taką mam i mogę Ci polecić, jak chcesz coś wiedzieć o niej to możesz napisać. Dysk jakiś WD Blue 500GB za 220zł, ramy Goodram/Kingston 8GB. I dokupić np. byle jakiego 9500GT, czy tam GT210, patrz, żeby miał 2x DVI albo 1x DVI 1X VGA. Jak będzie DisplayPort i VGA/DVI to żeby mieć 2 monitory musisz mieć przejściówka z DP na coś innego która trochę kosztuje :D. Ja mam kartę HD 2400 XT do niej mam kabel DMS-59 który się rozgałęzia na 2x VGA więc mogę podepnąć 2 monitory, karta za 30zł przejściówka podobnie. :) Pamiętaj, że gdy kupujesz grafike dla Twoich zastosowań, patrzysz tylko co masz za złącza i co masz w zestawie, kolor karty i inne bzdety, nie patrz na wydajność, ale uważaj na karty z DDR2, są dosyć słabe np moja HD 2400 XT. Taki GT210/GT520 albo coś od AMD będzie dobre, ale pamiętaj o DDR3, żebyś z tymi pamięciami kupował karte, bo DDR5 Ci się nie przyda.
To nie słup ogłoszeniowy, Mike
Awatar użytkownika
piotrplenzler
~user
 
Posty: 336
Dołączenie: 26 Lut 2009, 14:41
Miejscowość: Środa Wielkopolska
Pochwały: 4




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości