• Ogłoszenie:

Który modem z play wybrać?

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Który modem z play wybrać?

Postprzez Adamsson 13 Lis 2011, 23:13

reklama
Jak w temacie, chodzi o modemy z oferty play:

Huawei E5832

lub

Zestaw ZTE: Modem MF637 + Router MF10


ma moze ktos ktorys z nich??
Ostatnio edytowany przez Mikou@j, 13 Lis 2011, 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem i wklejać linki zgodnie z zasadami http://forum.programosy.pl/w-jakiej-postaci-wstawiac-linki-do-podzespolow-vt83234.html
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię. Toto
Awatar użytkownika
Adamsson
~user
 
Posty: 122
Dołączenie: 27 Sty 2004, 11:52
Miejscowość: Łódź



Który modem z play wybrać?

Postprzez sieman0 14 Lis 2011, 14:25

Z tego co mi wiadomo to te nowe Huaweie potrafią się rozłączać i kiedy ściągasz jakiś duży plik to przepada (chyba, że korzystasz z sieci P2P).

Huawei E5832 - jest bardzo wygodnym modem ponieważ posiada moduł WiFi tylko musi mieć stałe zasilanie z USB. Na bardzo małych odległościach nie odczuwa się spadku transferu lecz przez większą ilość ścian itp. transfer spada bardzo odczuwalnie).
- Minusem też jest to, że nie można doczepić żadnej antenki wzmacniającej sygnał Wi-Fi.


Najbardziej stabilny modem jaki testowałem to Huawei E173-U2 (tyle, że nie wiem czy jeszcze jest w ofercie bo od producenta możesz go nabyć spokojnie).

Spójrz na to tak. Jeżeli z Internetu będzie korzystało więcej niż jedna osoba to warto zakupić modem z WiFi lub zwykły USB + Router np. TP-Link MR-3220 rozsyłający sygnał Wi-Fi wraz z możliwością podłączenia innych komputerów poprzez LAN.

Ja posiadam modem Huwei E173-U2 z routerem TP-Link-a MR-3220 na Sofcie Gargoyl-a.

Pozdrawiam
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Który modem z play wybrać?

Postprzez Adamsson 14 Lis 2011, 22:25

A jesli chodzi o ktorys z tych zestawow, to ktory wybrac??

Uzywany bedzie 1 laptop po kablu, jakies telefony, w przyszlosci moze drukarka bezprzewodowa i moze jakis netbook, ale on to raczej z malym obciazeniem dla lacza.

Ja glownie uzywam neta do przegladania stron, jakies transmisje meczow na zywo no i gry mmorpg. Lacze bedzie 4mb/s.
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię. Toto
Awatar użytkownika
Adamsson
~user
 
Posty: 122
Dołączenie: 27 Sty 2004, 11:52
Miejscowość: Łódź



Który modem z play wybrać?

Postprzez sieman0 17 Lis 2011, 18:47

Wybierz ten pierwszy model z WiFi Huawei E5832 :).

Pozdrawiam
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Który modem z play wybrać?

Postprzez Adamsson 25 Lis 2011, 18:34

niestety, tego drugiego zestawu nie ma juz z ofercie.

Ten modem z wifi wzialem sobie do testu na 7 dni. I jest to najgorszy modem jaki mialem do tej pory. Sam sie rozlacza, jak polacze laptopa przez wifi, to nie mam dostepu do internetu, ale w telefonie internet juz jest. Pozatym zasieg wifi to jest max 8-10m, a ja liczylem na conajmmniej ok 20m.


Chyba zostaje mi wziac jakis zwykly modem i dokupic do niego router.

A ktory z pozostalych modemow dostepnych w play, bedzie najlepszy??
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię. Toto
Awatar użytkownika
Adamsson
~user
 
Posty: 122
Dołączenie: 27 Sty 2004, 11:52
Miejscowość: Łódź




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości