• Ogłoszenie:

Lapek do 2 koła

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Lapek do 2 koła

Postprzez nevesu 04 Maj 2011, 13:49

reklama
Pany, ja wiem, że tych tematów jest od groma, tylko wszyscy chcą, żeby tylko był jak najlepszy w grach, a ja nie :D

Mój stary komputer ostatnio się zepsuł :( Taki był fajny, wystarczał mi, ale albo zasilacz albo płyta siadła i raczej sensu już naprawy go nie ma, albo mi się uda wyszarpać z ubezpieczenia (bo prądu akurat wtedy nie było, oby się udało) i wtedy zostawię matce, albo na części pójdzie. To był E6420, 9800 GT, 4 GB Ramu. Naprawdę mi się na nim dobrze pracowało i nigdy mnie nie zawiódł stąd też standardowo moja decyzja jest taka, że lapek MUSI mieć intela i nvidie. Sądzę, że różnicy jakiejś olbrzymiej wydajnościowo nie ma. Tu chodzi o markę i zaufanie do niej - ja nie chcę się bawić w Ati i AMD. Tamta konfiguracja mnie nigdy nie zawiodła, od 10 lat wsadzam sobie i znajomym takie combo i nikt nie miał nigdy problemów z kompatybilnością. Czego tandemowi AMD nie można niestety udwodnić.

Podsumowując, tylko nvidia + intel, myślałem o i3, bo mi jakaś olbrzmia wydajność nie jest potrzebna.

Dalej, ja już stary jestem, w gry nie gram i komputer ma być dla mnie przede wszystkim wygodny :P Mam w tej chwili pożyczonego od Ojca HP G62 i momentami mam ochotę go za okno wyrzucić. Klawisze nie są oddzielne więc pisanie przypomina zgadywanie gdzie jest przycisk, fakt, idzie się przywyczaić po tygodniu, ale dobrze by było gdyby guziki były oddzielne ala MacBook - wtedy pisać się da.

Dwa, touchpad nie może by zintegrowaną częścią obudowy, a te guziki muszą być normalne, oddzielne. Kozacko się przewija strony jak nie wiesz gdzie się on zaczyna, gdzie kończy więc, gdzie znajduje się ta część do przewijania.

Trzy, to normalne, że w nocy za cholerę nie da się na tym pisać ? Mam taki dziwny styl, że śpię mało, a siedze po nocach i często coś piszę. W PC monitor mi podświetlał klawiaturę i nie miałem z tym żadnego problemu. Tutaj muszę lekko zamykać klapę żeby coś zobaczyć. Nie byłoby to problemem gdyby po lewej stronie nie było bloku guzików dodatkowych, więc zamiast ć w nocy najczęściej odpalam kalkulator i naciskam C. :(

Cztery, nie dostajecie cholery z tymi błyszczącymi ekranami ? Starałem się tego używać jako GPS w samochodzie i za cholerę nic nie widzę. To samo jak odpalam go rano, mam nasłoneczniony pokój i widzę siebie a nie ekran. Dałoby radę matowy ekran ? Błagam.

Pięć, one wszystkie się tak grzeją ? Jak stoi na biurku to pół biedy, ale jak leże na łóżku to podkładam pod niego książkę, bo mam wrażenie, że mi kołdrę podpali sciana

Czyli, nie zależy mi na wydajności. Mam na tym P6000, 2 GB ramu i jakiegoś zintegrowanego intela i mi starcza. Wiadomo, bez sensu się pchać teraz w coś takiego, ale wygoda to dla mnie podstawa, bo nie wyobrażam sobie kupna sprzętu, który będzie mega szybki, ale cholernie nie wygodny.

Tak więc, bardzo proszę o pomoc i gratuluje cierpliwości, jak ktoś to przeczytał :D
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości