• Ogłoszenie:

Czy główna padła? propozycja nowej.

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Czy główna padła? propozycja nowej.

Postprzez Buszinio 08 Sty 2010, 00:38

reklama
Witam! Poskładałem sobie nowy komputer, zostały mi stare części, więc postanowiłem z nich poskładać komputer bratu. Jeszcze jak częśći znajdowały się w mojej budzie wszystko hulało... Skręciłem komputer wszystko w 100% zrobiłem dobrze, jestem tego pewien, lecz komputer nie startuje, a jedynie zasilacz wydaje cichy pisk... Dodam, że po odłączeniu wtyczki MPC pisk ustaje. Nic się nie kręci... Zrobiłem więc tak:

- sprawdziłem, czy rusza na innej karcie graficznej - nie
- sprawdziłem, czy rusza po odłączeniu wszystkich napędów i dysków - nie
- sprawdziłem, czy rusza po zmianie slota, w którym jest pamięć - nie
- sprawdziłem, czy rusza na innym zasilaczu - nie.
- sprawdziłem zasilacz z nie włączającego się kompa w innym - działał

Po tym można stwierdzić, że padła płyta główna? Niewiem, może przy wyciąganiu z obudowy naruszyłem jakieś kondensatory lub coś w tym stylu. Mogę tą płytę jeszcze jakoś wskrzesić? Co o tym sądzicie?

Konfiguracja:
AMD Athlon 64x2 4000+
Abit AN52
Gigabyte Geforce 8600gt
2 x 512 DDR2 Goodram
Modecom Premium 350 Wat (cieńki? mój kolega ciągnie na nim (400wat) 9600gt i jeszcze nic mu sie nie spaliło :/)
Aha, pisk pojawił się już przed naciśnięciem klawisza power, więc nic nie mogło się spalić (chyba), później podłączyłem Chieftec 400wat. Tego Premium sprawdzałem czy nie spalony na innym kompie i działał...

Odrazu proszę o podanie propozycji płyty głównej AM2 (tanio jeżeli się da)?
Dżem!!!
Awatar użytkownika
Buszinio
~user
 
Posty: 1495
Dołączenie: 15 Lis 2005, 10:00
Pochwały: 19



Czy główna padła? propozycja nowej.

Postprzez Budosz 08 Sty 2010, 20:39

Jak urwałeś kondensator to możesz go wymienić:
wymiana-kondensatorow-na-plycie-glownej-vt113069.html
Sprawdź jeszcze procesor.
P5QL PRO|Q6600 2.4@3.2|Patriot/A-data 4Gb/801mhz CL5|Gainward HD4850 Golden Sample|Chieftec 400W|Windows 7 Ultimate x64|
Awatar użytkownika
Budosz
~user
 
Posty: 1348
Dołączenie: 25 Kwi 2006, 17:17
Miejscowość: Londyn
Pochwały: 28



Czy główna padła? propozycja nowej.

Postprzez Lecter 09 Sty 2010, 15:35

Buszinio napisał(a):a jedynie zasilacz wydaje cichy pisk...

To nie znaczy, że jest zepsuty. Wiele zasilaczy wydaje takie piski jak tylko podłączy się je do zasilania. Wynika to z nie najwyższej klasy podzespołów.
Najlepiej skombinuj drugą płytę i upewnij się czy na 100% ona padła. Ewentualnie oddaj tą płytę do jakiegoś serwisu komputerowego i tam szybko określą czy jest zepsuta.
Image
Image
Awatar użytkownika
Lecter
~user
 
Posty: 4616
Dołączenie: 26 Gru 2005, 17:00
Pochwały: 303




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości