• Ogłoszenie:

Zakup karty muzycznej i słuchawek

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Zakup karty muzycznej i słuchawek

Postprzez SAZMON 23 Gru 2009, 16:04

reklama
Witam. Na początku pragnę złożyć wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. ;-) Mam do was pytanie. Chciałbym zakupić sobie kartę muzyczną o raz słuchawki. Odnośnie karty patrzyłem głównie na Creativy i nie brałem pod uwagę ASUSA. Ale po przeglądnięciu różnych opinii myślę, że ASUS też powinien wchodzić w grę. Do zakupionej karty chciałbym podłączyć głośniki Logitech X-540 i słuchawki. Na kartę mogę wydać max 400-500 zł. Co byście polecali ? A odnośnie słuchawek brałem pod uwagę Sennheiser'y HD555 i HD515. One byłyby głównie wykorzystywane pod odtwarzacz MP3 Sony NWZ-A828 no i pod kompa gdy będę grał. Czy dobrze wybrałem słuchawki jeśli chodzi pod odtwarzacz ? Na stronie benchmark.pl widziałem taki artykuł "TOP-10 Słuchawki" i jest tam tekst:
Kod: Zaznacz wszystko
Większe kwoty pozwalają nam na zakup lepszych słuchawek. Pamiętajmy jednak o tym, że precyzyjniejsze słuchawki wymagają znacznie lepszego źródła dźwięku i napędzanie ich słabej jakości MP3 playerami zupełnie mija się z celem. Dobry wzmacniacz słuchawkowy, czy choćby CD-ROM ukazują już wielkie różnice w jakości dźwięku nawet tych odrobinę tańszych modeli słuchawek. Tak więc warto się zastanowić czy zakup drogich modeli nie powinien być poprzedzony zmianą naszego źródła dźwięku.


Tak więc co o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
SAZMON
~user
 
Posty: 193
Dołączenie: 19 Mar 2006, 21:36
Miejscowość: Rzeszów



Zakup karty muzycznej i słuchawek

Postprzez blasterplaster 24 Gru 2009, 09:07

creative sb0460
rozsądna cena, ciekawe efekty przestrzenne, dobra dynamika
Xonar D1, (dx chyba to samo tylko pod pci-e)
niby bardziej "audiofilska" - lepsza do stereo
Xonar D2 hi-end - lepsze układy (np Burr-Brown DACs); raczej do lepszych głośników więc odpada )
lub coś na Envy24 - dobra cena/jakość, np Chaintech AV-710 (niestety ciężko dostać)
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Zakup karty muzycznej i słuchawek

Postprzez Robert 24 Gru 2009, 11:31

SAZMON napisał(a):A odnośnie słuchawek brałem pod uwagę Sennheiser'y HD555 i HD515. One byłyby głównie wykorzystywane pod odtwarzacz MP3 Sony NWZ-A828 no i pod kompa gdy będę grał. Czy dobrze wybrałem słuchawki jeśli chodzi pod odtwarzacz ?


Miałem dokładnie taki sam dylemat, poszedłem do Media podpiąłem słuchawy (HD555) pod swój telefon i posłuchałem chwile sobie i byłem troche rozczarowany,
potem trafiłem Creative Aurvana Live, jestem zadowolony, ale wiem ,że na integrze nie pokazuję wszystkiego co mogą, więc planuje zakup właśnie Xonara D1 by dźwięki stały się bardziej wyraziste , a basy troche bardziej głębsze.
Podpinając CAL'e pod telefon nie widze większej różnicy niż jak są podpięte pod kompa.

Mam nadzieje ,że choć trochę ci pomogłem.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Zakup karty muzycznej i słuchawek

Postprzez SAZMON 25 Gru 2009, 22:15

Ale jeśli by się teraz tak kierować pod względem firm, to na która bardziej patrzeć, mowa o kartach muzycznych: Asus czy Creative ?
Tak teraz poczytałem i ludzie narzekają na sterowniki do Creativa przy x64, a tak się składa, że mam Win 7 x64 więc trochę się obawiam. No a z drugiej strony wydaje mi się, że Asus nie jest na rynku muzycznym tak długo jak Creative.

Robert napisał(a): Miałem dokładnie taki sam dylemat, poszedłem do Media podpiąłem słuchawy (HD555) pod swój telefon i posłuchałem chwile sobie i byłem troche rozczarowany,

To tak jak pisałem, takie słuchawki wymagają dobrego źródła dźwięku a z telefonu i przypuszczam, że jeszcze przez przejśówkę takowego nie było. Nie wiem właśnie jakby było z moim odtwarzaczem, bo wydaje mi się, że jest to dobrej jakości odtwarzacz. Jestem z niego bardzo zadowolony ale właśnie chciałbym kupić jakieś inne słuchawki.

Robert napisał(a): potem trafiłem Creative Aurvana Live, jestem zadowolony,

Odnośnie CAL'ów czytałem na opiniach ceneo, nokaut i innych serwisów, że w tych jest bass lepszy dla niektórych ale za to minusem są małe nauszniki oraz krótki kabel. Osobiście nie testowałem bo raczej nie widziałem ich u mnie w mieście, a jak widziałem to sprzedawca niestety nie mógł ich otworzyć żebym przetestował.
Awatar użytkownika
SAZMON
~user
 
Posty: 193
Dołączenie: 19 Mar 2006, 21:36
Miejscowość: Rzeszów



Zakup karty muzycznej i słuchawek

Postprzez Robert 28 Gru 2009, 23:39

SAZMON napisał(a):Odnośnie CAL'ów czytałem na opiniach ceneo, nokaut i innych serwisów, że w tych jest bass lepszy dla niektórych ale za to minusem są małe nauszniki oraz krótki kabel.

kabel dość krótki, przedłużka jest w zestawie, nauszniki są dość małe w porównaniu do senek hd555 ale akurat w moim przypadku mają idealną wielkość , co do basu to na mojej integrze nie jest on zbyt mocny, kolega podłączył je pod Nokie 5800 i tam basu było naprawdę sporo.

Zawsze można kupić tańsze Senki zamknięte, albo jakieś AKG.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości