• Ogłoszenie:

Nawigacja gps jaka wybrac - kilka pytan

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Nawigacja gps jaka wybrac - kilka pytan

Postprzez PaG 05 Kwi 2009, 12:07

reklama
Witam

W najblizszej przyszlosci planuje kupic sobie nawigacje GPS do samochodu i mam w zwiazku z tym kilka pytan:
1. Jaka jest roznica miedzy takim gps za 200zl a takim za np. 800? Jest mniej dokladana, wolniej dziala czy jak?
2. Czy tylko po odblokowaniu gpsu bede mogl sobie wgrywac inne mapy np. AutoMapa europy sciagniete np. z torrentow? Tylko, ze wtedy wtedy traci sie gwarancje jak rozumiem? Trudne jest takie odblokowanie? Da rade samemu w domu to zrobic bez problemow?
3. Jaki gps polecacie tak do 500zl max? Dajcie najlepiej jakies linki z allegro jak mozecie.
Awatar użytkownika
PaG
~user
 
Posty: 308
Dołączenie: 28 Mar 2006, 12:14
Miejscowość: Poland
Pochwały: 15



Nawigacja gps jaka wybrac - kilka pytan

Postprzez MUTOPOMPKA 05 Kwi 2009, 12:31

1. JEst różnica. Szybkość działania, wykonanie z materiałów dobrej jakości itp.
2. są już odblokowane GPS-y, choć niektórzy producenci dalej blokuja system. Opisy zdjęcia blokad są w internecie.
3. CO do GPS-u.. Wszystko zależy do czego Ci ma służyć (co preferujesz, tzn. długie trasy? różne? wyświetlacz ma być duży/mały/nieistotne, odtwarzać mp3, filmy itp?)

Osobiście posiadam Pentagram Nomad P5210 (cena około 600-650 zł) z automapą Polski XL
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Re: nawigacja gps jaka wybrac - kilka pytan

Postprzez PaG 05 Kwi 2009, 14:03

MUTOPOMPKA napisał(a):3. CO do GPS-u.. Wszystko zależy do czego Ci ma służyć (co preferujesz, tzn. długie trasy? różne? wyświetlacz ma być duży/mały/nieistotne, odtwarzać mp3, filmy itp?)


Sluzyc ma raczej do krotkich tras (do ok 500km czasem troche wiecej, nie bede jezdzil po calej UE) Zalezy mi zeby byly mapy Czech, Slowacji dlatego moje pytanie o AutoMape bo widzialem do sciagniecia ta wlasnie mape z cala UE.
Nie potrzeba mi jakis odtwarzaczy mp3, filmow i zdjec ale jak juz sa to nie mam nic przeciwko :)

MUTOPOMPKA napisał(a):Osobiście posiadam Pentagram Nomad P5210 (cena około 600-650 zł) z automapą Polski XL

Ten GPS jest na allegro za ok 450zl
http://www.allegro.pl/item599319110_nawigacja_gps_pentagram_p5210_nomad_odblokowana.html
wiec jest w "zasiegu mojego portfela". Mozesz napisac cos wiecej na temat tego gps? Tzn. czy jestes zadowolony, urzadzenie dokladnie, dobrze dziala? Jezdziles na nim za granica? Jak sie sprawowal?

Zastanawiam sie jeszcze nad czyms takim:
http://www.allegro.pl/item596850125_43_0_nawigacja_gps_lark_43_0_mapamap_mega_promo.html
ale nie wiem czy jest dobry czy nie
Awatar użytkownika
PaG
~user
 
Posty: 308
Dołączenie: 28 Mar 2006, 12:14
Miejscowość: Poland
Pochwały: 15



Re: nawigacja gps jaka wybrac - kilka pytan

Postprzez januszkatowice 05 Kwi 2009, 14:46

Ja proponuje Manta 060 jest mozliwosc wgrania innych map bez odblokowywania (sprawdzone dziala :wink: ) odtwarza rowniez filmy, mp3,gry itd cena ok 250zl goraco polecam sam jestem szczesliwym posiadaczem. Poszukaj sobie i poczytaj o niej a jak bedziesz miec jakies pytania to z checia odpowiem
januszkatowice
~user
 
Posty: 325
Dołączenie: 29 Sie 2006, 23:08



Nawigacja gps jaka wybrac - kilka pytan

Postprzez kmodel 06 Lip 2011, 23:49

Polecam tą nawigację: http://droptrend.com/product-pol-178-NAWIGACJA-VORDON-5-TP-G1063-MAPY-POLSKI-I-EUROPY-.html
Używam jej już kilka miesięcy i jeszcze nie zdążyła mnie zawieść / wysłać diabli wiedzą gdzie.
Może zacznę od wad, mianowicie nawigacja ma dość marne plastiki, może nie rozpadną się pod dotknięciem, ale spadnie kilka razy i nieszczęście gotowe, do tego akumulatorek trzyma dość krótko, ale to navi samochodowa, więc i tak będziemy ją trzymać prawie cały czas na kablu.
A teraz zalet, których jest zdecydowanie więcej (przynajmniej jeśli nie oczekujemy cudów, lecz rzeczy które powinna zapewniać każda nawigacja, a niektóre nie zapewniają) - nawigacja bardzo dobrze odczytuje naszą pozycję od satelitów GPS, mapa jest troszkę gorsza ale nadal zasługuje przynajmniej na ocenę dobrą (zresztą można wgrać jaką tylko chcemy bo jest odblokowana), głośniki słychać głośno i wyraźnie a obsługa jest prosta i dość intuicyjna. Oprócz najważniejszych rzeczy jest też sporo bonusów które już nie wszystkim się przydadzą - są proste gry, możliwość oglądania filmów i zdjęć które wcześniej wgraliśmy na kartę pamięci, można posłuchać muzyki (szczerze polecam zamiast tego włączyć radio samochodowe), można też podłączyć kamerę cofania.
Ogólnie polecam, zwłaszcza ze względu na cenę (i stosunek jakość / cena), nie miałem problemów z wysyłką choć trochę to wszystko trwało.


Nie odkopujemy starych tematów
kmodel
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 07 Kwi 2011, 14:39




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości