• Ogłoszenie:

Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Postprzez adashko 19 Sie 2008, 20:31

reklama
Witam, mam zamiar kupić radyjko samochodowe z czytnikiem SD. Kwota jaką chcę przeznaczyć na jego zakup to maksymalnie 300 PLN.
Przejrzałem prawie całe Allegro i właściwie na tym pułapie cenowym wszystkie radia mają bardzo zbliżone funkcje i osiągi, dlatego plusem był jeszcze fajny wygląd no i wpadły mi w oko te oto dwa modele :) :
http://www.allegro.pl/item421156241_peiying_pioneer_cd_mp3_sd_mmc_usb_szybka_dostawa.html
http://www.allegro.pl/item413866695_radio_mp3_bluetooth_mikrofon_usb_sd_mmc_4x40w.html

Prosiłbym o ocenę tych dwóch i ewentualnie jakieś propozycje.

I druga sprawa - dobór głośników do tego radia. Potrzebuje dwóch głośników przednich w rozmiarach pomiędzy 10 a 13, tyle że jestem kompletnie zielony w tej dziedzinie. Głównie chodzi mi o moc - czy skoro radia mają średnio 4x40W to głośnik powinien mieć 160W, czy więcej? Jeśli chodzi o jakość dźwięku to nie musi być to nic specjalnego, głównie interesuje mnie pozbycie się efektu tzw. 'charczenia' :P .

Pozdrawiam i dziękuję za ew. podpowiedzi.
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Postprzez TELEPATYCZNY 20 Sie 2008, 09:36

adashko napisał(a):wszystkie radia mają bardzo zbliżone funkcje i osiągi,


bo wszystkie są robione w jednej fabryce w chinach :D
Jeżeli miałby być koniecznie SD to zostaje chyba jedynie :

http://allegro.pl/item418015742_blaupunkt_canberra_sd27_na_karty_sklep_gwarancja.html
BLAUPUNKT CANBERRA SD27/SYDNEY/MelbourneSD27 - różnią się jedynie podświetleniem

Jeżeli chodzi o głośniki, moc itp. to faktycznie nic się tam nie mnoży :D ( to tylko moc muzyczna - chwyt marketingowy ) . Jeśli chodzi o głośniki to podaj w jakim przedziale cenowym mają być ( 10mm to raczej do słuchania radia tylko ;) ) . Jeśli chodzi o coś taniego to zwróć uwagę na produkty : Mangata, Kenwooda, Phonecara, Pioneer.
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Postprzez adashko 20 Sie 2008, 11:05

TELEPATYCZNY napisał(a):Jeśli chodzi o głośniki to podaj w jakim przedziale cenowym mają być

Do tej pory były zamontowane 10, tyle że bardzo słabej jakości, zamontowane już w polsce, ponieważ samochód był był ściągany w stanie bardzo ubogim - wystarczyło że trochę podgłosiłem no i zaczynały trzeszczeć. Ok, rzucę okiem na te marki, a jak sobie nie poradzę, to spróbuje zasięgnąć rady w jakimś warsztacie.

TELEPATYCZNY napisał(a):Jeżeli miałby być koniecznie SD

Mogłbyś troszeczkę rozwinąć tę myśl :) :?:
Wydaje mi się że SD to lepsze rozwiązanie, można kupić większą kartę i później nie trzeba żonglować płytami, ale tak jak mówię, mam małe doświadczenie, dlatego chciałbym wiedzieć dlaczego nie polecasz :) . Obsługa jest chyba identyczna jak w przypadku CD w tej cenie?
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Postprzez Mike 20 Sie 2008, 11:13

adashko napisał(a):Wydaje mi się że SD to lepsze rozwiązanie,

uważam, że lepszym rozwiązaniem było by jednak usb - wkładasz pena i gotowe
jeżeli się zdecydujesz to zaproponuję kilka modeli

jeżeli koniecznie jednak bedzie maiło być z czytnikiem kart, to tylko:
TELEPATYCZNY napisał(a):http://allegro.pl/item418015742_blaupun ... ancja.html
BLAUPUNKT CANBERRA SD27/SYDNEY/MelbourneSD27
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Postprzez adashko 20 Sie 2008, 11:31

Mike013 napisał(a):http://allegro.pl/item418015742_blaupun ... ancja.html
BLAUPUNKT CANBERRA SD27/SYDNEY/MelbourneSD27

Widzę że strasznie popularne radio na forum :D . Tylko chciałbym wiedzieć dlaczego je tak forujecie? Wiem że Blaupunkt to marka specjalizująca się m. in właśnie w radiach, ale np. jeśli mielibyście je porównać np. z tym Dunlopem z mojego drugiego linka to...? :wink:

Mike013 napisał(a):usb - wkładasz pena i gotowe

No tak, ale wkładasz kartę i też w zasadzie gotowe (a mam czytnik kart przy kompie więc problemu z transferem muzy nie będzie).
Chyba że o czymś nie wiem jeśli chodzi o obsługę bądź coś innego :?:

Sorry że tak dociekam ale lubię po prostu wszystko wiedzieć dokładnie. :)
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Postprzez TELEPATYCZNY 20 Sie 2008, 11:36

Wybierając radio bez SD można wybrać coś "markowego" ( chociaż markowe w tej klasie prezentują podobny poziom ) i lepszego od tego Blaupunkta .

Dodano 20.08.2008 11:42:56:
adashko napisał(a):Widzę że strasznie popularne radio na forum :D . Tylko chciałbym wiedzieć dlaczego je tak forujecie? Wiem że Blaupunkt to marka specjalizująca się m. in właśnie w radiach, ale np. jeśli mielibyście je porównać np. z tym Dunlopem z mojego drugiego linka to...? :wink:


Po prostu ten DUNLOP to jakiś no-name. DUNLOP opony robi, ale od kiedy radia hm !? ( z wyglądu przypomina mi Mediona ) :wow:
Blaupunkt o tyle lepszy że ma jakiś tam serwis i gwarancje . I może nie tyle popularny co jedyny w tej klasie na SD z markowych produktów.
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Radio samochodowe -> czytnik sd + dobór głośników

Postprzez snajper$ 21 Sie 2008, 02:52

Nigdy nie kupił bym Pionieera pisałem już w innym temacie że mają ogromne wręcz zniekształcenia THD. Wszystko to przez zastosowanie MOSFETów jako końcówek. Ja polecam tylko i wyłącznie Kenwood niestety z takich bajerów jak czytnik kart musisz zrezygnować (chyba że dołożysz trochę gotówki lub po prostu kupisz radio innego producenta) Kenwood KDC-W312GY/AY ;)
Awatar użytkownika
snajper$
~user
 
Posty: 903
Dołączenie: 19 Lut 2006, 17:50
Miejscowość: Okolice krakowa :)
Pochwały: 73




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości