• Ogłoszenie:

najsilniejszy agp

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Postprzez Robert 13 Lip 2008, 15:02

reklama
danielek_danio

JolZiomo po części ma racje, tyle ,że jeśli chcesz wydajną nową maszynkę muszisz nzabierać koło 2.000zł lub więcej.

Jako ,że daniel chciał karte na AGP i to dość mocną to x1950 pro jest właśnie taka.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Postprzez Mike 13 Lip 2008, 15:31

Qaralooh napisał(a):Opierasz się tylko na suchej wiedzy a nie na praktyce, według producenta tej karty uciągnie ją zasilacz 350W, ale w komputerze oprócz karty jest chyba więcej rzeczy prawda?

to cytat z mojego postu, ale odpowiem
1. nie opieram się na wiedzy teoretycznej, lecz na praktycznej
2. nigdy nie patrze ile W zaleca producent, to to ściema
3. x1950pro bierze ok 66W (dajmy już 70W żeby się nie rozdrabniać)
4. NAJWAŻNIEJSZE - w zasilaczu nie jest najważniejsze to ile ma W, ale jak mocne ma linie napięciowe, jakie ma zabezpieczenia - zresztą powinieneś to wiedzieć


Qaralooh napisał(a):To akurat nie ma ŻADNEGO znaczenia, że płyta główna ma złącze AGP. Według ciebie nie ma dobrych kart na AGP?

nie o to chodziło po prostu łatwo ~ określisz ile proc bierze prądu (doliczając w to 2 dyski, 2 napędy, no i ram + ew. jakaś karta poc PCI np. TV) no i oczywiście grafa (tu wiesz na 10000000000000000% że będzie tylko jedna - nie żadne sli, czy cf)
to wszystko misi zasilić zasilacz mając jeszcze zapas mocy


Qaralooh napisał(a):Tak jak już mówiłem, ten Radeon ma aż 2 złącza Molex, więc chcąc nie chcąc ciągnie sporo.

nie wiem który raz już to powtarzam, ale bierze on ok 66W i to nie ma nic do tego ile mollex'ów do nie włożysz



Qaralooh napisał(a):Odpowiedz mi na jedno proste pytanie: Posiadasz tą kartę i miałeś taki problem? Jeśli nie to po co piszesz że się nie znam? Otóż ja ją posiadam i mój zasilacz 400W padł od razu podczas uruchomienia gry, ciekawe jak to wytłumaczysz?

1. 7950GT więc podobny sprzęt do x1950gt (tym bardziej jeżeli chodzi o pobór prądu)
2. ale jaki zasilacz ?
jak sam przyznałeś zasilacz zasilaczowi nie jest równy
3. nie powiem ci dlaczego padł zasilacz, bo nie wiem jaki miałeś


Qaralooh napisał(a):"Zasilacz 350w nawet Chieftec uciągnie tą karte bez większego problemu.", to ciekawe czemu mocniejszy padł, co? Odpowiedz panie magiku od kompa

bo to jest prawda - zapraszam do lektury na temat zasilaczy

ps. nie obrażaj Magik'a :!:



Qaralooh napisał(a):Mówię to, co mi się przytrafiło, a wy się rzucacie że jestem lama itd

1. ja tu nie widze, żebym nazwał cię wprost lama - a co zrozumiałeś przez
bo to pokazałeś
w 99% servisów pracują same lamy (ty zresztą to potwierdzasz)

to twoja sprawa - sam wiesz najlepiej ile potrafisz zrobić i ile wiesz w tej tematyce
na forum pokazałeś, że niewiele....


Qaralooh napisał(a):Tak na marginesie to każdy ci powie, że powinno zostac jeszcze trochę mocy na zapas a nie kupowac zasilacz na styk z zapotrzebowaniem komputera.

i tak by było w przypadku MARKOWEGO zasilacza o mocy 350W


Qaralooh napisał(a):Zresztą Danielek najlepiej Ci powiedzą w sklepie, podasz konfigurację komputera i wybiorą dobry zasilacz do Twojego sprzętu.

już widzę co to będzie:
modecom feel, mustang, 4life, itp....
kasa wydana i same problemy z kompem
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez JolZiomo 13 Lip 2008, 15:46

Wiesz niom sam tak mam procek intel celeron pod 487lga pamiec 512 mb i karte 6600GT.Jesli bys kasy doskladal to lepiej tak.W pszyszlosci bedziesz mial latwiej kompa robudowac.Ile bys mial kasy na to??Ale jeszcze zapytaj innych moderatorów bo oni siem lepiej znaja.

[ Dodano: Dzisiaj o 15:48 ]
ON nie musi wszystkiego wymieniac wystarczy te podstawowe procek pamiec plyte glowna karte grafiki zasilacz(jesli bedzie konieczne) i dysk twardy zalezy pod jakie ma zlacze?
Awatar użytkownika
JolZiomo
~user
 
Posty: 476
Dołączenie: 28 Maj 2008, 17:05
Pochwały: 1



Postprzez Precel 13 Lip 2008, 16:10

widac ze pracujesz w komuterowym po co mu wciskasz tagana 500 w ?
kumpel ma gf 7900gtx(bierze ok 90 w) c2d 2 dyski 2 napedy i tagana 380w i ma jeszcze duza rezerwe mocy
a grafa na agp musi miec wiecej wtyczek bo agp nie daje tylu watow z magistrali co pci-e
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez danielek_danio 13 Lip 2008, 21:25

Tylko dwie karty są godne uwagi?

P.S
pytałem się o karty graficzne a nie o zasilacze :)
Od morza do Tatr ! Gdy plują na Nas to plują pod wiatr !
Awatar użytkownika
danielek_danio
~user
 
Posty: 113
Dołączenie: 03 Sie 2007, 10:43
Miejscowość: Białystok
Pochwały: 3



Postprzez Qaralooh 13 Lip 2008, 22:59

Robert napisał(a):
Qaralooh napisał(a):Większej głupoty jeszcze nigdy nie przeczytałem. To akurat nie ma ŻADNEGO znaczenia, że płyta główna ma złącze AGP

koleś naucz się myśleć, chodzi o reszte zestawu bez grafy. :roll:

Qaralooh napisał(a):Ad.2
Opierasz się tylko na suchej wiedzy a nie na praktyce, według producenta tej karty uciągnie ją zasilacz 350W, ale w komputerze oprócz karty jest chyba więcej rzeczy prawda?

nie .... . Komp c2d e6320 podkręcony, 7900gs podkręcony, 2gb ramu, 250GB dysku - wystarczył 350w chieftec ...


Qaralooh napisał(a):Tak na marginesie to każdy ci powie, że powinno zostac jeszcze trochę mocy na zapas a nie kupowac zasilacz na styk z zapotrzebowaniem komputera.

chyba o tym wiem :roll:

Qaralooh napisał(a):a wy się rzucacie że jestem lama itd.

a do mike013 napisałeś:
Qaralooh napisał(a):Na upalne letnie wieczory polecam ci też lekturę słownika ortograficznego, lamo.

i kto się do kogo rzuca?
<rotfl>

danielek_danio
twój procek nie jest jakimś demonem mocy więc nie wiem czy jest sens kupować coś lepszego niż radeon 2600. Co do zasilacza jeśli masz pieniądze możesz wziąć 400 bądź 450w Chiefteca.

Qaralooh
Sam się plączesz w tym co piszesz. Więc dalej z tobą dyskutować nie zamierzam. I możesz mi wierzyć ,że pomimo małego wieku nie opieram się na samej Teorii ........ a ponadto nie uważam ,że ty masz rację tylko dlatego ,że pracujesz w jakiejś tam firmie komputerowej, bo to żaden argument...


Nie mówię że mam rację tylko dlatego, bo pracuję w firmie, a dlatego że miałem właśnie taki problem (przeczytaj sobie mój pierwszy post w tym temacie) i dlatego napisałem, że będzie potrzebował mocniejszego zasilacza.

bla bla bla, długo jeszcze będziesz tak gadał? Jeśli do twojego super komputera wystarczy 350W (w co szczerze wątpię) to jakim cudem u mnie na ModeComie 400W przez tą karte wywaliło zasilacz? Jak jesteś taki mądry to odpowiedz. Chyba będę musiał założyc osobny wątek bo tutaj nikt mi nie odpowie. Rozumiem że każdy zasilacz jest inny, ale bez przesady! Różnica jest 150W :!:

PS: Skoro wg ciebie do super wydajnego komputera wystarczy spokojnie 350W, to ciekawe do jakiego komputera są zasilacze np. 1200W? Chyba tylko, żeby szpanowac przed znajomymi :? Z twojej teorii wynika, że może za 10 lat komputery będą tak prądożerne.


Qaralooh napisał(a):a wy się rzucacie że jestem lama itd.

Robert napisał(a):a do mike013 napisałeś:
Qaralooh napisał(a):Na upalne letnie wieczory polecam ci też lekturę słownika ortograficznego, lamo.

Robert napisał(a):i kto się do kogo rzuca?


ta, i jeszcze dostałem warna za to, że koleś pierwszy mnie wyzwał, a ja mu odpisałem 8) Fajnych macie moderatorów. Jak tacy są na co dzień to współczuję. Albo to twój dobry znajomy <rofl>
Ostatnio edytowany przez Qaralooh, 13 Lip 2008, 23:13, edytowano w sumie 1 raz
Qaralooh
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Kwi 2008, 22:37



Postprzez Mike 13 Lip 2008, 23:07

Qaralooh napisał(a):ModeComie 400W

nadal nie napisałeś jaki zasilacz...
feel, czy MC
jeżeli feel, to która wersja (I, II, czy III), bo to ważne
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez Qaralooh 13 Lip 2008, 23:15

nie wiem, na zasilaczu jest tylko napisane:

Kod: Zaznacz wszystko
ModeCom Feel - 400W


więc wnioskuję że feel 1
Qaralooh
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Kwi 2008, 22:37



Postprzez Precel 13 Lip 2008, 23:19

jak to zwykly feel no to mimo tabliczki 400w nie posiada takiej mocy(moze wyciaga max 300w do tego slaba linia 12v wiec tutaj o tragedie nie trudno), starsze wersje jak sie mylenie nie posiadaly zabezpieczen seria feel3 juz je ma.
seria mc modecoma jest produkowana przez Fortrona de fakto sa to praktycznie klony zasilaczy Fortrona.

400 w markowego nie odpowiada 400w noname-a,bo taki pseudo zasilacz pali sie pod pelnym obciazeniem

pozatym po czasie zasilacze te traca efektywnosc taki fel nowy ma ok 40% po roku spada a po kilku to juz tragedia nawet na slabych kompach markowe zazwyczaj maja sprawnosc na poziomie 70-84% roznica jest powalajaca !!
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Mike 13 Lip 2008, 23:29

Qaralooh napisał(a):więc wnioskuję że feel 1

a więc wszstko jasne - nie dziwie się, że się zjarał, gdybys miał wersję MC nic by mu się nie stało, co więcej - miał by jeszcze zapas mocy
Dlaczego?
feel ma dość słabe linie napięciowe oraz kiepskie zabezpieczenia (o ile jakies były w tej wersji) - i tak lepiej pod oboma względami niż np. u Codegen'a

jeżeli ten fell nie był by podjarany uciągnął by nawet x1950pro, ale napisałem, żeby sprawdzić mu od samego początku napięcia

Oczywiście wymiana była by wskazana, ale w zupełności wystarczy markowe 350W, który faktycznie tyle wyciągnie
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez kahoona 13 Lip 2008, 23:31

I dodajmy jeszcze, że podpiąć dwie wtyczki do karty należało z dwóch niezależnych linii molex - a nie przez rozdzielacz z jednej. Stabilizacja napięć, obciążanie dwóch linii, a nie przeciążanie jednej.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Qaralooh 13 Lip 2008, 23:49

nie mogłem z dwóch niezależnych z bardzo prostej przyczyny: po prostu zabrakło mi wtyczek, to już mój drugi rozdzielacz. Nie moja wina, że dają tylko 5 złącz molex.
Qaralooh
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Kwi 2008, 22:37



Postprzez kahoona 14 Lip 2008, 00:27

Te pięć pogrupowanych było w 2 linie, jak przypuszczam, pierwsza - 3 X molex (podpięte CD/DVD), druga - 2 X molex + floppy (2 x HDD i floppy), prawda?
Z czego trzeba było z każdej linii ( nie - wtyczki) pociągnąć przez rozdzielacz do karty.

Ale to już akademicka dyskusja i ewentualnie na przyszłość.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Qaralooh 14 Lip 2008, 01:25

heh, ja sam już nie wiem jak to było popodłączane :lol: Mam taki bajzel w obudowie z tymi kablami, że aż szkoda gadac. Zapewne było podłączone w takiej kolejności, w jakiej brałem do ręki poszczególne wtyczki Molex, żeby podłączyc dysk/DVD/kartę graficzną. :wink:
Qaralooh
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Kwi 2008, 22:37



Postprzez jarek* 14 Lip 2008, 13:08

Qaralooh
podobno pracujesz w serwisie i nie myślisz jak to podłączyć żeby wszystkie linie były równo obciążone tylko

Qaralooh napisał(a): Zapewne było podłączone w takiej kolejności, w jakiej brałem do ręki poszczególne wtyczki Molex, żeby podłączyc dysk/DVD/kartę graficzną. Wink

________________________________________________________________________

Qaralooh napisał(a):Mam taki bajzel w obudowie z tymi kablami, że aż szkoda gadac


to też mogło być przyczyną pośrednio- słaby obieg powietrza wewnątrz budy i się sprzęt przegrzewa
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez Xfire 14 Lip 2008, 13:52

Qaralooh napisał(a):to ciekawe do jakiego komputera są zasilacze np. 1200W

do dwuprocesorowych serwerów z 32GB ramu i 20 dyskami, w normalnym najmocniejszym komputerze starczy zasilacz 500W- widziałem gdzieś test gdzie pod chyba bequieta 500W podłączyli 3x8800GTX lub ultra, do tego C2Q, 4GB ramu i wszystko działało jak należy, napięcia były b. stabilne, choć pobór prądu wynosił 480W. Więc jak widać do normalnego komputera zasilacz 1200W jest tylko po to, ąby
Qaralooh napisał(a):szpanowac przed znajomymi




Edit by Mike013
Temat 'zasilacze' zastał już wystarczająco szeroko opisany

Koniec OT'ów
[b]MSI B75A-G43 || Intel Xeon E3 1240 v2 @3.4GHz||WD Blue 1000GB + WD Blue 500GB|| 24 GB Goodram 1333Mhz ||Chieftec 450W || Creative Soundblaster audigy || GeForce GTX1660 OC || Creative G500 ||
Awatar użytkownika
Xfire
~user
 
Posty: 1290
Dołączenie: 09 Wrz 2007, 12:09
Pochwały: 57



Postprzez Qaralooh 14 Lip 2008, 15:02

no dobra, czego sie mnie czepiacie. Ja tylko przedstawiłem sytuację, jaka miała miejsce u mnie i już jestem wyzywany. Odezwac sie nawet nie można :!: :!: :!:
Qaralooh
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Kwi 2008, 22:37



Postprzez JolZiomo 14 Lip 2008, 15:50

Do danielek-danio wyraz siem teraz czy chcesz zlozyc nowego kompa pod PCI-E czy dalej inwestowac w AGP??
Awatar użytkownika
JolZiomo
~user
 
Posty: 476
Dołączenie: 28 Maj 2008, 17:05
Pochwały: 1



Postprzez danielek_danio 14 Lip 2008, 17:37

Jak już to raczej bym kupił nowego kompa(złożonego), chyba że składany wyszedł by taniej. W sumie ze starego kompa było by tylko DVD, a zresztą już zwątpiłem w inwestycje w AGP :roll:
Od morza do Tatr ! Gdy plują na Nas to plują pod wiatr !
Awatar użytkownika
danielek_danio
~user
 
Posty: 113
Dołączenie: 03 Sie 2007, 10:43
Miejscowość: Białystok
Pochwały: 3



Postprzez Okocza 14 Lip 2008, 18:02

Jak już to raczej bym kupił nowego kompa(złożonego), chyba że składany wyszedł by taniej


lepiej samemu zlozyc - wiesz co jest w srodku, ale mozesz poprosic w sklepie zeby Ci zlozyli :)
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



PoprzedniaNastępna

Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości