• Ogłoszenie:

dzielenie neostrady

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

dzielenie neostrady

Postprzez cinejro 16 Mar 2008, 16:04

reklama
mam taki problem w zakladzie pracy mam neostrade 6 mb. chcialbym teraz z zakladu pracy przeciagnac polaczenie internetowe do domu kablem ale zeby juz w domu komputery mogly laczyc sie z internetem bezprzewodowo czy jest to w ogole mozliwe?? jesli tak to jaki sprzet byscie polecili
cinejro
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 30 Sie 2006, 16:35



Postprzez t0d 16 Mar 2008, 16:20

jest to możliwe - musisz sobie zakupić: router lub switch (nie napisałeś jaki masz modem od neo), do którego podpinasz kablem urządzenie które będzie w twoim domu: access point

napisz jaki modem to się coś poleci (czasem modemy mają już wbudowane routery - także taniej wyjdzie kupić switcha i accesss pointa zamiast router i AP)

na wstępie: nie kupuj d-linka (nie działa stabilnie, problemy z konfiguracją)

zapoznaj się ze stroną: http://neostrada.info/
Ostatnio edytowany przez t0d, 16 Mar 2008, 16:22, edytowano w sumie 1 raz
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez cinejro 16 Mar 2008, 16:22

ja mam sagema taki maly podpiety pod usb i chodzi mi o to zeby byl zapas predkosci gdyby np. TP zwiekszala z czasem predkosc neostrady

[ Dodano: Dzisiaj o 15:41 ]
aha i chodzi o sprzet dobry niekoniecznie najtanszy
cinejro
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 30 Sie 2006, 16:35



Postprzez t0d 16 Mar 2008, 16:44

no to niestety wyjdzie drożej bo nie wiem czy da radę dzielić przez usb. kupujesz na przykład:
modem z wbudowanym routerem (oczywiście możesz inny - ale to sprawdzona firma i stabilne rozwiązanie)

podpinasz pod kabel od neostrady (zamiast dotychczasowego modemu), konfigurujesz go tak jak masz np na tej stronie (na dole) - info jak będziesz mieć w instrukcji
potem, podpinasz kablem sieciowym pod jedno z wejść LAN, i stawiasz w domu na przykład coś takiego: Linksys WAP54G
lub, jeśli będziesz chcieć rozdzielać jeszcze internet po kablu u siebie w domu - Linksys WRT54G - tylko wyłączasz w nim funkcje routera (działa jak switch)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez cinejro 16 Mar 2008, 16:46

no ok a potem jak konfigurowac polaczenie w laptopach w domu (jeden vista, jeden xp)
cinejro
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 30 Sie 2006, 16:35



Postprzez t0d 16 Mar 2008, 16:47

jeśli będzie cię korciło kupić coś z napisem "draft N" to ostrzegam, że kupując takie urządzenie firmy A, jedynymi kartami sieciowymi, które będą w pełni kompatybilne, to karty również firmy A (czyli może mieć miejsce konieczność dokupienia karty sieciowej) - dopóki nie jest to standard, nie widzę sensu by się w to pchać na siłę

a tak to w zupełności wystarczy takie rozwiązanie na najbliższe parę lat

cinejro napisał(a):no ok a potem jak konfigurowac polaczenie w laptopach w domu (jeden vista, jeden xp)

w zależności od konfiguracji urządzenia dostępowego - najpewniej będziesz musiał dodać standardowo sieć bezprzewodową: podając jej nazwę (SSID) oraz hasło - na xp pobierze ci sam adresy które są potrzebne (z modemu - który przypisuje adresy każdemu urządzeniu do niego podłączonemu, czy to przez kabel jak AP czy bezprzewodowo przez AP - jak kompy)
a w viście będziesz pewnie musiał wpisać adresy ręcznie - także jak skonfigurujesz modem, dopiero wtedy będziesz wiedzieć, jakie adresy wpisać

teraz mogę ci tylko napisać jak je wpisać: Start -> Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj połączeniami sieciowymi -> PPM - Właściwości -> Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i tam wpisujesz :)
Ostatnio edytowany przez t0d, 16 Mar 2008, 16:52, edytowano w sumie 1 raz
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez cinejro 16 Mar 2008, 16:48

aha zapomnialem a jakie bys polecil karty sieciowe wifi do laptopow, brat ma w laptopie taka karte edge od orange nada sie??
cinejro
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 30 Sie 2006, 16:35



Postprzez t0d 16 Mar 2008, 16:54

cinejro napisał(a):aha zapomnialem a jakie bys polecil karty sieciowe wifi do laptopow, brat ma w laptopie taka karte edge od orange nada sie??

nie, nie nada się

to co masz to modem gsm (edge) - czyli do jego działania potrzebna jest karta sim (taka jak w komórce)

potrzebujesz kart wifi: od paru lat jest to standard w laptopach, więc sprawdź czy już nie masz (albo podaj nazwę i model - się sprawdzi - na spodzie na naklejce powinno być)

Autor postu otrzymał pochwałę
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez cinejro 16 Mar 2008, 18:53

ok dzieki za info sprawdze to juz sam dzieki za pomoc

[ Dodano: Dzisiaj o 22:46 ]
a gdy kupie ten caly sprzet to pomozesz mi to skonfigurowac?? bylbym bardzo wdzieczny

[ Dodano: Dzisiaj o 17:05 ]
a jeszcze jedno pytanie mam router z access pointem laczyc kablem w ukladzie prostym a router z komputerem to juz skrętką??

[ Dodano: Dzisiaj o 17:48 ]
kurcze mam problem nie moge polaczyc access pointa z laptopem pomoze ktos??
cinejro
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 30 Sie 2006, 16:35




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości