• Ogłoszenie:

router d-link 524 i laptop amilo 1705

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

router d-link 524 i laptop amilo 1705

Postprzez soberpl 10 Sty 2008, 14:13

reklama
Witam,
zakupiłem nowy router firmy D-Link (na tej aukcji) abym mógł mieć internet w komputerze stacjonarnym i laptopie. Po konfiguracji (raczej poprawnej) internet działa w stacjonarnym PC, ale niestety laptop nie potrafi wykryć sieci bezprzewodowej. Dodam tylko, że WiFi działa, bo mogę grać na konsoli Nintendo DS. Wygląda na to, że wina leży po stronie laptopa. Pracuje on na systemie Vista ("dodatek" do laptopa...). Karta sieciowa bezprzewodowa (wbudowana) raczej jest włączona, bo jakieś 2-3 miesiące gdy byłem u kolegi to wykrył sieć bezprzewodową 2 piętra wyżej... Od tamtej pory nie przypominam sobie, żeby coś zmieniał. Próbowałem już wiele rzeczy i nic nie działa. Jedynie co laptop wykrywa to połączenie szerokopasmowe, w zakładce sieci bezprzewodowe nie ma nic. Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

SoberPL
soberpl
~user
 
Posty: 130
Dołączenie: 28 Maj 2005, 18:18
Miejscowość: Zabrze
Pochwały: 1



Postprzez t0d 10 Sty 2008, 19:40

jak masz ustawione przypisywanie adresów IP na routerze? przez dhcp? jeśli tak to niestety musisz sobie "ręcznie" ustawić IP na laptopie - niestety nie mam tego systemu, więc nie podam ci dokładnie jak ale od czego są google ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez acco 10 Sty 2008, 20:52

Zobacz,czy masz włączone rozgłaszanie sieci SSID i a podstawą jest oczywiście włączona funkcja Wireless

Autor postu otrzymał pochwałę
acco
~user
 
Posty: 121
Dołączenie: 06 Sty 2007, 20:54
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 6



Postprzez soberpl 10 Sty 2008, 22:03

OK, poradziłem sobie. Fn + F2 ... najprostsze rozwiązania bywają najtrudniejszymi.
soberpl
~user
 
Posty: 130
Dołączenie: 28 Maj 2005, 18:18
Miejscowość: Zabrze
Pochwały: 1




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości