• Ogłoszenie:

bt czy wifi ?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

bt czy wifi ?

Postprzez ^wik 20 Gru 2007, 22:55

reklama
Witam,
Chciałbym zrobić w domu sieć bezprzewodową. (wiercenie w ścianach nie wchodzi w grę)! A poza tym nie chce kabla, chciałbym żeby to wszystko było dobrze i schludnie zrobione! i mam kilka pytań:

1. Opłaca sie robić sieć bezprzewodową za pomocą Bluetootha?
2. Jaką będę mieć prędkość max? odległość to jakieś 15-20m + ściany
3. Lepsze może być WiFi ?
4. Da sie połaczyć kompy za pomocą TEGO albo TEGO?


Pozdrawiam![/url]
^wik
~user
 
Posty: 151
Dołączenie: 29 Sty 2006, 13:40



Postprzez BZIKU 21 Gru 2007, 00:48

Ad.1-Moim zdaniem nie....
Urządzenia komunikujące się poprzez technologię Bluetooth mają mniejszy zasięg i przepustowość połączenia niż WLAN, ale za to zużywają mniej energii. Zasięg komunikacji przez Bluetooth to ok. 10-15 m w otoczeniu, gdzie nie ma grubych ścian między nadajnikiem a odbiornikiem.

Musiałbyś stosować jakis wzmacniacz...
Ad.2-Jeśli chodzi o Bluetooth to wszystko zależy od ilosci i grubosci scian-przeszkód.Jeśli chodzi o WLAN to zastosowanie dobrego routera oraz karty wifi daje praktycznie 100% pokrycie sygnałowe w twoim przypadku.Moja siec WLAN na mieszkaniu przy zastosowaniu routera LINKSYS WAG 200G-EU daje mi pokrycie w mieszkaniu rzędu 97% sygnału(laptop) i 100% na stacjonarnym (stoi od routera 11m i dzieli go jedna ściana) przy zastosowaniu karty wifi na slot pci LINKSYS WMP54G
Ad.3-Sądzę że tak
WLAN (Wireless Local Area Network) jest siecią bezprzewodową, która łączy urządzenia za pomocą specjalnego adaptera. Zasięg wynosi, w zależności od używanego standardu radiowego, od 30 do 300 m. Wszystkie aplikacje WLAN bazują na specyfikacji IEEE 802.11 b,gGłówna zaleta takiej połączonej bezprzewodowo sieci: wewnątrz obszaru zasięgu urządzenia mogą być swobodnie przemieszczane.

Ad.4-Da,pod warunkiem ze kupisz dodatkowo jakiś router....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez ^wik 21 Gru 2007, 14:21

ten router to konieczność ?
Chodzi właśnie o to że nie chce przepłacić za tą całą sieć, a router pewnie koło 100 zł może kosztować + adaptery do kompa po jakieś ~ 30-50 zł to razem daje około 150-200 zł
^wik
~user
 
Posty: 151
Dołączenie: 29 Sty 2006, 13:40



Postprzez bobza 21 Gru 2007, 16:00

musisz mieć nadajnik sygnału czyli Access point (najczęściej połączony z routerem) który podepniesz pod obecny internet (chyba ze już masz)
i odbiornik czyli to co podałeś
za 150 - 200 to będzie sprzęt raczej... średni

Nemo surdior est quam is qui non audiet
Awatar użytkownika
bobza
~user
 
Posty: 1375
Dołączenie: 04 Sty 2006, 15:14
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 107



Postprzez ^wik 21 Gru 2007, 17:00

a coś w TYM stylu dawałoby rady ? czy też trzeba mieć router?
^wik
~user
 
Posty: 151
Dołączenie: 29 Sty 2006, 13:40



Postprzez BZIKU 22 Gru 2007, 23:14

^wik napisał(a): czy też trzeba mieć router?

Też....ten dongle to tylko Odbiornik aby ci wszystko działało bezprzewodowo i dobrze musisz mieć
bobza napisał(a):nadajnik sygnału czyli Access point (najczęściej połączony z routerem) który podepniesz pod obecny internet
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez marek2005 23 Gru 2007, 01:27

tak jak koledzy pisza lecz karty sieciowe polecam z zewneczna antena tak samo AP bedziesz mial napewno lepszy zasiek ja mam np. d-linka modelu nie pamietam koszt okolo 250 zl do tego karty planeta zasiek w caly domku jednnorodzinym 1 piertrwym gdzie stropy i sciany sa grube ale mysle ze routery co kosztuja okolo 150 zl tez dadza rade moj pwno ma wiecej bajerow... powiec jeszcze jakiego masz neta neo net adsl-a ? czy jaka kablowka na rj-45 bo jak tak to routery sa duzo tanisze bo nie musza miec modemu adsl ;]
marek2005
~user
 
Posty: 122
Dołączenie: 18 Gru 2006, 19:02
Pochwały: 1



Postprzez t0d 23 Gru 2007, 16:22

marek2005 napisał(a):tak jak koledzy pisza lecz karty sieciowe polecam z zewneczna antena tak samo AP bedziesz mial napewno lepszy zasiek ja mam np. d-linka modelu nie pamietam koszt okolo 250 zl do tego karty planeta zasiek w caly domku jednnorodzinym 1 piertrwym gdzie stropy i sciany sa grube ale mysle ze routery co kosztuja okolo 150 zl tez dadza rade moj pwno ma wiecej bajerow... powiec jeszcze jakiego masz neta neo net adsl-a ? czy jaka kablowka na rj-45 bo jak tak to routery sa duzo tanisze bo nie musza miec modemu adsl ;]

1. zasięg nie zasiek (:D)
2. d-linki są przereklamowane (za 150 możesz mieć o niebo lepsze linksysy)
3. są też modemy z wbudowanym routerem..
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości