• Ogłoszenie:

quick'n ewasy ftp server / neostrada

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

quick'n ewasy ftp server / neostrada

Postprzez NumerRaz 23 Lis 2007, 13:12

reklama
Witam chciałem postawić server FTP za pomocą programu Quick'n Easy Ftp Server , więc robie wszystko zgodnie z instrukcją http://www.oc-forum.org/index.php?showtopi...amp;#entry65179
łącznie z tą adnotacją na dole dotyczącą neostrady , więc rejestruje się na stronce no-ip.pl , sciagam program wpisuje dane i daje WŁACZ i jest ok wszystko , inni mogą sciagac , problem pojawia się po zmianie ip przez neozdrade , mimo tego że mam wlaczony ten "no-ip" nie mozna sciagac nic , malo tego , strona sie nawet nie wlacza , wiec mam pytanie , zna ktos z was moze inny sposob na to zeby to dzialalo w miare normalnie jesli mam neostrate ??
NumerRaz
 
Posty: 124
Dołączenie: 17 Paź 2007, 21:51



Postprzez bobza 23 Lis 2007, 13:18

jeśli masz liveboxa (ewentualnie inny router) to tam jest taka opcja i nie trzeba no-ip
BTW
do opisu sie nie mogę odnieść bo trzeba być zarejestrowanym zeby link zadziałał...

Nemo surdior est quam is qui non audiet
Awatar użytkownika
bobza
~user
 
Posty: 1375
Dołączenie: 04 Sty 2006, 15:14
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 107



Postprzez NumerRaz 23 Lis 2007, 13:25

jest tam cos takiego napisane :

Pytanie: Co, jeżeli mam łącze Neostrady i chcę mieć też taki serwer?
Odpowiedź: Musimy niestety skorzystać z usług strony http://www.no-ip.pl/ , ponieważ łącze neostrady posiada zmienne IP, czyli za każdym razem jeżeli zalogujemy się do sieci mamy inny adres IP co nie pozwala nam na stałe łączenie się z serwerem poprzez ten sam adres IP, więc:

1. Wchodzimy na w/w stronę http://www.no-ip.pl/
2. Rejestrujemy się [LINK]
3. Pobieramy programik klienta 'NO-IP CLIENT WINDOWS'
4. Instalujemy i podczas instalacji wpisujemy nasze dane rejestracyjne
5. Uruchamiamy

I teraz powinniśmy juz mieć przypisany stały adres IP przez serwis NO-IP.


nie mam routera , mam modem sagema ...
NumerRaz
 
Posty: 124
Dołączenie: 17 Paź 2007, 21:51



Postprzez bobza 23 Lis 2007, 13:30

proponuje jeszcze przeczytać to http://www.spoko.neostrada.pl/dyndns.html
i popróbować ewentualnie sprawdzić inne serwisy tam opisane
www.dyndns.org
www.iptables.org

Nemo surdior est quam is qui non audiet
Awatar użytkownika
bobza
~user
 
Posty: 1375
Dołączenie: 04 Sty 2006, 15:14
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 107



Postprzez NumerRaz 23 Lis 2007, 13:39

na tej stronce http://www.spoko.neostrada.pl/dyndns.html wszystko tak dziwnie napisane ... :x

Pierwszym etapem jest zarejestrowanie się w serwisie i odebranie maila z hasłem dostępu. Potem dodajemy domenę -- wpisujemy nazwę domenu, wybieramy z listy domenę wyższego rzędu, "host type" zostawiamy "DNS Host (A), i to w zasadzie wszystko.


ale w ktorym serwisie ?? www.dyndns.com ??


ok już zrobilem to , ale i tak nie dziala , zresartowalem neozdrade czyli zmienilo sie IP , wpisalem to stare IP co mialem przed zmiana i nic , nie wyszukuje tamtej strony ftp co zalozylem ... nie rozumiem kompletnie tego :/
NumerRaz
 
Posty: 124
Dołączenie: 17 Paź 2007, 21:51



Postprzez bobza 23 Lis 2007, 14:00

te inne serwisy to alternatywy dla no-ip ale działają na tej samej zasadzie, ten programik z no-ip odpowiada za sprawdzanie czy ci sie zmieniło ip i przesyłanie informacji na stronę no-ip.pl wiec prawdopodobnie źle go skonfigurowałeś

Nemo surdior est quam is qui non audiet
Awatar użytkownika
bobza
~user
 
Posty: 1375
Dołączenie: 04 Sty 2006, 15:14
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 107



Postprzez NumerRaz 23 Lis 2007, 14:09

robilem tak jak napisane jest to co wkleilem ... a moze cos w tym quick easy ftp trzeba zmieniac ??
NumerRaz
 
Posty: 124
Dołączenie: 17 Paź 2007, 21:51



Postprzez bobza 23 Lis 2007, 14:27

NumerRaz napisał(a):a moze cos w tym quick easy ftp trzeba zmieniac ??

niestety tu Ci nie pomogę sam korzystam z FileZilla Server i nie znam tego softu czekaj może ktoś Ci pomoże

Nemo surdior est quam is qui non audiet
Awatar użytkownika
bobza
~user
 
Posty: 1375
Dołączenie: 04 Sty 2006, 15:14
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 107



Postprzez NumerRaz 23 Lis 2007, 15:19

ten filezilla server tez probowalem ale trudny w konfiguracji jest ... chyba ze ty mi pomozesz skonfigurowac dla neostraty ...
NumerRaz
 
Posty: 124
Dołączenie: 17 Paź 2007, 21:51



Postprzez RavMan 23 Lis 2007, 16:13

NumerRaz napisał(a):
I teraz powinniśmy juz mieć przypisany stały adres IP przez serwis NO-IP.
Nie adres IP tylko domenę *.no-ip.pl!
Wieć pytanie: próbujesz wejść korzystając z adresu IP czy domeny przypisanej przez no-ip.pl?
RavMan
~user
 
Posty: 114
Dołączenie: 16 Lip 2006, 13:47
Pochwały: 9



Postprzez NumerRaz 23 Lis 2007, 16:20

jak wpisuje domene moją to pojawia się to :

Image

w ustawieniach w quick ftp wpisalem swoj adres domeny ... i to wlasnie sie pojawia ...
NumerRaz
 
Posty: 124
Dołączenie: 17 Paź 2007, 21:51



Postprzez RavMan 23 Lis 2007, 17:08

Korzystasz z firewalla? Zezwoliłeś tam na połączenia na porcie 21? Wypuściłeś Quick'n Easy Ftp Server w zaporze systemu Windows (jeżeli w ogóle z niej korzystasz) Jeżeli wszystko jest dobrze poustawione spróbuj użyć do łączenia jakiś program do [url=ftp://]FTP.[/url] Polecam Total Commander albo FlashFXP
Ostatnio edytowany przez RavMan, 24 Lis 2007, 13:05, edytowano w sumie 1 raz
RavMan
~user
 
Posty: 114
Dołączenie: 16 Lip 2006, 13:47
Pochwały: 9



Postprzez seg fault 23 Lis 2007, 19:56

przeglądarka chce korzystac z trybu pasywnego a ty pewnie masz skonfigurowany tylko aktywny tryb w tym serwerze ftp - albo wybierz do testowania klienta ftp, który moze korzystac z trybu aktywnego (np. jak napisał RavMan total commader) albo skonfiguruj tryb pasywny...
A Linux machine! Because a 486 is a terrible thing to waste! -- Joe Sloan
#345539
Awatar użytkownika
seg fault
~user
 
Posty: 588
Dołączenie: 11 Kwi 2006, 20:31
Miejscowość: /dev/random
Pochwały: 49




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron