• Ogłoszenie:

neita + d-link g624t - możliwość podziału pasma?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

neita + d-link g624t - możliwość podziału pasma?

Postprzez piter17 14 Lip 2007, 01:46

reklama
Witam!
Tego typu problem był poruszany już na różnych forach wiele razy, jednak nie udało mi się znaleźć pomocy. Postaram sie opisac wszystko po kolei....
Mianowicie, posiadam łącze netii 1 mb oraz router D-Link G624T.
Pod router podłączone są dwa komputery, oba przez wifi. Problem polega na tym, że gdy sciagam plik na jednym z komputerów, na drugim wówczas internet strasznie muli. Mój router niby posiada opcje QoS i myślałem, że to wystarczy do podzialu pasma na dwie równe części ale z tego co wyczytałem nie da rady.

Moje pytanie brzmi czy jednak ktoś próbował to jakos skonfigurować by automatycznie dzieliło łacze gdy dwa komputery są w sieci albo nawet na sztywno przydzielić 512 kbps? A możę opłaca się proiorytety ustawić? Nie znam się na tym więc pytam. Mogę zamieścić screny poszczególnych opcji w zakładce Qos...

Drugi wariant to zainstalowanie na obu komputerach (klientach) programu ograniczającego przepustowość. I tu kolejny kłopot... Wszędzie polecano program NetLimiter jednak jego dzialanie mnie nie zadowala. Obserwując jego pracę na innymi programie - NetMeter zauważyłem, ze jego ograniczanie przepustowości polega na chwilowym maksymalnym tranferze (ok. 140 kB) a następnie na minimalnym (poniżej 10 kB). Poszukując dalej dotarłem do programu Shunra Nimbus. Jak dla mnie program idealny bo jednym kliknięciem blokował transfer na określonej wartości ale... Posiadał on maksymalną opcję równą 256 kbps - niestety dopada :(

Mógłby mi ktoś polecić inny program? Odpadają jednak programy typu WinRoute czy BandwidthController ponieważ wymagają instalacji na serwerze.
Proszę o pomoc!

Pozdrawiaki!
piter17
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 04 Gru 2005, 00:56



Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości