• Ogłoszenie:

neostrada większa prędkość?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Postprzez d-o1 04 Sty 2007, 22:31

reklama
anders napisał(a):zapytałem się o te podkrecenie predkosci.

I będą zwiększać każdemu jak leci , czy chce czy nie chce ? bo jesli tak to niektórym szykują się megakłopoty.
Athlon 2500/3200 , Abit NF7-S , 2x512 Kingmax , GeCube 9550 , LG DVD RW ,Samsung 80 GB , Fortron 350 W, e-yama 17JNS
d-o1
~user
 
Posty: 784
Dołączenie: 04 Paź 2006, 11:09
Miejscowość: Mazowsze
Pochwały: 44



Postprzez filip.ludwik 04 Sty 2007, 22:34

d-o1 napisał(a):I będą zwiększać każdemu jak leci , czy chce czy nie chce ? bo jesli tak to niektórym szykują się megakłopoty.


No raczej tak ... :wink:

Myślą że udobruchają ludzi takim czynem :twisted:
UBOT 3D
Awatar użytkownika
filip.ludwik
~user
 
Posty: 2129
Dołączenie: 12 Sty 2006, 19:10
Miejscowość: W-ce
Pochwały: 80



Postprzez jeff 04 Sty 2007, 22:41

d-o1 napisał(a):I będą zwiększać każdemu jak leci , czy chce czy nie chce ? bo jesli tak to niektórym szykują się megakłopoty.


są tutaj 2 sprawy

1) Nie każdy będzie miał zwiększoną bo to zależy od parametrów technicznych łącza. Można sobie o tym poczytać. Po prostu nie wydoi tyle
2) Faktycznie dla niektórych to będą klopoty. Nawet dla tych co mają 2 Mb teraz. Bo prędkość 3x większa a licznik ten sam :?

Nie wiem czy jeżeli ktoś nie bedzie chciał to mu nie zwiększą
Ostatnio edytowany przez jeff, 04 Sty 2007, 22:41, edytowano w sumie 1 raz
jeff
 



Postprzez pawfer 04 Sty 2007, 22:41

Nie no ja np. zaprotestuje w umowie nic nie pisze ze zmienia mi predkosc bez mojej zgody.
Na co mi 6 mega z limitem 35 gb jak teraz w 3 dni moge przekroczyc linit bez problemów...
Awatar użytkownika
pawfer
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 17 Gru 2005, 15:23
Miejscowość: słupsk
Pochwały: 70



Postprzez High Voltage 04 Sty 2007, 22:46

Pan w telepunkcie potwierdził to samo (a raczej kolega). Sam mi mówił,.ze jak sie dowiedział o tym, ze jest podniesienie prędkosci to nie był zdziwiony, bo chodziły o tym słuchy ale jak sie dowiedział ze limity zostają to osłupiał. Takie to Tp jest juz kochane....

A do tego fajnie mają Ci, co mają opcje bez limitów. Net im troche podskoczy i dalej ssają ile chcą. Oni mają plus taki mały...
Awatar użytkownika
High Voltage
~user
 
Posty: 1734
Dołączenie: 05 Mar 2005, 19:49
Miejscowość: Browar
Pochwały: 67



Postprzez d-o1 04 Sty 2007, 22:58

anders napisał(a):1) Nie każdy będzie miał zwiększoną bo to zależy od parametrów technicznych łącza.

I tu może być ból - parametrów nikt nikt w tepsie nie sprawdza przy włączaniu więc na bank i teraz nie będzie (wiem co piszę) więc jesli ktoś mieszka na gdzieś na wsi daleko od centrali to przy takiej łasce tepsy net nie zadziała mu wogóle i pewnie sam będzie musiał latać i pisma słać o zmiejszenie porędkości. Obym się mylił .
Athlon 2500/3200 , Abit NF7-S , 2x512 Kingmax , GeCube 9550 , LG DVD RW ,Samsung 80 GB , Fortron 350 W, e-yama 17JNS
d-o1
~user
 
Posty: 784
Dołączenie: 04 Paź 2006, 11:09
Miejscowość: Mazowsze
Pochwały: 44



Postprzez jeff 04 Sty 2007, 23:08

jeszcze raz zakreciłem i sie dowiedzieć info nt Że jak np nie chce mieć zwiększonej prędkości to co ?? Co sie dowiedziałem ?? Że jedyna droga to LIST do Katowic. I nie wiadomo czy rozpatrzą pozytywnie. No chyb że ktoś faktycznie ma klopoty techniczne i nie da rady zwiększenie. :)
jeff
 



Postprzez d-o1 04 Sty 2007, 23:14

anders napisał(a):Że jedyna droga to LIST do Katowic. I nie wiadomo czy rozpatrzą pozytywnie.

Czyli jaja będą jak nic :)
Athlon 2500/3200 , Abit NF7-S , 2x512 Kingmax , GeCube 9550 , LG DVD RW ,Samsung 80 GB , Fortron 350 W, e-yama 17JNS
d-o1
~user
 
Posty: 784
Dołączenie: 04 Paź 2006, 11:09
Miejscowość: Mazowsze
Pochwały: 44



Postprzez jeff 04 Sty 2007, 23:15

d-o1 napisał(a):Czyli jaja będą jak nic


taaaa - juz widze te tony listów <lol>

te ciężarówki dowożące <rotfl>
jeff
 



Postprzez d-o1 04 Sty 2007, 23:25

Ciekawi mnie czy tam (Katowice ul. Bażantów) ktoś to będzie czytał - z byle pierdołą każą pismo wysłać na ten włąśnie jedyny w Polsce adres. :)
Athlon 2500/3200 , Abit NF7-S , 2x512 Kingmax , GeCube 9550 , LG DVD RW ,Samsung 80 GB , Fortron 350 W, e-yama 17JNS
d-o1
~user
 
Posty: 784
Dołączenie: 04 Paź 2006, 11:09
Miejscowość: Mazowsze
Pochwały: 44



Postprzez jeżu 04 Sty 2007, 23:28

Słyszałem że jest 2 "ale".. podobno podkręcają tylko na 3 miesiące... niezależnie ile zostało do końca umowy...
jeżu
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 25 Lis 2006, 22:20



Postprzez MaTi 04 Sty 2007, 23:29

Katowice bede mial blisko :)

a co do podkrecenia ja sie ciesze i czekam z niecierpliwoscia ojjj szybszy necik to tak jak hmm to tak jak piwko po kebabie :P :wink:
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez jeff 04 Sty 2007, 23:30

pewnie teraz 10x sie zwiększy produkcja zdrapek <rotfl>
jeff
 



Postprzez MaTi 04 Sty 2007, 23:44

Nie wiem czemu narzekacie ze sie szybkosc zwiekszy przeciez mozna pobierac tyle samo tylko w krotszym czasie, mniej czasu sie traci na pobieranie. Proste. Dla mnie wypas!

JEszcze tylko upload zapodali by 3x szybszy i byłbym na 100% zadowolony
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez cinek4 04 Sty 2007, 23:48

Np to sie Telekompromitacja popisala;] Podniesli predkosc ale i tak na tym zarobia;p Bo ludzie poprzekraczaja limity i duza czesc z nich kupi zdrapki wiec im sie to kalkuluje :) Kasa tak czy inaczej zasili konto tym zło.....dobrym ludziom:)
This is a war, and we are soldiers Death can come for us at any time... In any place.
Awatar użytkownika
cinek4
~user
 
Posty: 397
Dołączenie: 02 Paź 2005, 22:37
Pochwały: 2



Postprzez jeff 04 Sty 2007, 23:54

MaTi napisał(a): mozna pobierac tyle samo tylko w krotszym czasie,


wlasnie a w tym czasie zaoszczędzonym będziesz sciagać inne rzeczy i tak aż licznik nie wybije :) Jeżeli masz niższą prędkość to tak szybko nie przekroczysz limitu jak po zwiększeniu. A teraz to co 2 osoba bedzie musiala dokupywać zdrapki, no chyba że będą się pilnować, ale w to wątpie

Tepsa doda ci skrzydeł <lol>
Ostatnio edytowany przez jeff, 04 Sty 2007, 23:55, edytowano w sumie 1 raz
jeff
 



Postprzez samsung70 04 Sty 2007, 23:55

MaTi napisał(a):JEszcze tylko upload zapodali by 3x szybszy i byłbym na 100% zadowolony

no.. i punkciki na rapidu bylo by łatwiej sobie nabic..
Awatar użytkownika
samsung70
~user
 
Posty: 2769
Dołączenie: 13 Lis 2005, 16:25
Miejscowość: Mansfield (England)
Pochwały: 51



Postprzez Precel 05 Sty 2007, 00:16

Ja tam nie narzekam po pzrekroczeniu limitu mam 256 kbits wiec mi tam nie pzreszkadza :banan: :papryczka: :banan:
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez B&#169;N 05 Sty 2007, 03:45

Dokładnie. Sprawdziłem dziś w pracy. Zwiększa się szybkość bez zmiany limitu. Opcje poniżej 1Mb przechodzą na 1 Mb, 1Mb na 2Mb a 2 na 6. W pierwszej kolejności promocją objeci będą klienci z najkrótszym czasem do zakończenia umowy (na początek 15 tys. osób) a potem stopniowo reszta. Promocja obowiązuje do końca trwania objętej nią umowy. W razie przedłużenia umowy po objęciu promocją następuje migracja powrotna do opcji sprzed promocji :? (po upłynięciu terminu umowy obowiązującego w momencie objęcia promocją). Tak samo jest w przypadku, gdy po zwiększeniu prędkości pojawia się brak możliwości technicznych.
Mam jeszcze jedną prośbę do osób, u których zaistnieje taka sytuacja (brak możliwości po podniesieniu transferu). LITOŚCI!! Na 800 102 102 i tak wszyscy z niepokojem oczekują rozpoczęcia akcji. Wchodzą nowe procedury itp. więc proszę was o wyrozumiałość. To, że nie działa to naprawdę nie wina konsultanta. Winna jest polska miedź (czyli kable, na których jest udostępniany net i reszta usług tepsy) i rozmieszczenie i parametry central.
W razie problemów z neo pm. Postaram się sprawdzić, o co chodzi.
B&#169;N
~user
 
Posty: 67
Dołączenie: 07 Gru 2006, 03:29



Postprzez Napster 05 Sty 2007, 12:54

neostrada tp dużo szybsza

Telekomunikacja Polska wprowadzi promocyjne zwiększenie szybkości transmisji danych usługi neostrada tp. Zmiana prędkości transmisji danych odbywać się będzie w okresie od dnia 8 stycznia 2007 r. do dnia 8 kwietnia 2007 r. Promocyjnym zwiększeniem szybkości transmisji zostaną objęci abonenci usługi neostrada tp, którym na dzień 7 stycznia 2007 r. jest ona świadczona na podstawie umów zawartych na czas określony, do rozwiązania których pozostało nie mniej niż 14 dni.

Abonenci uzyskają określone wartości prędkości transmisji danych, na czas obowiązywania umowy zawartej na czas określony, która uprawniała ich do objęcia akcją promocyjną. Akcja promocyjna nie obejmuje abonentów usługi neostrada plus, multipakiet tp oraz klientów programu „Edukacja z Internetem” i promocji „neostrada tp na godziny”. Akcja nie obejmuje również abonentów usługi neostrada tp opcja 6144 oraz abonentów usługi neostrada tp, którym będzie ona świadczona na podstawie umów zawartych na czas określony, które zostaną zawarte po dniu 7 stycznia 2007 r.

Abonent może skorzystać z promocyjnego zwiększenia szybkości pod warunkiem istnienia możliwości technicznych świadczenia usługi.
Zwiększenie prędkości transmisji odbywać się będzie w następującym porządku:
1) 128 -> 1024;
2) 256 -> 1024;
3) 320 -> 1024;
4) 512 -> 1024;
5) 640 -> 1024;
6) 1024 -> 2048;
7) 2048 -> 6144.

Zwiększenie prędkości nie skutkuje zmianą wysokości opłat abonamentowych. Zwiększenie prędkości nie zmienia limitu transferu.

Najczęściej zadawane pytania

1. Na czym polega promocyjne zwiększenie prędkości?

Promocyjne zwiększenie prędkości polega na bezpłatnym podnoszeniu prędkości transmisji łącza abonenta usługi neostrada tp.
Zwiększenie prędkości usługi neostrada tp zostanie przeprowadzone wg następującego schematu

* 128 -> 1024;
* 256 -> 1024;
* 320 -> 1024;
* 512 -> 1024;
* 640 -> 1024;
* 1024 -> 2048;
* 2048 -> 6144;

2. Kto może skorzystać z promocyjnego zwiększenia prędkości?

Zwiększenie prędkości obejmie tych abonentów usługi neostrada tp, którzy na dzień 7 stycznia 2007 posiadają umowy terminowe, do których zakończenia pozostało co najmniej 14 dni oraz jeżeli istnieją możliwości technicznych świadczenia usługi w wyższej opcji.

Zwiększanie prędkości nie obejmie Klientów, którzy w dniu zwiększenia prędkości korzystają z następujących usług/produktów:

* neostrada plus,
* program „Edukacja z Internetem”,
* Neostrada tp opcja 6144,
* Multipakiet tp
* Promocja „neostrada tp na godziny”.

3. Jakie opłaty poniesie klient za zwiększenia prędkości?

Zwiększenie prędkości jest dla klienta całkowicie bezpłatne.

4. Czy zwiększenie prędkości wiąże się podpisywaniem nowych zobowiązań wobec TP S.A.?

Zwiększenie prędkości jest akcją, która w żaden sposób nie obciąża użytkownika usługi neostrada tp dodatkowymi kosztami ani nowymi zobowiązaniami. W dalszym ciągu obowiązuje ta sama umowa jaką klient posiada w momencie zwiększenia prędkości. Tym samym nie zmieniają się ceny abonamentu za usługę.

5. Jakie dokumenty są potrzebne do zwiększenia prędkości, czy coś muszę podpisywać?

Akcja jest inicjowana przez TP i ze strony klienta nie są wymagane żadne działania.

6. Do kiedy będę mógł korzystać ze zwiększonej prędkości?

Zwiększona prędkość będzie świadczona do końca umowy terminowej, obowiązującej w momencie rozpoczęcia akcji.

7. Do kiedy trwa akcja zwiększenie prędkości?

Proces zwiększania prędkości dla klientów będzie trwał ok. 3 miesięcy - od 8 stycznia do 8 kwietnia 2007 r.

8. Gdzie i jak można zamówić zwiększenie prędkości?

Zwiększenie prędkości nastąpi automatycznie i nie wymaga aktywności użytkownika usługi neostrada tp, tzn. nie musi składać zamówienia, nie musi się nigdzie logować itd.

9. Co mam zrobić aby być szybciej objętym akcją?

Użytkownik nie ma wpływu na termin, w którym uzyska zwiększenie prędkości. Stanie się to w okresie od 8 stycznia do 8 kwietnia 2007 r., o ile będą techniczne możliwości do zwiększenia prędkości.

Akcja podnoszenia prędkości obejmie w pierwszym „rzucie” (cyklu realizacyjnym) klientów, którym do zakończenia umowy terminowej zostało co najmniej 14 dni. W następnych cyklach obejmie pozostałych Klientów z priorytetem określonym przez datę zakończenia umowy terminowej - im krótszy czas do końca umowy, tym wyższa pozycja w kolejce.

10. Czy zwiększenie prędkości ma wpływ na transfer i jego limit?

Zwiększenie prędkości nie ma wpływu na limit transferu, który jest właściwy dla prędkości, jaką TP świadczy użytkownikowi na podstawie umowy/aneksu, która uprawnia go do objęcia akcją.

11. Czy w okresie zwiększonej prędkości można rozwiązać umowę, zmienić opcję itd.?

Jak już była mowa wyżej zwiększenie prędkości nie ma wpływu na treść i warunki umowy, która uprawniała go do objęcia akcją. Zmiana opcji czy też innych warunków umowy w dalszym ciągu jest regulowana przez obowiązującą umowę i Regulamin. Opcją, jaka stanowi odnośnik do faktu przedłużania umowy, migracji lub przedłużania umowy z migracją, jest opcja zawarta w umowie, która uprawniała klienta do objęcia akcją.

12. Jestem użytkownikiem usługi neostrada tp 512, której prędkość w wyniku akcji zostanie zwiększona do 1024. Czy jeśli w tym czasie podpiszę aneks do umowy i zamówię opcję 1024, to zostanę ponownie objęty akcją i prędkość nowo zamówionej neostrady tp zostanie zwiększona do 2048.
Nie. Zwiększona prędkość (do opcji 1024) będzie świadczona do dnia, kiedy przestanie obowiązywać umowa/aneks, który uprawniał do objęcia akcją.

Źródło: TP S.A.


Autor postu otrzymał pochwałę
AMD Athlon 2500+ (Barthon), 640 DDR RAM, Sapphire Radeon 9800 SE, HDD 200 GB, Lite-On DVD-RW, Sound Blaster Live! 5.1
Awatar użytkownika
Napster
~user
 
Posty: 776
Dołączenie: 05 Cze 2005, 18:22
Miejscowość: Łęknica (Lubuskie)
Pochwały: 17



PoprzedniaNastępna

Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości