• Ogłoszenie:

pomocy z siecią lan i internet

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Pomocy z siecią LAN i internet

Postprzez Szmek 04 Lis 2006, 13:56

reklama
Witam
Mam kilka pytań dotyczących sieci LAN mianowicie, jeżeli połącze dwa komputery (samym kablem bez routera) i podzielę między nimi internet (radiowy) to osoby z zewnątrz będą widzieć udostępniane pliki miedzy moimi komputerami?
Drugie pytanie jak podzielic internet miedzy komputerem z systemem Win 98 i komputerem 2 z systemem WIN XP HE. Czy istnieje mozliwośc ustalenia limitu połączeni ( np na drugim komputerze moge mieć intrnet max 30 kb\s i nie przekroczy wiekszej wartosći)?
Szmek
~user
 
Posty: 52
Dołączenie: 12 Lis 2005, 19:58



Postprzez Hellfire 04 Lis 2006, 14:11

Szmek napisał(a):Mam kilka pytań dotyczących sieci LAN mianowicie, jeżeli połącze dwa komputery (samym kablem bez routera) i podzielę między nimi internet (radiowy) to osoby z zewnątrz będą widzieć udostępniane pliki miedzy moimi komputerami?


Na 99% nie, ja jestem w takiej samej sytuacji i kiedys kombinowalismy z kumplem i z zewnatrz nie da sie wejsc na kompa w "Moich Miejscach Sieciowych" jesli sie w ogole juz tam pojawi.
Jednak najbezpieczniej jest zabezpieczyc sie firewallem:
Ja w Sygate Personal Firewall PRO ustawiam tak:

SIEC LOKALNA:

Image

RADIOWKA:

Image

Szmek napisał(a):Drugie pytanie jak podzielic internet miedzy komputerem z systemem Win 98 i komputerem 2 z systemem WIN XP HE.

Tu masz poradnik:
http://forum.programosy.pl/jak-rozdzielic-internet-na-dwa-komputery-bez-routera-vt48496.html
Co prawda opis masz na WinXP, ale to wyglada mniej wiecej tak samo,
ustawienia połączen sieciowych w Win98 masz jak dobrze pamietam w:
Start >> Ustawienia >> Panel Sterowania >> Sieć.

Szmek napisał(a):Czy istnieje mozliwośc ustalenia limitu połączeni ( np na drugim komputerze moge mieć intrnet max 30 kb\s i nie przekroczy wiekszej wartosći)?


Tak, mozesz to zrobic np. programem NetLimiter
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Postprzez KamilK 04 Lis 2006, 14:23

jeżeli nie chcesz żeby ktoś inny widział twoje udostepnine pliki w otoczeniu sieciowym to se ustawcie z kolegą jakąś inną grupe roboczą ...domyślna jast MSHOME a wy se ustawcie np ZIOMKI czy jak tam sobie chcesz...w tym celu Mój komputer-->Właściwości-->zakładka Nazwa komputera i tam masz nazwa grupy roboczej....dajesz zmień i wpisujesz nową...restert i już...i u kolegi to samo..
Kiedy pije, pije szczerze, kiedy pije Bóg mnie strzeże...
Awatar użytkownika
KamilK
~user
 
Posty: 565
Dołączenie: 14 Lut 2006, 22:55
Pochwały: 20



Postprzez Szmek 04 Lis 2006, 14:39

Mam jescze jeden problem udostempniłem poąłczenie sieciowe interenet w WIN xp i tu powinno być ale na WIN 98 robie wedługo poisu na stronie
http://sieci-lan.pl/upi.php3
"Czas na konfigurację klientów. Wchodzimy we właściwości Internet Explorera wybieramy zakładkę połączenia klikamy na przycisk Ustawienia sieci LAN tam zaznaczamy opcję Automatycznie wykryj ustawienia Zdjęcie. I już Internet powinien działać" i po ustawieniu tak jak jest napisane na powyższej stronie i nie dziłą " niemoże odnalesc strony "
Szmek
~user
 
Posty: 52
Dołączenie: 12 Lis 2005, 19:58



Postprzez Garcek 07 Lis 2006, 02:05

Witam! Podlacze sie pod ten temat, gdzy mam podobny problem!

Polaczylem za pomoca kabla scrossowanego Pc z laptopem.

PC odbiera sygnal z sieci wifi i przez karte sieciowa kablem udostepnia go do laptopa.

Konfiguracja:

PC:
ustawienia internetu:
ip: 192.168.1.XX
maska 255.255.255.0
brama: 192.168.100.0
uzywam proxy: 192.168.100.0 port:8080

ustawienia sieci lokalnej:
IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0

Laptop:

IP: 192.168.0.2
Maska: 255.255.255.0
brama: 192.168.0.1
Dns: 192.168.0.1

przy takich ustwaiwnieach nie mam interntu w laptopie... :|
Musze uzyc programu AnalogxProxy i wtedy w laptopie uzywam proxy:192.168.0.1 port: 6588 i chodzi mi http ale nie komunikator gadu... ten program instruuje zeby uzyc proxy do kumunikatorow: 192.168.0.1 port 1080 ale to nic nie daje..

Juz jestem zalamany.. Czytalem na necie ze mozliwe ze spowodowane jest to ze admin mojej sieci internetowej ustawil TTL=1 i dlatego musze uzywac tego programu zeby to obejsc... wszystko okej ale czemu nie moge uzywac gadugadu?

Mam nadzieje ze mi pomozecie.. bo juz nie mam sily.. wymiekam.. nie wiem czy mam plakac nad moim adminem czy nad moja nieudolnoscia.. :|

co robie nie tak?

PS

Jeszcze jak wezne polaczenia sieciowe to wyskoczylo mi cos takiego:
[url=nie mam pojecia co to?:D]Image[/url]
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5



Postprzez seg fault 07 Lis 2006, 19:01

jesli jestes powien ze podajesz dobry port od proxy w ustawieniach gg i nadal nie dziala, to wyprobuj dowolny inny komunikator ktory obsluguje proxy i zobacz moze tak zadziala (wtedy bedziesz mogl uzywac jabbera z transportem do gg, albo tlena z gg itp...)
A Linux machine! Because a 486 is a terrible thing to waste! -- Joe Sloan
#345539
Awatar użytkownika
seg fault
~user
 
Posty: 588
Dołączenie: 11 Kwi 2006, 20:31
Miejscowość: /dev/random
Pochwały: 49



Postprzez Garcek 08 Lis 2006, 00:24

hmm to nic nie dalo.. wyglada tak jak bym nie obslugiwalo to polaczenie portow od komunikatorow czyli shocks5 czy cos:| wie ktos jak skonfigurowac jakis program proxy obslugiwujacy te porty? czy moze jakis inny pomysl?
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5



Postprzez Szmek 10 Lis 2006, 20:09

Może ktoś mi opisać jak udostępnić połączenie internet między win xp (dostawcą), a win 98 (odbiorcą)
Szmek
~user
 
Posty: 52
Dołączenie: 12 Lis 2005, 19:58




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości