• Ogłoszenie:

z internetem radiowym

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Z internetem radiowym

Postprzez Ice-Man 20 Paź 2006, 14:51

reklama
Witam mam problemy z intrnetem mam łącze radiowe 256kbit/s od ponad tygodnia co chwile spadają mi transfery tak ze nie mozna załadować w ogole stron sprawdzalem szybkosc łącza na test.4web.pl raz mi wykazuje dobrze jak zaczynają strony się ładować bardzo wolno to wykazuje mi predkosc 39.00kbps albo i wolniej mam karte Intel(R) PRO/100 S Server Adapter zna ktoś moze jakis program ktorym moge zmierzyc quality/signal strenght sprawdzalem juz pingi i wedlug mnie są wporządku z adminem się nie mozna dogadac wszystko olewa a umowe mam do konca roku i juz mam dość męczenia się tym internetem.
Ice-Man
~user
 
Posty: 51
Dołączenie: 26 Kwi 2006, 19:11



Postprzez KamilK 20 Paź 2006, 16:15

ja też miałem podobny problem...zadzwoń do admina i powiedz zeby cie połączył z szefem,albo bezpośrednio do szefa firmy z której pobierasz internet i powiedz jak sprawa wygląda.w umowie przeciez masz że predkość nie może spadać ponieżej jakiejś tam(podanej)wartości...u mnie już na drugi dzień była ekipa i wszystko elegencko teraz śmiga...pozdrawiam
Kiedy pije, pije szczerze, kiedy pije Bóg mnie strzeże...
Awatar użytkownika
KamilK
~user
 
Posty: 565
Dołączenie: 14 Lut 2006, 22:55
Pochwały: 20



Postprzez MUTOPOMPKA 21 Paź 2006, 06:40

KamilK napisał(a):w umowie przeciez masz że predkość nie może spadać ponieżej jakiejś tam(podanej)wartości.

Bardzo rzadko spotyka się firmy, które w umowie gwarantują minimalny transfer. Praktycznie wszyscy podają MAXYMALNY. A co do spadku prędkości. Być może to nie wina admina, lecz Twojego kompa. Mowa tu o syfie, który możesz mieć...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Jabol121 21 Paź 2006, 09:28

Mam radiówke to mogę się wypowiedzieć. Do korzystania z internetu przy użyciu sygnału radiowego niezbędna jest antena. Mogłeś ją umocować tak, ze delikatnie pod wływem wiatru zmienia swoje położenie, więc siła sygnału spada. Możliwe także, że w twojej oklicy ktoś przyłączył się do sieci i to jest powód twoich problemów.


Ice-Man napisał(a):quality/signal strenght

http://wireless.computerworld.pl/ftp/download/pc_11908/wifisistr.zip
Nigdy nie mów ludziom JAK coś zrobić. Powiedz im CO zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością.
Awatar użytkownika
Jabol121
 
Posty: 286
Dołączenie: 08 Sie 2006, 21:37
Pochwały: 34



Postprzez d-o1 22 Paź 2006, 22:11

Nic nie poradzisz - weż neostradę sam i po kłopocie ( o ile masz możliwość ) . Firma od której masz neta radiowego z pewnością ma DSL-a od tepsy ( max. 15-to megowego , jak ma ocz. ) i dzieli go nawet na 200 użytkowników . Opowiadają , że od nich można brać i dwa mega - ale jak to chodzi , wie kto się choć trochę zna. Niestety.
d-o1
~user
 
Posty: 784
Dołączenie: 04 Paź 2006, 11:09
Miejscowość: Mazowsze
Pochwały: 44



Postprzez PyToN 25 Paź 2006, 16:59

Ja tez mam radio (dzisiaj zerwalem umowe)
U mnie sila sygnalu jest przewaznie 97% jednak od ok 2 tygodni net mi muli na maxa.
Czekalem jedynie na odpowiednią promocje w Neo, teraz zmieniam na neo 1024.
Radiowka to najgorsza mozliwosc, kiedys wezwalem "pomoc" przyjechal "fachowiec" stwierdzil, ze tylko u mnie pingi nie wracają.
Zrobilem format dysku, pomyslalem ze moze wina zeczywiscie lezy z mojej strony.
Jednak dzien po formacie problem wrocil.
Nie ma co zwlekac, jezeli masz taką mozliwosc przezuc sie na neo.
Awatar użytkownika
PyToN
~user
 
Posty: 86
Dołączenie: 31 Sty 2006, 19:06
Miejscowość: Kosmos



Postprzez karolusbrutal 26 Paź 2006, 19:59

Jeśli podpisujesz umowe na jakiś określony transfer, a nie masz go, albo połowa czasu praktycznie niechodzi to masz prawo zerwać umowę(adwokatem niejestem ale mi sie udało to zrobić, bo powiedziałem ze płacić za to niebęde i ide zgłosić te sprawe na policje) Teraz mam super net w tej samej sieci i bez umowy :D
podpis edytowany
karolusbrutal
~user
 
Posty: 66
Dołączenie: 22 Cze 2005, 14:21
Pochwały: 1



Postprzez d-o1 26 Paź 2006, 20:25

Pyton666 napisał(a):U mnie sila sygnalu jest przewaznie 97% jednak od ok 2 tygodni net mi muli na maxa.

Te 97% to tylko siła sygnału z jaką "widzą " się anteny i nie ma to nic wspólnego z szybkością neta .
karolusbrutal napisał(a):masz prawo zerwać umowę(adwokatem niejestem ale mi sie udało to zrobić, bo powiedziałem ze płacić za to niebęde i ide zgłosić te sprawe na policje) Teraz mam super net w tej samej sieci i bez umowy

- może to jest sposób ?
Athlon 2500/3200 , Abit NF7-S , 2x512 Kingmax , GeCube 9550 , LG DVD RW ,Samsung 80 GB , Fortron 350 W, e-yama 17JNS
d-o1
~user
 
Posty: 784
Dołączenie: 04 Paź 2006, 11:09
Miejscowość: Mazowsze
Pochwały: 44



odnośnie wi-fi

Postprzez peter000 30 Paź 2006, 17:19

witam zapewne pisze to w złym dziale jeśli tak to przepraszam ale mam pytanie odnośnie wi-fi z którym męcze się już dobry tydzień. Mamy z kumplem laptopy i chcemy zrobić tak abyśmy mogli przesyłać dane i udostępniać bezprzewodowo skonfigurowaliśmy sieć on mnie znajduje i jesteśmy połączeni ja jestem punktem docelowym nawet sprawdzałem pingi i jest wszystko ok niby komunikacja jest ale jak zrobić aby powstało jakieś otoczenie sieciowe albo coś w tym stylu aby można było udostępnić np notatki albo coś? nie moge tego wykąbinować więc proszę o pomoc może coś wiecie. pozdrawiam

Pomocne informacje

Mamy system win xp sp2 ja mam asusa a6m-q018 a kumpel hp-compaq-6310 czy jakoś tak
peter000
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 23 Wrz 2005, 21:15
Miejscowość: Mielec



Postprzez szymek1233 02 Lis 2006, 20:14

peter000 napisał(a):witam zapewne pisze to w złym dziale jeśli tak to przepraszam ale mam pytanie odnośnie wi-fi z którym męcze się już dobry tydzień. Mamy z kumplem laptopy i chcemy zrobić tak abyśmy mogli przesyłać dane i udostępniać bezprzewodowo skonfigurowaliśmy sieć on mnie znajduje i jesteśmy połączeni ja jestem punktem docelowym nawet sprawdzałem pingi i jest wszystko ok niby komunikacja jest ale jak zrobić aby powstało jakieś otoczenie sieciowe albo coś w tym stylu aby można było udostępnić np notatki albo coś? nie moge tego wykąbinować więc proszę o pomoc może coś wiecie. pozdrawiam

Pomocne informacje

Mamy system win xp sp2 ja mam asusa a6m-q018 a kumpel hp-compaq-6310 czy jakoś tak


Próbowałeś z folderem udostępnionym ? W moich miejscach sieciowych powinienieś mieć pokazane foldery które udostępnia twój kumpel ( w windowsach standardowo to dokumenty udostępnione). Oczywiście może udostępniać jeszcze inne foldery.

Jeśli chodzi o radiówke, to nie mam zastrzeżeń. Sam korzystam z takiej formy dostępu do internetu ponad 2 lata. Owszem niekiedy ( rzadko ale sie zdarza ) nie można połączyć sie z bazą, ale jeden telefon do firmy i już wszystko ładnie pięknie śmiga. :D
Awatar użytkownika
szymek1233
~user
 
Posty: 203
Dołączenie: 23 Lip 2006, 11:35
Miejscowość: /home/szymek
Pochwały: 11



Postprzez mafia435 03 Lis 2006, 00:55

Jak potrafisz zmień adres mac na inny i sprawdz czy te same transfery są.
Awatar użytkownika
mafia435
~user
 
Posty: 1620
Dołączenie: 28 Paź 2005, 13:36
Miejscowość: Żory
Pochwały: 79



Postprzez KamilK 03 Lis 2006, 17:08

Mój komputer-->Moje miejsce sieciowe-->kreator konfiguracji sieci...i on cie przez wszystko przeprowadzi....poza tym pozostaje jeszcze skonfigurowanie firewall-ów...aby nie blokowały połączeń przychodżących z komputera kolegi i na odwrót...
Kiedy pije, pije szczerze, kiedy pije Bóg mnie strzeże...
Awatar użytkownika
KamilK
~user
 
Posty: 565
Dołączenie: 14 Lut 2006, 22:55
Pochwały: 20




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości