• Ogłoszenie:

podzielenia lacza.. czy jest taka mozliwosc?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

podzielenia lacza.. czy jest taka mozliwosc?

Postprzez Garcek 09 Paź 2006, 17:06

reklama
Zapewne temat walkowany wiele razy.. ale sprawa jest dosyc wazna.. :)

Wiec, chce rozdzielic internetna dwa kompy...
Mam internet od dostawcy lokalnego za pomoca anteny. Chce rodzielic sygnal na dwa komputery jeden stacjonarny(i tu podbiety kablem) i laptop(ten polaczony bez przewodowo tak zeby smigalo mi wszystko po domu zasieg ok30 nie wiecej..) Zastanawiam sie zeby zrobic to w taki sposob:

Antena(sygnal od dostawcy) -> AccesPoint -> Router -> i z routera do PC kablem i poprzez wi-fi do laptopa..

Chodzi mi czy bedzie to dzialo.. czy bede mogl miec uruchomione obydwa komputyery i na obydwu bede mial polaczenie z netem... czy gdy jeden z nich bedzie wylaczony 2 bedzie nadal polaczony z internetem.. i czy bedzie mozliwa wymiana danych miedzy PC i laptopem..
Potrzebuje AccessPointa, Routera i karte PCMCIA do laptopa.. Czy mogl by ktos z was skapletowac mi taki zestaw.. tzn podal mniej wiecej jake rzeczy by ze soba graly o ile taki pomysl jest okej? bo na sprzecie sie nie znam...

Czekam niecierpliwie bo pomoc jest mi bardzo potrzebna i to w miare szybko.. Dzieki z góry! :)

P.S
Czy zamiast Access pointa i routera moge ustawic cos takiego czy takie cos? i to bedzie dzialalo za miast tych 2 urzadzen?
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5



Postprzez Dakota* 09 Paź 2006, 20:55

Garcek napisał(a):Wiec, chce rozdzielic internetna dwa kompy...

Tu jak chcesz masz poradnik jak rozdzielic internet na dwa komputery bez routera:

Kod: Zaznacz wszystko
http://forum.programosy.pl/jak-rozdzielic-internet-na-dwa-komputery-bez-routera-vt48496.html
Awatar użytkownika
Dakota*
 
Posty: 474
Dołączenie: 21 Sie 2006, 17:41
Pochwały: 25



Postprzez Garcek 09 Paź 2006, 21:05

Dzieki Dakota* moze sie cos ruszy w tym temacie, ale akurat ze tak polaczyc mozna to wiem chodzi mi o to zeby laptop byl wifi po calej chaupce... i to mnie trapi bo nigdy takiego czegos nie robilem.. i sie poprostu nie znam.. a nie chce wydawac kasy na cos czego nie jestem pewien ze bedzie smigalo :)

[ Dodano: Dzisiaj o 22:45 ]
hmm szukam informacji na google i takie pytanie mam...
mam wbudowana sieciowke LAN do PC czy wystarczy mi kupic http://www.interprojekt.pl/katalog/katalogp.aspx?p=tplink_wr542g.aspx&k=TPLINK-WR542G kabel z tego routera do pc i karte wifi do laptopa.. zeby dzialalo?
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości