• Ogłoszenie:

konflik adresu ip z systemem

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

konflik adresu ip z systemem

Postprzez marcin_atr 22 Lip 2005, 15:44

reklama
po formacie kompa i zainstalowaniu na nowo systemu.. pojawia mi sie cos takiego
Kod: Zaznacz wszystko
System wykrył konflikt adresu IP ....(adres ip) z systemem posiadającym adres sprzętowy 00:4F:62:02:A1:45


Posiadam win98se... (zawsze po formacie wszystko bylo ok a teraz po wyskoczeniu tego komunikatu odłacza mi sie net :x ... POMOCY z góry dziękuje :P [/code]
marcin_atr
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 06 Paź 2004, 10:43



Postprzez Tom@szek 22 Lip 2005, 15:54

Czy zmieniałes kartę sieciową?? Jeśli tak, skontaktuj się z dostawcą internetu w podaj nowy adres mac-karty sieciowej.
Tom@szek
 



Postprzez marcin_atr 22 Lip 2005, 16:07

nie czesci kompa nie byly zmieniane po prostu stwierdzilem ze komp muli mialem za duzo na nim niepotrzebnych plikow ktorych nie chcialo mi sie recznie kasowac... zrobilem formata i po formacie takie cos jak wyzej...
ponadto jak mialem istalowana sieciowke w biose zostala zarezerwowana "brama 5" takze jak formata dotychczas robilem jak chcial domyslnie 3 przypisac robilem na piec zadnych konfliktow nie bylo...
hmmm moze to sprawka jakiegos wira??
marcin_atr
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 06 Paź 2004, 10:43



Postprzez P@blo 22 Lip 2005, 19:01

Wirus nie ma tu nic z tym wspólnego, po prostu jakiemuś komputerowi w sieci został przydzielony twój adres IP a nie mogą być 2 kompy o tym samym IP jednocześnie w sieci, czy ty wpisywałeś swój ręcznie czy został Ci przydzielony przez serwer ?, jeżeli ręcznie ustaw aby uzyskał automatycznie wtedy nie powinno być kolizji. Nie napisałeś na jakiej zasadzie działa u Ciebie sieć więc, nie oczekuj rozwiązania na już.
XP Prof SP2 + Firefox + Kerio Personal Firewall + NOD32 i nic mi więcej nie potrzeba :D
Awatar użytkownika
P@blo
~user
 
Posty: 231
Dołączenie: 12 Cze 2005, 14:42
Pochwały: 16



Postprzez marcin_atr 22 Lip 2005, 19:34

siec dziala na zasadzie przydzielanie ip automatycznie przerz serwer... w takim razie musze zbiczowac mojego admina za uprzykrzanie mi zycia
dzieki za informacje przynajmniej wiem kogo to jest wina
marcin_atr
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 06 Paź 2004, 10:43




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości