• Ogłoszenie:

Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Postprzez SHINGO 08 Sty 2016, 15:22

reklama
Witam, mam taki problem i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.

Otóż posiadam internet z UPC o szybkości 120 MB/s , router to jakieś nieporozumienie no ale taki dostałem od firmy.

Jest nim Technicolor model: TC7200.U poprzez kabel śmiga, nie narzekam.

Lecz niestety poprzez wi-fi gdy tylko zejdę piętro niżej na klatkę schodową już gubi zasięg.

Mieszkam w bloku czteropiętrowym nawet nie dawno był kapitalny jego remont, ocieplenie budynku styropianem na zewnątrz i malowanie wewnątrz, itd. wolę napisać aby potem nie było zbędnym pytań typu za grube ściany z betonu, itd.

Do czego dążę, chcę zrobić zakup własnego routera aby móc zwiększyć zasięg bezprzewodowy.

Po prostu aby była możliwość zwiększenia zasięgu wi-fi i odbioru go w bloku dalej gdzie okna niestety są nie na wprost siebie a po przeciwnej stronie.

Czy jest jakiś konkretniejszy modem w sensownych pieniądzach mam na myśli 300 max 400 zł aby móc zrobić zakup i żeby była możliwość podłączenia do niego zewnętrznej anteny, najlepiej znajdującej się w zestawie lub jakaś dobra lecz w też sensownych pieniądzach ???

Antenę zamontowałbym wówczas na balustradzie balkonu i kablem podłączyłbym do routera.

W tej chwili mam tak podłączony aktualny modem wyżej wymieniony z komputerem stacjonarnym że do niego doprowadzony jest kabel koncentryczny a od niego już kablem sieciowym do karty sieciowej w płycie głównej komputera.

Jeszcze jest przed tym rozgałęźnik który łączy tv. i neta aby była również możliwość oglądania telewizji poprzez tuner tv. kablowej z UPC.

Czy nie będzie wówczas problemu aby samemu po podłączeniu go ustawić wszystkie parametry w nim aby działał wówczas net bezproblemowo poprzez kabel i wi-fi ???

Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu.
SHINGO
~user
 
Posty: 29
Dołączenie: 28 Lut 2013, 06:27



Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Postprzez ToServeAndProtect 08 Sty 2016, 15:28

na router niewarto wydawać wielkich pieniędzy. przeciętny standardowo router kosztuje 100-200zł. jeżeli masz problemy z zasięgiem to router CUSTOMER nic ci nie da, musiałbyś zakupić jakiś router enterprise czyli taki do firm, magazynów, potężne maszynki. Dlatego warto się czasem zastanowić nad kupnem rozwiązania INTERNET PRZEZ PRĄD -> http://www.tp-link.com.pl/products/list-18.html - podaję produkty TP-Linka bo są nawet w miarę tanie i wystarczające na potrzeby domowe.
oczywiście tego śmieciowego routera też bym wymienił i to na początku :D
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Postprzez Lukesh 08 Sty 2016, 16:09

TSAP, przez prąd do innego bloku?

2 x Ubiquiti Nanostation, najlepiej M5 i sprawa załatwiona.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Postprzez ToServeAndProtect 08 Sty 2016, 16:29

nie doczytałem, że to ma być z bloku do bloku. bo ja zrozumiałem, że ma tylko sięgać do bloku że jak sobie wyjdzie np na dwór przed blok to by miał zasięg
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Postprzez SHINGO 08 Sty 2016, 17:04

Nie z bloku do bloku tylko w tym samym bloku a nawet klatce lecz Ja mieszkam na 4 piętrze a siostra na parterze lecz okna z mieszkań nie mamy po tej samej stronie.
Ona posiada przy klatce schodowej na parterze a Ja znów na drugą stronę i na 4 piętrze.
Mieszkamy jakby na przeciw siebie tylko jak wspomniałem w tej samej klatce.
SHINGO
~user
 
Posty: 29
Dołączenie: 28 Lut 2013, 06:27



Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Postprzez Lukesh 08 Sty 2016, 19:13

Raczej nie złapiesz tego po Wi-fi, przynajmniej nie w tych pieniądzach, o których piszesz - różnica 4 pięter + druga ściana bloku. Pomysł TSAPa również nie zadziała, bo skoro to oddzielne mieszkania, to na pewno macie osobne instalacje elektryczne, tj. każde z mieszkań ma instalację za innym licznikiem, a to dla sieci PowerLine jest zaporą nie do pokonania. Wg mnie, jedyne słuszne i bardzo tanie wyjście - ciągnąć skrętkę.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości