• Ogłoszenie:

Dwa routery - za dużo urządzeń

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez odimen 18 Mar 2015, 15:50

reklama
Witam,

Mam dwa routery Netia Spot i drugi podłączony kablem lan do niego na innym piętrze budynku.

Moim zdaniem w domu jest za dużo urządzeń które chcą korzystać z drugiego routera przez WiFI . Skutkiem tego często połączenie się zawiesza albo router " znika" dla niektórych urządzeń. (kiedy zmienie hasło i tylko ze swojego komputera się podłączam to nie ma żadnych problemów) To jest stary TP link który ma z 10 lat.
Chciałem przypisać wszystkim komputerom (pięciu) stałe adresy IP. Znajomy stwierdził, że dzięki temu połączenie powinno się ustabilizować. Czy rzeczywiście tak będzie ? Do tego dochodzi jeszcze kilka smartfonów ale z nimi nie wiem co zrobić, one połączenia stabilnego mieć nie muszą, najważniejsze żeby komputerom nie przeszkadzały ...

Co mam wpisać w ustawieniach kart sieciowych komputerów ?
Wchodzę w protokół sieciowy 4

Adres IP z puli drugiego routera
Maska podsieci sama wyskakuje 255 ...
Brama domyślna - Tu mam wpisać adres IP routera z którym chce się połączyć ?

DNS jakie ustawić ? Ustawiłem domyślne dla Netii to nie było dostępu do internetu :( - z routerem się połączył.
odimen
~user
 
Posty: 310
Dołączenie: 14 Paź 2005, 21:00
Pochwały: 1



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez Lukesh 18 Mar 2015, 16:35

Jeśli chodzi o stabilność pracy, to czy router będzie pracował na włączonym DHCP czy na stałych, ustalonych IP, różnicy zbytnio nie robi.

"Za dużo urządzeń", w sensie, że to za dużo to 5 komputerów? Kolejny bezsens.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez ToServeAndProtect 18 Mar 2015, 16:37

oraz czy drugi router działa jako access point? bo nie może być tak by w jednej sieci były dwa routery
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez odimen 18 Mar 2015, 16:56

To co może być przyczyną ? Próbowałem przeróżnych ustawień.

Z routerem przez Wifi łączy się 5 komputerów i 3-4 urządzenia z androidem.
odimen
~user
 
Posty: 310
Dołączenie: 14 Paź 2005, 21:00
Pochwały: 1



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez ToServeAndProtect 18 Mar 2015, 17:14

przeciętny router może obsłużyć do 16 urządzeń o ile w sieci jest porządek względny.

1. zresetuj wszystkie urządzenia do fabrycznych
2. ustaw najpierw główny router i ustaw adresację
3. ustaw drugi router w tryb access point i czy to kablem czy wifi skonfiguruj rozsyłanie sieci
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez odimen 18 Mar 2015, 17:23

Zrobiłem screeny prawie wszystkich zakładek z tego routera. Będzie wdzięczny jeżeli na nie lukniesz :wink:

Jeszcze raz dla podsumowania :) Mam dwa routery. Netia Spot jest podłączona do internetu bezpośrednio przez gniazdko telefoniczne. Do Netii, przez kabel sieciowy lan, jest podłączony drugi router. TP link który udostępnia internet dalej.

To są ustawienia TP linka. Do Netii zaraz zrobię drugi album. https://plus.google.com/photos/115143009118442967558/albums/6127594378943847057

To są ustawienia Netii https://plus.google.com/photos/115143009118442967558/albums/6127599068538006545


Ta sobie teraz przeglądam listę urządzeń podłączonych do Netii. Nie jest tak, że TP link łączy się z Netią bezprzewodowo ... Zamiast przez kabel lan. Jak mogę mu zablokować taką możliwość ? Wymusić żeby internet brał po kablu a udostępniał przez WIFI ?
odimen
~user
 
Posty: 310
Dołączenie: 14 Paź 2005, 21:00
Pochwały: 1



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez ToServeAndProtect 18 Mar 2015, 20:04

Z ustawień swojego TP-Linka ;)

Kod: Zaznacz wszystko
Wireless Router: In this mode, the device enables multiple users to share the Internet connection via ADSL/Cable Modem. The LAN devices share the same IP from ISP through Wireless port. While connecting to Internet, the LAN/WAN Ethernet port works as a WAN port at Wireless Router mode.

Access Point: In this mode, this device can be connected to a wired network and transform the wired access into wireless that multiple devices can share together, especially for a home, office or hotel where only wired network is available.

Repeater: In this mode, this device can copy and reinforce the existing wireless signal to extend the coverage of the signal, especially for a large space to eliminate signal-blind corners.

Client: In this mode, this device can be connected to another device via Ethernet port and act as an adaptor to grant your wired devices access to a wireless network, especially for a Smart TV, Media Player, or game console only with an Ethernet port.

WISP Client Router: In this mode, the device enables multiple users to share Internet connection from WISP. The LAN port devices share the same IP from WISP through Wireless port. While connecting to WISP, the Wireless port works as a WAN port at WISP Client Router mode. The Ethernet port acts as a LAN port.



Twoje drugie urządzenie musi mieć taką funkcję AC. Inaczej nie zadziała to. Ale spróbujmy:


:arrow: wyłacz w nim DHCP, ustaw na lan ip 192.168.1.254 (IP głównego routera), potem możesz ustawić ssid taki jak w tym czymś od netii

:arrow: oraz dlaczego na 6 obrazku netii, rozsyłasz dwie różne podsieci?
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez odimen 18 Mar 2015, 23:24

oraz dlaczego na 6 obrazku netii, rozsyłasz dwie różne podsieci?


Jedna z wielu prób rozwiązania problemu na ślepo :P LAN BRIDGE wydawało mi się że to będzie ten drugi router. Chciałem mu przydzielić inną pulę adresów niż rozsyła Netia. Usunąć to ?

DHCP w Linku mam off. Bez tego nie rozsyła internetu wcale.

Ustawiłem w LAN adres Netii tak jak napisałeś - miałem adres Linka. Nie mogę się z nim teraz połączyć przez przeglądarkę :( , ale sieć rozsyła. Mogło to być przyczyną problemów ? Na razie nie przerywa, ale ruchu też dużego nie ma :)
odimen
~user
 
Posty: 310
Dołączenie: 14 Paź 2005, 21:00
Pochwały: 1



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez ToServeAndProtect 19 Mar 2015, 00:01

nie sądziłem, że to zrobi konflikt adresów IP. myślałem, że tylko wskaże źródłó. ale ok, zmień adresację tak:
192.168.1.1 - główny (ten od netii)
192.168.1.2 - drugi (ten tplink) [tam gdzie podawałeś adres routera od netii, ten 254]

DHCP w tym od netii daj jakikolwiek zakres np od 192.168.1.10-255
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez Łowca Androidów 19 Mar 2015, 18:54

Ale ten drugi nie musi być jako Acces Point.
Może pracować w trybie routera - wystarczy oba połaczyć kablem LAN<->LAN
Głównym routerem rozsyłającym adresację jest Netia, w drugim routerze (na piętrze) wyłaczamy tylko DHCP - oczywiście dodatkowo zmianiamy adres routera na inny tak aby nie było konfliktu (tak jak napisał wyżej kolega TSAP) - to wystarzy aby oba działały i rozgłaszały sieć.
TP będzie pobierał adresację z Neii i takowa bedize przydzialał - dzięki temu, że wyłaczysz w TP DHCP nie nastąpi konflikt przydziału IP - TP będzie działał jak swich.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez Gizmo 22 Mar 2015, 08:42

Moim zdaniem zmień ten drugi ruter 10letni tp-linka na coś nowszego.
Stary ruter będzie ci powodował konflikty, nie ma standardu wi-fi n,ac, przez co masz słaby zasięg.
Polecam kupić coś z dwiema antenami. Jak to się mówi ze starego złomu wiele nie wyciszniesz :wink:
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Dwa routery - za dużo urządzeń

Postprzez odimen 24 Mar 2015, 13:29

Witam ponownie,

Sprawdzałem te ustawienia. Problem niestety występuje nadal.

Doszedłem do czegoś. Te routery kiedyś działały nie najgorzej. TP miał słaby zasięg ale nie przerywał tak jak teraz ma zwyczaju. Wydaje mi się że problemem może być jeden z komputerów. Puszka była wymieniania na nową, mniej więcej od wtedy właśnie są te problemy- tak mi się wydaje ^ ^. Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Zauważyłem jednak, że sieć znika właśnie w momencie kiedy ten komputer łączy się z TP linkiem. Kartę sieciową ma wyjętą ze starej puszki. To jej wina być nie może.
Działa na Windzie 8.

Stałe ip mogło by pomóc ? Jak je ustawić ? Z ustawieniami z pierwszego posta miałem problem.


Pozdrawiam.
odimen
~user
 
Posty: 310
Dołączenie: 14 Paź 2005, 21:00
Pochwały: 1




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości