• Ogłoszenie:

Wifi działa na laptopach a na moim telefonie nie

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Wifi działa na laptopach a na moim telefonie nie

Postprzez zlamek 16 Gru 2013, 21:10

reklama
Witam, mam problem jakieś 3 dni temu przedłużyłem umowę o internet firmy SL-Net (radiowy) z 5mb do 12mb.

Mój router to TP-LINK wr-740n, nie mogę do niego zainstalować sterowników z płytki ale po wpisaniu bramy domyślnej do przeglądarki działa, potem muszę podać login i hasło (domyślne to login: admin hasło: admin) ale gdy je podaje nie loguje się, słyszałem że trzeba wykonać reset routera ale nie wiem jak.

Głównym problemem jest to że wszędzie jest zasięg i przesył tylko w moim telefonie (LG GT540) nie (znaczy jest zasięg ale nie ma przesyłu danych) i dzieje się to od przedłużenia umowy o internet. Nie wiem czy muszę zrobić coś z routerem czy w ustawieniach wifi w telefonie.

Proszę pomóżcie.

Dodano Dzisiaj, 22:06:
Jak mam zrobić screeny ustawień jak nie mogę wejść do nich, ja nawet po kupieniu go nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych, a goście od neta jak przyjechali by wszystko podłączyć podłączyli wszystko i nic nie powiedzieli o sterach ani o tym jak wejść na router
Jakieś Nokie >> LG GT540 >> LG L5 >> LG 4xHD >> Huawei Ascend Y635
Awatar użytkownika
zlamek
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 29 Sie 2012, 17:18
Miejscowość: Rzeszów



Wifi działa na laptopach a na moim telefonie nie

Postprzez t0d 27 Gru 2013, 23:52

do routera nie potrzebujesz sterowników

czy jak podłączasz się do routera przez telefon, maszy przyznany adres IP? aby to sprawdzić: wchodzisz do ustawień telefonu - klikasz na wifi. potem na "swojej" sieci i na dole powinno być widoczne "Adres IP Wi-Fi"

znając życie router masz ustawiony na standard N a telefon współpracuje tylko ze standardem B i G

aby móc to zmienić musisz się dostać do panelu administracyjnego - skoro nie znasz hasła, to jedyne wyjście to reset urządzenia.

z tyłu obok portów sieciowych jest przycisk reset - spinaczem / cienkim ołówkiem wciskasz i przytrzymujesz ok. 10-30 sekund (do momentu aż wszystkie diody z przodu się zaświecą

zanim jednak to zrobisz skontaktuj się z operatorem i spytaj co potrzebujesz wiedzieć przed zresetowaniem urządzenia - niektórzy wpisują dane dostępowe na stałe (adresy serwerów dns, numery ip itd)

póżniej w ustawieniach routera musisz ustawić standard sieci bezprzewodowej 802.11 B/G mixed
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości