• Ogłoszenie:

Jak poprawnie podłączyć drugi komputer przez kabel

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Jak poprawnie podłączyć drugi komputer przez kabel

Postprzez Apokalipsa2006 14 Paź 2013, 14:29

reklama
Witam mam takie pytanie, jak poprawnie podłącza się drugi komputer do routera przez kabel ethernet, w swoim mam podłączony normalnie i śmiga (windows 7) teraz mam inny taki starszy jest na nim windows XP podłączyłem drugim kablem od komputera do routera ale nie mam na nim internetu, nawet żadna ikonka nie wyskoczyła, żadne okienka typu znaleziono nowy sprzęt... jak to mam zrobić żeby działało z góry dziękuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Jak poprawnie podłączyć drugi komputer przez kabel

Postprzez BZIKU 15 Paź 2013, 23:47

Cześć.Mniemam że to router z wiekszą ilością wejść Ethernet i nie podłączyłeś przypadkiem kabla w port szkieletowy WAN
Pokaże tył mojego routerka:
Image
Aby zadziałało podłaczasz kabel RJ45 w wejscie Ethernet i musi/powinno zadziałać-tak to się bynajmniej standardowo odbywa.U mnie akurat kolor żółty przykładowo
Skoro nie działa to proponuję:
-Sprawdzić w Menadżerku czy aby są zainstalowane sterowniki do karty sieciowej (wspominałeś że komputer jest starszy),może coś się wysypało
-Odłączyc kabel od PC na którym działa internet i podłączyć do drugiego kompa i zobaczyć czy zadziała
Jeśli zadziała,to mozliwe ze kabel jest uszkodzony ten,którym podłaczasz drugiego kompa...Mozesz tez wypiąć ten działający kabel z kompa pierwszego i podłączyc kabel z kompa drugiego do niego (w to samo miejsce routerka w którym bez problemu działa PC z Win7)...Wtedy za jednym zamachem wykluczysz wszystkie uszkodzenia mechaniczne i mozna szukać dalej
Bo na chwile obecną to kilka rzeczy nasuwa się na myśl:
-nieprawidłowe podpięcie
-uszkodzony kabel
-uszkodzona sieciówka
-wyłączona sieciówka bądź wysypane sterowniki
sprawdź,i podziel się informacjami...
Przypominam,że po podłączeniu kablem sprzętu-na routerku i w PC na sieciówce powinny zacząć świecić diody...
PZDR
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości