• Ogłoszenie:

Brak dostępu do internetu

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Brak dostępu do internetu

Postprzez RIO 12 Wrz 2013, 17:05

reklama
Witam.
Mam internet osiedlowy i 3 komputery (pc i 2 laptopy). Kabel podpinam pod switcha(Edimax) lub router (Tenda 150d) i rozdzielam na Pc i Laptopa. Jakiś czas temu kupiłem drugiego laptopa (lenowo y580), podłączyłem kablem jak i przez wifi do Switcha. Tutaj zaczyna się problem, widzę inne komputery w sieci, ale nie mam dostępu do internetu, po próbie naprawy błędów wyskakuje mi komunikat w stylu "brak dostępu DNS". Wie ktoś może jak udostepnić internet na laptopa? Czy istnieje możliwość, żeby administrator sieci przydzielał internet pod daną kartę sieciową?
Z góry dzięki za pomoc, jestem zielony w tych sprawach.
Pozdrawiam.
niezgodna wielkość sygnaturki - usunięta.
Awatar użytkownika
RIO
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 08 Maj 2008, 16:26



Brak dostępu do internetu

Postprzez pim 12 Wrz 2013, 20:01

Jest możliwość, że dostawca Internetu udostępnia internet pod określony adres MAC. Ale w Twoim przypadku byłby to MAC routera czy switcha. To co jest po drugiej stronie może mieć dowolny MAC adres.

Rozumiem, że router nadaje dynamicznie adresy podłączanym kompom (w tym laptopowi). Może na tym laptopie masz wpisany jakiś adres DNS z reki - który nie działa?
pim
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 06 Wrz 2013, 13:08
Pochwały: 1




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości