• Ogłoszenie:

Podłączenie routera pentagram cerberus pod router multimedii

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Podłączenie routera pentagram cerberus pod router multimedii

Postprzez Bartos9301 01 Sie 2013, 21:47

reklama
Witam. Wiec mam taki problem z którym borykałem się ogrom czasu i szukam szybkiej i co najwazniejsze skutecznej pomocy. mam router pentagram cerberus i chciałbym go podłączyć do routera multimedii...ale nie wiem jak to zrobic. router pentagram ma odgrywać rolę urządzenia dostarczająego WIFI. Ponieważ on nie posiada gniazda telefonicznego jedyną mozliwoscia jest podlaczenie go do routera dostarczonego przez dostawcę internetu a mianowicie Multimedia Polska. Bardzo proszę o pomoc w pokierowaniu mnie dokładnie jakie kabelki gdzie podłączyć i jak skonfigurować cerberusa aby dostarczał on bezprzewodowy internet. Router cerberus posiada 4 porty LAN i jeden port WAN. Proszę o szybką pomoc
Bartos9301
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 01 Sie 2013, 21:42



Podłączenie routera pentagram cerberus pod router multimedii

Postprzez Manieq 05 Sie 2013, 14:17

Router pentagrama najlepiej przekonfigurować. Podepnij się do niego kablem, zaloguj na stronę i w zakładce Lan zmień adres sieci na np. 10.0.0.1 Wtedy nie będzie występował konflikt adresów. Wówczas od routera z multimedii podepnij kablem ethernetowym do wejścia WAN w pentagramie. Po takich zabiegach powinien działać internet na pentagramie. W zakładce Wireless skonfiguruj sobie sieć wg. własnych upodobań :)
Sprzedam / zamienię Asusa TF101 16GB + Dock.
Awatar użytkownika
Manieq
~user
 
Posty: 1175
Dołączenie: 20 Gru 2006, 20:24
Miejscowość: Bogatynia
Pochwały: 31




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości