• Ogłoszenie:

Internet działa zbyt wolno

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Internet działa zbyt wolno

Postprzez Toimoo 26 Lip 2013, 18:04

reklama
Korzystam z internetu z sieci kablowej o prędkości pobierania danych 25MB/s. Często sprawdzam na moim komputerze prędkość połączenia z internetem Parametry te są bardzo niskie i wynoszą dla przykładu: 7,3; 8.4; 10.4: 7,3 Mb/s. Zgłosiłem ten fakt do usługodawcy. Pracownik sprawdził łącze na swoim komputerze i oświadczył, że prędkość pobierania i wysyłania danych jest prawidłowa. Stwierdził, że przyczyną tego stanu jest mój komputer. Nadmieniam, że karta sieciowa jest prawidłowa. Uprzejmie proszę o pomoc.

windows xp, 32 bit
Toimoo
~user
 
Posty: 80
Dołączenie: 15 Cze 2013, 21:20
Pochwały: 1



Internet działa zbyt wolno

Postprzez naffie 28 Lip 2013, 14:53

Możliwe że jest to wirus.
Przeskanuj system programem Dr.WEB CureIt!.
Użyj programu Wise Care 365.
Na sam koniec zapodaj logi z programu OTL - instrukcja Tutaj
Awatar użytkownika
naffie
~user
 
Posty: 186
Dołączenie: 11 Lis 2012, 19:46
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Internet działa zbyt wolno

Postprzez Stonka 29 Lip 2013, 14:43

Jak bym miał zgadywać to jest to wina łącza. Rzadko się zdarza aby podawany parametr przez usługodawcę się zgadzał. Poza tym usługodawca zawsze Ci powie, że u Nich jest w porządku. Wątpię aby to była wina karty sieciowej (choć nie mówię, że nie może być, ale się z czymś takim nie spotkałem).
To bardzo istotne, aby brać pod uwagę tylko i wyłącznie takie kredyty Warszawa http://dobrekredyty.com.pl bez BIK, które pod względem oprocentowania oraz ogólnych warunków są w porządku, są jak najbardziej godne naszego zainteresowania.
Stonka
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 29 Lip 2013, 14:34



Internet działa zbyt wolno

Postprzez Toimoo 29 Lip 2013, 18:45

Przeskanowałem system skanerem Dr.WEB CureIt! Nie wykrył żadnego zagrożenia. Użyłem program Wise Care 365. Program ten naprawił wiele problemów. Nadal internet działa zbyt wolno. Parametry są bardzo niskie i wynoszą 10,44; 9.33Mb/s. Nie mogę załączyć raportów z OTL. Cały czas pojawia się napis:" Rozszerzenie txt jest zabronione"

Dodano Dzisiaj, 18:57:
Dodaję, że po użyciu programu Wise Care 365 - komunikat podał, że " wskaźnik kondycji komputera 10. Gratulacje, Twój komputer jest w dobrej kondycji".
Toimoo
~user
 
Posty: 80
Dołączenie: 15 Cze 2013, 21:20
Pochwały: 1



Internet działa zbyt wolno

Postprzez zenek98 15 Sie 2013, 16:57

Mi dostawca też raz próbował wcisnąć, że to wina mojego komputera. Że jest za stary, za słaby i internet szybciej nie pociągnie. A może zapytaj sąsiadów w bloku, jeśli mieszkasz w bloku, czy oni też mają problem z prędkością internetu ? czy się zgadza z ich pakietem ? bo jeśli tak to będzie jasność, a jeśli nie to może wina faktycznie tkwi w komputerze.
zenek98
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 13 Sie 2013, 23:37




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości