• Ogłoszenie:

Jak podzielić radiówkę po domu ?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Jak podzielić radiówkę po domu ?

Postprzez kryniu62 07 Lut 2013, 21:21

reklama
Witam,

posiadam w domu:

1. TP-LINK TL WA730RE http://www.ceneo.pl/9353338#tab=spec
2. ASUS RT-N12 LX http://www.ceneo.pl/14724305#tab=spec
3. Radiówkę którą odbiera kart aRalink Turbo Wireless LAN Card na kablu RP-SMA w moim PC

Radiówke mam na "kierunek przeciwny do prawego". Aby moc korzystac z niej wpisuje sobie w Protokole int. ip, dns, bramke, maskę i mam.

Ale chce korzystac jeszcze z tego internetu w smartfonie i laptopie na WIFI. Dlatego chce podzielic internet na te urządznia i jezeli od Pc bede musiał zabrac kabel RP-SMA to on tez bedzie musiał korzystac z tego internetu, więc razem mam 3 urządzenia które chce podpiąć pod jedną siec na WIFI

Jest jeden problem - NIE WIEM JAK.

Kombonowałem teraz z TP-LINKIEM aby wzmacniał sygnał..(porażka) wzmocnienie działa na ja wiemm <myśli> 3m. Później mam jedna max 2kreski.

I takie pytanie z innej beczki - Czy można podłączyć antene Anostaion Loco m5 bez zasilacza poe? JAkoś przerobić ?

Więc proszę WAS, pomóżcie mi jeśli tylko potarficie. Nie jestem jakimś totalnym głąbem który nic nie czai ale akurat tego sam nie zobie.. ; / Jak sie naucze to wtedy bede pomagał inym :D

Pozdrawiam i z góry dziękuję : )

Dodano Dzisiaj, 14:58:
Pomoże ktoś ? :(
kryniu62
~user
 
Posty: 41
Dołączenie: 23 Maj 2012, 09:17



Jak podzielić radiówkę po domu ?

Postprzez dyl 18 Lut 2013, 21:00

Masz problem bo ten 730 dział tylko jako range extaener czy jak on to tam nazwali i jao Access Point a potrzeba tobie albo co co działa jako client lub WISP
co do loco to je M5 czyli na 5 GHz a jaka karta ralinka? Pewnie na 2,4 to w jej miejsce nie wstaisz loco.
Z ciekawości "Czy można podłączyć antene Anostaion Loco m5 bez zasilacza poe? JAkoś przerobić ?" po co?
Nabyj se TP-Linka 543 G i po zabawie
dyl
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 18 Lut 2013, 20:50



Jak podzielić radiówkę po domu ?

Postprzez naffie 25 Lut 2013, 21:56

Pytanie brzmi jak zrobić sieć wifi żeby można było się podłączyć np. telefonem czy "czy można podłączyć antene Anostaion Loco m5 bez zasilacza poe?" ?

Bo na to pierwsze znam odpowiedź a na niestety drugie nie ^^
Awatar użytkownika
naffie
~user
 
Posty: 186
Dołączenie: 11 Lis 2012, 19:46
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Jak podzielić radiówkę po domu ?

Postprzez kryniu62 16 Maj 2013, 19:15

Cześć :D Odkopie trochę.. Nie kupię innego routera bo nie mam siana niestety teraz a antene mam za freeko wiec mogę ją wykorzystać, co nie ?

TechnicLAN WAR-54Gv2

Ten rouet może być ?? Do tego mam te dwa pozostałe urządzonka i chyba tylko asus sie przyda.

Da radę coś z tego zmontować ?
Ostatnio edytowany przez Mikou@j, 16 Maj 2013, 19:28, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem i wklejać linki zgodnie z nim. http://forum.programosy.pl/w-jakiej-postaci-wstawiac-linki-do-podzespolow-vt83234.html
kryniu62
~user
 
Posty: 41
Dołączenie: 23 Maj 2012, 09:17



Jak podzielić radiówkę po domu ?

Postprzez Manieq 20 Maj 2013, 13:24

Witaj, jaki obszar masz do pokrycia zasięgiem ? Tą Twoją antenę od pc podpinasz do tego ostatnio urządzenia co podałeś, ustawiasz w niej wszystkie dane tzn. adres ip, brame, maske i wybierasz sieć swojego dostawcy. Potem tego 730 konfigurujesz jako repeater i ustawiasz w innym miejscu, oddalonym od głównego routera. Taka konfiguracja pozwoli Ci uzyskać dostęp do sieci po wifi.
Sprzedam / zamienię Asusa TF101 16GB + Dock.
Awatar użytkownika
Manieq
~user
 
Posty: 1175
Dołączenie: 20 Gru 2006, 20:24
Miejscowość: Bogatynia
Pochwały: 31




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości