• Ogłoszenie:

Wolna linia w centrum miasta

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Wolna linia w centrum miasta

Postprzez Samaramabezkol 28 Sie 2012, 18:00

reklama
Witam,
mieszkam w centrum miasta, do centrali TP mam jakiś 1 km a netiaspot twierdzi, że maksymalna szybkość łącza wynosi 13.30 Mb/s. Blok został wybudowany w 2003 roku. Dlaczego mam tak wolny internet? Czy w mojej miejscowości mogą być położone jakieś stare i wolne kable? Czy mam szanse aby wywalczyć 'większą maksymalną prędkość łącza?' Dodam jeszcze, że przed przeprowadzką mieszkałem ok 500 m od centrali TP w tym samym mieście i maksymalna prędkość wynosiła 18 mb/s. Recz jasna dostawca internetu to Netia na kablach TP.
Samaramabezkol
~user
 
Posty: 268
Dołączenie: 17 Maj 2011, 17:19



Wolna linia w centrum miasta

Postprzez dr satan 23 Wrz 2012, 11:34

Nikt nie odpowiedział? Cóż. Zacznij od sprawdzenia gwarantowanej szybkości internetu oferowanego przez usługodawcę. Załóżmy, że masz umowę podpisaną na 20Mb/s, ale w umowie znajduje się informacja, że to maksymalna prędkość możliwa do osiągnięcia, wtedy możesz mieć nawet 1Mb/s i nic nie możesz zrobić. Zazwyczaj usługodawcy nie zaznaczają w umowie minimalnego transferu, bo dobrze by na tym nie wyszli, biorąc pod uwagę jakość usług internetowych w Polsce.

Odległość od Ciebie do centrali TP raczej nie ma żadnego znaczenia. Tak samo jak fakt, że to kable TP, dzierżawione przez Netię.
Wiedza, która wyrosła ze zwątpienia, jest silniejsza niż wiara.
Awatar użytkownika
dr satan
~user
 
Posty: 41
Dołączenie: 18 Cze 2012, 12:02
Miejscowość: Wrocław




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości