• Ogłoszenie:

Rozdzielenie internetu, pozostaje kabel?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Rozdzielenie internetu, pozostaje kabel?

Postprzez Pustelnik 31 Maj 2012, 14:29

reklama
Witam, mam router: ---› TP-Link TL-WR1043ND
Zasięg dobry, jeśli chodzi o jeden pokój, im dalej ( mieszkam w domu gdzie są betonowe ściany) tym gorzej, chociaż nie jest tragicznie bo ściąga internet nawet na podwórku, z tym, że to jest normalne, że im dalej mój laptop znajduje się od routera tym mam mniejszą prędkość kb/s (sprawdzane na twojeip.wp.pl) i ogólnie szybkość wczytywania stron jest wolniejsza? Myślałem, że albo jest ten zasięg i działa z max. dostępną szybkością albo go nie ma, czyli rozumiem że im mniej "kresek"(te w pasku zadań) tym internet działa wolniej?

Druga sprawa to pozostaje mi chyba kupno kabla i w ten sposób podłączyć mojego laptopa, router będzie się znajdował piętro wyżej i chociaż działa mi internet przez wifi na takiej odległości, to jednak widzę wyraźnie spadki na szybkości, czy zastosowanie około 25 metrowej skrętki do laptopa i 20-do stacjonarnego pozwoli na wykorzystanie w pełni łącza? Jeśli to dobre rozwiązanie, to jaki kabel polecacie?

Jeszcze zapomniałem dodać, internet uzyskuję przez połączenie lokalne (LAN)
Awatar użytkownika
Pustelnik
~user
 
Posty: 639
Dołączenie: 20 Sty 2006, 15:52
Miejscowość: -: -: >Śląsk< :- :-
Pochwały: 12



Rozdzielenie internetu, pozostaje kabel?

Postprzez C-oolt 01 Cze 2012, 13:02

Pustelnik napisał(a): im dalej mój laptop znajduje się od routera tym mam mniejszą prędkość kb/s


Dokładnie im dalej od routera tym zasięg i prędkość niższa (połączenie WIFI)

Co do połączenia kablem to te 20m, 25m to nie problem. Net powinien śmigać z pełną wykupioną prędkością.

Kabel jak polecam to firmy : Bitner, Madex lub Draka. Sprawdzone marki. Wystarczy, że będzie zarobiony na prosto. Szukaj na allegro.

Pozdr.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości