• Ogłoszenie:

Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez floyd5 28 Paź 2011, 22:55

reklama
Kupiłem jakieś dwa tygodnie myszkę na Allegro i odebrałem osobiście w sklepie. Z myszą było wszystko OK więc wystawiłem pozytywny komentarz i o aukcji zapomniałem. 21.10 dostałem takiego maila:
Sprzedający wystąpił do Allegro o zwrot prowizji, wybierając następujący powód niesfinalizowania transakcji:
Przedmiot został odesłany przez Kupującego w ramach zwrotu lub reklamacji

Jeżeli transakcja rzeczywiście nie została sfinalizowana, nie odpowiadaj na tę wiadomość. Sprzedający automatycznie otrzyma zwrot prowizji.

Dane oferty:
Nazwa: Mysz X-748K A4Tech X748 Oscar Extra Fire Łodz, 1847722777
Data zakończenia: śro 12 paź 2011 21:23:24 CEST
Cena: 69,99 zł
Sprzedający: perfect_




Ważne informacje

Prowizję zwraca Sprzedającemu serwis Allegro.
Jeśli transakcja została sfinalizowana, a Sprzedający niesłusznie ubiega się o zwrot prowizji, prześlij wyjaśnienie w ciągu 7 dni od wysłania tej wiadomości.
Niezależnie od przebiegu transakcji możesz wystawić do niej odpowiedni komentarz. W tym celu przejdź do zakładki Moje Allegro > Komentarze > Wystaw.


Pozdrawiamy,
Zespół Allegro
Kontakt z obsługą Użytkowników

Niestety wylądował w folderze SPAM i nie zauważyłem go. Dziś dostałem maila o następującej treści:
Witaj floyd252!

Procedura zwrotu prowizji
Sprzedający otrzymał od Allegro zwrot naliczonej prowizji.

Dane oferty:
Nazwa: Mysz X-748K A4Tech X748 Oscar Extra Fire Łodz, 1847722777
Cena: 69,99 zł
Data zakończenia: śro 12 paź 2011 21:23:24 CEST
Sprzedający: perfect_



Podany przez Sprzedającego powód niesfinalizowania transakcji:
Przedmiot został odesłany przez Kupującego w ramach zwrotu lub reklamacji




Ważne informacje
Allegro pobiera prowizję w chwili sprzedaży przedmiotu. Jeśli nie dojdzie do finalizacji transakcji, Sprzedający może wystąpić do serwisu o zwrot prowizji.


Pozdrawiamy,
Zespół Allegro
Kontakt z obsługą Użytkowników


Ponieważ nie zauważyłem maila na czas nie wysłałem zgłoszenia, ale myszki wcale nie zwracałem ani nie reklamowałem. Tu pojawia się pytanie - czy muszę się tym przejmować? Warto sobie tym zawracać głowę?
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez MaTi 29 Paź 2011, 00:04

floyd5 napisał(a):czy muszę się tym przejmować?
nie, ale napisz do sprzedającego żeby wytłumaczył dlaczego tak zrobił.
1. Pomylił się.
2. Celowo to zrobił aby nie płacić prowizji do allegro.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez Lukesh 29 Paź 2011, 01:45

Za takie 'wykroczenie' otrzymales ostrzezenie. Trzy takie ostrzezenia i masz blokade konta na rok.

Takze jezeli sprzedawca nieslusznie wystapil o zwrot prowizji (z powodu pomylki, badz tez celowo), najpierw zapytaj jego - bo dwoma kliknieciami wszystko moze odkrecic. Jezeli bedzie sie upieral przy swoim - mozesz sprobowac pisac do allegro - chociaz szczerze Ci powiem, ze oni zwykle nie wtracaja sie w zakonczone sprawy zwrotu prowizji ;). Maja to gdzies, dostaniesz informacje, ze wszystko zalezy od sprzedawcy. Za pewne otrzymales fakture/paragon; jezeli placiles gotowka, to ten dokument bedzie informacja o sfinalizowaniu transakcji, a jezeli przelewem - przygotuj potwierdzenie w/w przelewu i zalacz je do korespondencji. No i probuj :lol:
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez typerek 05 Lis 2012, 18:29

Drogi Lukeshu - jak nie znamy się na czymś = to nie podnosimy głosu w internecie.

Żeby była jasność:

SPRZEDAJĄCY MOŻE UPOMNIEĆ SIĘ O ZWROT PROWIZJI I DOSTANIESZ OSTRZEŻENIE JEŻELI NIE ODEBRAŁEŚ TOWARU, ODMÓWIŁEŚ ZAKUPU, LUB NIE NAWIĄZANO Z TOBA KONTAKTU

NIE DOSTANIESZ ABSOLUTNIE ŻADNEGO OSTRZEŻENIA JEŻELI JAKO POWÓD UPOMNIENIA SIĘ O ZWROT SPRZEDAWCA PODA: REKLAMACJE/ZWROT LUB TEŻ ZAGINIĘCIE/SKRADZENIE PRZED WYSYŁKĄ LUB TEŻ ZNISZCZENIE/KRADZIEŻ PODCZAS WYSYŁKI.

Koniec kropka.
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez fluid 05 Lis 2012, 18:56

Tez kiedyś tak miałem. Koleś od którego cos kupowałem napisał mi maila ze po całej transakcji on wystąpi o zwrot prowizji ze względu na reklamacje/uszkodzony towar ja to potwierdze u Allegro i on ma zwrot prowizji a ja nie dostaje ostrzeżenia. Po prostu kombinowanym po polsku zeby wiecej zarobić. Kazalem mu spadać na drzewo.
Tak jak piszą poprzednicy - napisz do kolesie zeby sie wytłumaczył. Moze skoro to sklep miał dużo aukcji i po prostu mu sie pomyliły osoby a ze padło na ciebie to mega pech


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez floyd5 05 Lis 2012, 19:27

Trochę wykopalisko się tu zrobiło - to wątek sprzed roku.

BTW pisałem 2 razy do sprzedawcy, ale nie doczekałem się odpowiedzi, nie zależało mi na sprawie tak bardzo by fatygować się tam osobiście. Na temat ostrzeżeń nic nie widziałem. Wątku raczej nie ma sensu kontynuować.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez typerek 06 Lis 2012, 17:11

fluid'zie - jaki mega pecha ?

Przeczytaj raz jeszcze tym razem ze zrozumieniem mój post.
Sam na Allegro mam konto przynajmniej z 8lat ponad 2000 komentarzy z zakupów prawie 200 ze sprzedaży, wiele rzeczy oddawałem/zwracałem/reklamowałem i konto mam jak najbardziej w porządku.

floyd5 - śpij spokojnie, bo choćbyś kupił sto rzeczy i sto osób upomniałoby się o zwrot w związku z reklamacją/zwrotem to jesteś czysty.
Gorzej jak sprzedawca się upomni tak jak wyżej napisałem, że po prostu olałeś transakcję.
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez xcvb 09 Lis 2012, 14:29

Nie zostawiaj tego bo mogą niezłe cyrki wyjsc jakieś odsetki i inne rzeczy. Wyjaśnij to mailowo.
xcvb
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Paź 2012, 15:07



Sprzedawca niesłusznie wystąpił o zwrot prowizji na allegro

Postprzez MaTi 09 Lis 2012, 15:19

xcvb,
xcvb napisał(a):Nie zostawiaj tego bo mogą niezłe cyrki wyjsc jakieś odsetki i inne rzeczy. Wyjaśnij to mailowo.
floyd5 napisał(a):pisałem 2 razy do sprzedawcy, ale nie doczekałem się odpowiedzi


xcvb napisał(a):Nie zostawiaj tego bo mogą niezłe cyrki wyjsc jakieś odsetki i inne rzeczy.
Nie, nie będzie żadnych cyrków jest to normalna kolej rzeczy na allegro, widocznie sprzedawca nie zaznaczył sobie, że produkt został odebrany. Poza tym tak jak autor tego wątku napisał:
floyd5 napisał(a):Trochę wykopalisko się tu zrobiło - to wątek sprzed roku.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości