• Ogłoszenie:

Problemy z prędkością internetu

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problemy z prędkością internetu

Postprzez Aselfer 23 Paź 2011, 00:10

reklama
Witajcie szanowni forumowicze !
Ostatnio mam problemy z internetem, nie mam pojęcia czym spowodowane. Podczas gry on-line konkretnie w league of legends, powinienem mieć ping około 220 ( serwer amerykański taka tego przyczyna ) a po paru minutach gry mam po 700 i wyżej. Kolejnie objawia się to w wolnym ładowaniu się stron internetowych, a dodatkowo gdy chcę obejrzeć coś na megavideo, przez godzinę nie zbuferuje się nawet 5 minut filmu. Nawet poprzez program do omijania limitów zwany cacaoweb. Internet posiadam w vectrze, prędkość teoretycznie 8mb/s, speedtest od czasu kiedy mam te problemy wygląda tak : Image z czego przed tymi problemami prędkość downloadu była około 8mb/s, upload około 0,4mb/s a ping około 30ms (+ z takiej racji że robiłem go o tej porze a od godziny 22 mam 2x szybkość internetu więc download powinienem mieć około 16mb/s a upload bez zmian).Czy wie ktoś czym może to być spowodowane i jak to zwalczyć ? W razie potrzeby udzielę wszelkich potrzebnych informacji.
Proszę o szybką pomoc i pozdrawiam :>.
Awatar użytkownika
Aselfer
~user
 
Posty: 809
Dołączenie: 05 Lip 2009, 22:28
Miejscowość: Biała Podlaska
Pochwały: 9



Problemy z prędkością internetu

Postprzez C-oolt 23 Paź 2011, 14:27

Na początek spróbowałbym restart modemu od vectry (odłącz go z prądu na ok 30s). Jeżeli to nic nie da to pozostaje telefon do vectry. Problemy mogą być u nich na serwerze lub na łączu (uwalony jakiś filtr/rozdzielacz sygnału) co zmienia parametry łącza (tłumienie, moc sygnału), a co za tym idzie parametry całego łącza.
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Problemy z prędkością internetu

Postprzez Aselfer 25 Paź 2011, 16:25

Restartowałem modem nic nie dało.
Dzwoniłem do vectry powiedział ich "specjalista" że wszystko jest w porządku i to musi być coś z kompem, więc może jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika
Aselfer
~user
 
Posty: 809
Dołączenie: 05 Lip 2009, 22:28
Miejscowość: Biała Podlaska
Pochwały: 9



Problemy z prędkością internetu

Postprzez C-oolt 25 Paź 2011, 21:45

Hmmm

Rozumiem, że okablowanie (skrętka podłączona z modemu do komputera) jest w dobrym stanie technicznym? Możliwe, że może być to karta sieciowa. Zrób tak:

Odpal konsolę: START => URUCHOM => wpisz cmd => odpali się konsola

następnie wpisz ping -t www . google . pl i obserwój jaki masz ping i czy nie gubi pakietów. Zapodaj screena. Jeżeli wyjdą jakieś porbelmy wysoki ping ginące pakiety to podstaw inną katę sieciową. Za nim zrobisz co kolwiek to zainstaluj najnowsze sterowniki do karty sieciowej.

Daj znać jak poszło.

Pozdr
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Problemy z prędkością internetu

Postprzez Aselfer 26 Paź 2011, 14:59

Image
WYgląda na to że wszystko dobrze, karty innej sieciowej nie mam, kable wszystkie w dobrym stanie są, nic nie zniszczone ani nic, przedmuchałem nawet wtyczki i nic. Zaraz przyjeżdżają z nowy routerem zobaczymy co wtedy będzie, ale czekam na inne propozycje :>
Awatar użytkownika
Aselfer
~user
 
Posty: 809
Dołączenie: 05 Lip 2009, 22:28
Miejscowość: Biała Podlaska
Pochwały: 9



Problemy z prędkością internetu

Postprzez C-oolt 28 Paź 2011, 09:40

Rzeczywiście wygląda to całkiem spoko :)

Mam rozumieć, że VECTRA przyjedzie wymienić modem? Bo wygląda to właśnie na problemy z nim skoro karta nie gubi pakietów, a ping jest odpowiedni.

Daj znać jak działa po wymianie.
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Problemy z prędkością internetu

Postprzez Aselfer 30 Paź 2011, 14:00

Wymienili modem, wszystko jest ok, aczkolwiek wątpię, żeby to było coś z tamtym, ponieważ na laptopie wszystko było ok. na swoim kompie przeinstalowałem windowsa i dopiero wtedy zaczęło działać normalnie.

Dodano Dzisiaj, 14:00:
Wymienili modem, wszystko jest ok, aczkolwiek wątpię, żeby to było coś z tamtym, ponieważ na laptopie wszystko było ok. na swoim kompie przeinstalowałem windowsa i dopiero wtedy zaczęło działać normalnie.
Awatar użytkownika
Aselfer
~user
 
Posty: 809
Dołączenie: 05 Lip 2009, 22:28
Miejscowość: Biała Podlaska
Pochwały: 9




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości