• Ogłoszenie:

Intel 220bg - problem z łącznością

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Intel 220bg - problem z łącznością

Postprzez sieman0 07 Sie 2011, 09:55

reklama
Witam! Mam dziwny przypadek ze swoją kartą sieciową Intel 220BG Wireless która niestabilnie działa pod moją siecią Wi-Fi (Router TP-LINK MR-3220 FW Gragoyle 1.3.16). Na systemie Windows XP SP3/Vista SP2 czy 7 SP1 karta praktycznie nie odbiera danych pakietowych - czasem jest tak, że działa normalnie przez max. 5 minut (widać, że działa wolniej) ale potem niestety rozłącza sieć, podłącza i Internet nie działa. Sytuacja ma się inaczej na Ubuntu 11.04 - karta działa perfekcyjnie, przesył danych na najwyższych obrotach nawet na dużych odległościach od Routera.

Próbowałem wszystkich trików czyli ustawianie wszystkich preferencji karty na max i min (tj. agresywność mobilności, zwiększenie przepływu danych, oszczędzanie energii itp.) i kicha na nic to nie wpłynęło.
Sterowniki jakie instalowałem (ze stronki Intela, Della czy Toshiby) działały tak samo.

Chciałem dodać jeszcze jedną rzecz, jak podejdę z tym laptopem pod Router to Internet normalnie działa :1: .

Co może być tego przyczyną?
Złe wsparcie sterownikowe dla karty pod Windowsem? Bo przecież pod Ubuntu działa normalnie tj. u innych użytkowników tej sieci.

Pozdrawiam
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości