• Ogłoszenie:

Nie działające porty ethernet

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Nie działające porty ethernet

Postprzez Scofield 21 Lip 2011, 10:44

reklama
Witam.
Jakiś czas temu w mojej okolicy przeszła straszna burza. No i stało się, walnęło w coś i wszystko (tylko w jednym pokoju) się wyłączyło. Pech chciał, że router o który się rozbiega był podłączony bezpośrednio do gniazdka. Jak się później okazało spalił się zasilacz natomiast router się normalnie włącza i działa. Użyłem rzecz jasna innego zasilacza, słabszego. Pierwotnie router był podłączony zasilaczem 12V, natomiast teraz śmiga na 9V. Wszystko ładnie pięknie a tu problem w postaci niedziałających portów ethernet w routerze. Przed burzą miałem podłączony do komputera przez port1, natomiast teraz przez port3 bo pozostałe 1, 2, 4 nie działają tj. nie wykrywają podłączenia komputera przez kabel ethernet (nie palą się diody). I tutaj moje pytanie, czy może to być spowodowane słabszym zasilaczem ? Czy może po prostu się jakoś spaliły a przeżył tylko 3?
Impossible is nothing
Awatar użytkownika
Scofield
~user
 
Posty: 143
Dołączenie: 30 Wrz 2007, 17:23
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 3



Nie działające porty ethernet

Postprzez Lukesh 21 Lip 2011, 21:16

Raczej jest to powod. Wlasnie poszedl mi zasilacz w AP (DC 12V, 1A), podlaczylem taki, jaki mialem pod reka (DC 12V, 800mA) i niestety, ale lacze ethernet nie dziala mimo, ze ogolnie AP smiga i laczy sie za pomoca WiFi.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości